ДСҚ, Молия вазирлиги ва МБ Бошқарувининг тегишли қарори қабул қилинди.
Сентябрь ойида товарларни маркировкалаш ва кузатиш тизимини босқичма-босқич жорий этишнинг пилот лойиҳасини бошлаш режалаштирилмоқда. Бу ДСҚ томонидан ишлаб чиқилиб, ҚҲТБТ порталида муҳокама қилиш учун жойлаштирилган ҳужжат лойиҳасидан келиб чиқади.
Истеъмол ва техник этил спирти, алкоголь маҳсулотлари ишлаб чиқариш фаолиятини лицензиялаш тартиби тўғрисида низом тасдиқланди.
ҚҲТБТ порталида Божхона кодексининг янги таҳрири лойиҳаси эълон қилинди. Муҳокама 1 сентябрга қадар давом этади.
Янги таҳрирдаги Божхона кодекси лойиҳасига божхона маъмуриятчилигини такомиллаштиришга, инвестиция муҳитини яхшилашга қаратилган НҲҲ қоидалари киритилган.
1.01.2020 йилдан тадбиркорлик субъектларини ихтиёрий тугатиш ва фаолиятини тўхтатиш, шунингдек молия-хўжалик фаолиятини амалга оширмаётганларни давлат реестридан чиқаришнинг янги тартиби кучга киради
Президентнинг 23.08.2019 йилдаги «Ногиронлиги бўлган шахсларнинг жамоат бирлашмаларини давлат томонидан қўллаб-қувватлашнинг қўшимча чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори имзоланди.
Ўзбекистон Божхона кодексининг янги таҳрири лойиҳаси жамоатчилик муҳокамасига қўйилган, муҳокама жорий йилнинг 1 сентябрига қадар давом этади.
1 октябрдан “Ягона меҳнат миллий тизими” идоралараро аппарат-дастурий комплексини жорий этиш режалаштирилмоқда.
Фойдаланилмаётган объектлар мулкдорларига нисбатан янги чоралар Вазирлар Маҳкамасининг 13.08.2019 йилдаги 666-сон қарори билан тасдиқланди. Ҳужжат 3 ой ўтгач кучга киради.