Молия вазирлиги томонидан экспорт қилувчиларни қўллаб-қувватлаш мақсадида махсус Телеграм-бот ишга туширилди.
Ҳурматли бухгалтерларга яқинлашаётган август ойи назорат саналарини эслатиб ўтамиз.
Кейинги вақтларда ҚҚС бўйича имтиёзларни бекор қилиш ва унинг ставкасини пасайтириш масалалари тез-тез муҳокама қилинмоқда. Фикр-мулоҳазалар кўп. Айримлар солиқ ставкасини 6–7% гача пасайтиришни таклиф қилмоқда. Бошқалар – 12% гача. Учинчилар фойда солиғини оширишни таклиф қилишмоқда. ЖШДС ставкалари бўйича ҳам таклифлар оз эмас. Таҳририятнинг илтимосига кўра ушбу таклифларни молия вазирининг ўринбосари Дилшод СУЛТОНОВ шарҳлашга розилик билдирди.
«Toshissiqquvvati» ДУК иссиқлик энергиясини ишлаб чиқариш ва ташишга янги тарифлар белгилангани ҳақида хабар қилди.
Бу ҳақда “Ўзтрансгаз” АЖ ўзининг сайтида хабар берди.
Янги нархлар Вазирлар Маҳкамасининг 2019 йил 30 июлдаги 633-сон қарори билан тасдиқланган.
“Ҳудудий электр тармоқлари” АЖ 2019 йил 15 августдан бошлаб электр энергиясининг нархлари оширилишини маълум қилди
2019 йил 1 августдан иш ҳақи ва ижтимоий тўловларни индексациялаш, солиқ тизимидаги ўзгаришлар, микромолиялаштириш лимитларининг оширилиши, маркировкалаш жорий этилиши ва бошқа янгиликлар – мазкур шарҳда.
31.07.19
5 август:
•2019 йилнинг июлида натура шаклида тўланган даромадлардан жисмоний шахслардан олинадиган даромад солиғини тўлашнинг сўнгги куни (СК 188-моддаси 1-қисми).
30.07.19
«Норма» ПРМ Х.Мадалхонованинг «Бухгалтерия ҳисоби – нолдан балансгача» ўқув курсига таклиф этади. Курс 19 август куни бошланади.