Ўзбекистон бухгалтерлари сунъий интеллект кундалик ишларида уларни алмаштирса, нима қилишмоқчи
Ўзбекистон сертификатланган молия мутахассислари уюшмаси ( ACFP ) ва buxgalter.uz томонидан 1 500 нафардан зиёд бухгалтерларни сўровдан ўтказиш чоғида ушбу ва бошқа саволларга жавоблар олинди.   Материалларимизни ўтказиб юбормаслик учун бизнинг телеграм-каналимизга обуна бўлинг.
Товар-транспорт юк хатини электрон шаклда қандай расмийлаштириш керак
Солиқ қўмитаси тест режимида товар-транспорт юк хатини расмийлаштириш бўйича хизматни ишга туширди. ТТЮни электрон шаклда расмийлаштириш йирик солиқ тўловчилар учун 2024 йил 1 апрелдан, барча хўжалик юритувчи субъектлар учун эса 2024 йил 1 июлдан бошлаб мажбурий бўлади. Бугуноқ барча функционал билан ишлай бошлаши мумкин. Buxgalter.uz функционални баҳолади.
Ўзбекистон қонунчилиги бўйича «Молия ва бизнесни бошқариш» (АCCА) дипломи доирасида солиқ ва ҳуқуқ бўйича имтиҳон топшириш мумкин бўлади
Бу Марказий Осиё бўйича с ертификатланган дипломли бухгалтерлар а ссоциацияс и (АCCА) ваколатхонаси раҳбари Жанна Искенова ҳамд а Ўзбекистон сертификатланган молиявий мутахассислар ассоциацияси ( ACFP ) директори Мўмин Ашуров томонидан имзоланган келишув га мувофиқ амалга оширилади. Buxgalter.uz
Компания раҳбари 8 Мартга нима совға қилиши мумкин
Совға фойдали , ёқимли бўлиши ҳамда иш учун миннатдорчилик ни англатиши лозим . Келинг, ушбу байрам кунида аёл ҳамкас а б а ларингизни хурсанд қил иши мумкин бўл ган бир нечта совға вариантларини кўриб чиқ амиз .   Мақолаларимизни ўтказиб юборманг – телеграм-каналига обуна бўлинг.
2024 йилга мўлжалланган давлат дастури: бизнес учун қулайликлар
21 февраль куни Президент томонидан “Ўзбекистон – 2030” стратегиясини “Ёшлар ва бизнесни қўллаб-қувватлаш йили”да амалга оширишга оид давлат дастури тўғрисида”ги Фармон имзоланди. Шарҳимизда – айрим товарлар импорти бўйича имтиёзнинг узайтирилиши ва бизнес учун янги преференциялар ҳақида.
Такси агрегаторлари ва такси хизматларини кўрсатувчи тадбиркорлар чек беришни бошлашади
My3.soliq.uzдаги шахсий кабинетларнинг “Юридик шахсларнинг онлайн назорат-касса техникасига доир ахборот” интерактив хизматида “Чеклар тўғрисида маълумотлар” бўлимида “Такси агрегаторларининг чеклари” менюси пайдо бўлди. Солиқ қўмитаси мутахассислари ушбу функционал кимлар учун мўлжалланганлиги ва
Сайёр солиқ текширувлари ва солиқ аудити натижалари устидан тўғридан-тўғри судга шикоят қилиш мумкин
Солиқ кодексига бу ҳақдаги ўзгартиришлар 20.02.2024 йилдаги ЎРҚ-910-сон Қонун билан киритилди. Қонун 2024 йил 21 февралдан кучга киради.   Қонун ҳужжатлари янгиликларини ўтказиб юбормаслик учун бизнинг телеграм-каналимизга обуна бўлинг.   Илгари амал қилган тартибга мувофиқ солиқ
1 февралдан ижтимоий нафақалар миқдори қандай ўзгарди
Президент нинг 31.01.2024 йилдаги ПФ-24 сонли Фармони билан 2024 йил 1 февралдан бошлаб пенсия ва ижтимоий нафақалар миқдори оширилди.   Қонунчиликдаги янгиликларини ўтказиб юбормаслик учун телеграм-каналимизга обуна бўлинг.   Эндиликда қуйидаги ижтимоий таъминот турларининг
Кўп қаватли уйларнинг нотурар жой ижараси тўлови «Менинг уйим» платформаси орқали ўтказилади
Кўп қаватли уйларнинг ертўла ва бўш турган биноларини ижарага бер ишнинг янги тартиби жорий э тилмоқда. Бу ҳақда 2024 йил 29 январ ь куни П резидент раислигида бўлиб ўтган уй-жой, қурилиш, коммунал хўжалиги , транспорт ва э кология соҳаларининг устувор йўналишларига бағишланган видео селектор
Қурилиш ташкилотларининг бухгалтерияси устидан назорат кучайтирилади
29 январ ь куни уй-жой, қурилиш, коммунал хўжалиги , транспорт ва э кология соҳаларида 2024 йилга мўлжалланган устувор вазифаларга бағишланган виде оселектор йиғилиши бўлиб ўтди. Президент қурилишни коррупция дан холи секторга айлантиришга қаратилган чора-тадбирлар комплекси ни э ълон қилди.