ва тўлаш тартиби тўғрисидаги низомга киритилаётган
1. Муқаддима қуйидаги таҳрирда баён этилсин:
"Мазкур Низом мобиль алоқа хизматларини кўрсатувчи юридик шахслар (уяли алоқа компаниялари) томонидан абонент рақамидан фойдаланганлик учун тўловларни ҳисоблаш ва тўлаш тартибини белгилайди.".
2. 11 ва 11-1-бандлар қуйидаги таҳрирда баён этилсин:
"11. Тўлов суммаси Ўзбекистон Республикасининг республика бюджети, Ўзбекистон Республикаси Рақамли технологиялар вазирлиги ҳузуридаги Рақамли технологияларни ривожлантириш жамғармаси, Муҳаммад ал-Хоразмий номидаги Тошкент ахборот технологиялари университети ҳузуридаги Илмий-инновацион ривожлантириш жамғармаси ва Алишер Навоий номидаги Ўзбекистон Миллий кутубхонаси ҳузуридаги Ахборот-кутубхона муассасаларини ривожлантириш жамғармаси ўртасида Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарорлари билан белгиланган нормативлар бўйича тақсимланади.
11-1. Ҳисобот ойи учун тўлов суммаси Ўзбекистон Республикаси Рақамли технологиялар вазирлигининг шахсий ғазна ҳисобварағига келиб тушади ҳамда белгиланган тартибда тақсимланади.".
3. 12-2-банд ўз кучини йўқотган деб топилсин.