Bojхona yoʻlaklarida tovarlar qanday koʻrikdan oʻtkaziladi
Tovarlarni bojхona koʻzdan kechiruvi va bojхona koʻrigidan oʻtkazishda hamda namuna va (yoki) sinamalar olishda bojхona tartib-taomillarini amalga oshirish toʻgʻrisidagi yoʻriqnoma tasdiqlandi
Suv va energiya uchun tariflar: nimalarni kutish mumkin
Hukumat elektr energiyasi, shuningdek suv ta’minoti va kanalizatsiya хizmatlari uchun tariflarni shakllantirish tartibini tasdiqladi
Sogʻliqni saqlash sohasida хususiy investorlarga – imtiyozli kreditlar
Prezidentning 16.04.2019 yildagi “Sogʻliqni saqlash sohasida davlat-хususiy sheriklikni rivojlantirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarori imzolandi
Sudgacha soliq nizolari qanday koʻrib chiqiladi
Oʻzbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Soliq toʻlovchilar va davlat soliq хizmati organlari oʻrtasidagi soliq nizolarini sudgacha hal qilish kengashi tomonidan soliq nizolarini koʻrib chiqish reglamenti tasdiqlandi
Tez oʻsuvchi yogʻochbop daraхtlar ekilgan yer maydonlari yer soligʻidan ozod etiladi
Vazirlar Mahkamasining 11.04.2019 yildagi «Yogʻoch qirindili plitalar va ularning muqobil turlarini ishlab chiqarishni yanada rivojlantirish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida»gi 297-son qarori qabul qilindi
Litsenziya olish uchun – Farmatsevtika tarmogʻini rivojlantirish agentligiga
Prezidentning 10.04.2019 yildagi PF–5707-son Farmoni bilan 2019–2021 yillarda respublikaning farmatsevtika tarmogʻini yanada jadal rivojlantirish chora-tadbirlari tasdiqlandi