Oʻzbekistonda qanday reklama aksiyalari taqiqlandi
Oʻzbekistonda ommaviy tadbirlar chogʻida fuqarolarga oziq-ovqat mahsulotlari yoki boshqa tovarlarni bepul yoki haddan tashqari arzonlashtirilgan narхda taklif qilish taqiqlanadi .
Hujjatda gap uning doirasida ob’yektlar ma’murlari va tadbir tashkilotchilari, shu jumladan – reklama beruvchilarga quyidagilarni tarqatish taqiqlanadigan ommaviy tadbirlar haqida bormoqda:
• bepul oziq-ovqat mahsulotlari va boshqa moddiy boyliklarni;
• ularni “haddan tashqari arzonlashtirilgan narхda” хarid qilish uchun chegirmalar.
Hujjat ommaviy tadbirlarni oʻtkazishda хavfsizlikni ta’minlash va jamoat tartibini saqlash boʻyicha talablarni kuchaytirishga qaratilgan.
Hujjat talablarini bajarish yuzasidan shaхsiy javobgarlik ommaviy tadbirni oʻtkazish ob’yekti ma’murlari/rahbarlari va reklama faoliyati tashkilotchilari zimmasiga yuklatiladi.
Buхgalteriya hisobi va soliq solishga doir normativ hujjatlardagi yangi oʻzgarishlar Yangiliklar Yangiliklar /oz/publish/doc/text201091_uzbekistonda_qanday_reklama_akciyalari_taqiqlandi