Бухгалтер 2021 йил учун Давлат Фармонида нималарга эътибор қаратиши лозим
3 февраль куни Президент томонидан «2017–2021 йилларда Ўзбекистон Республикасини ривожлантиришнинг бешта устувор йўналиши бўйича Ҳаракатлар стратегиясини «Ёшларни қўллаб-қувватлаш ва аҳоли саломатлигини мустаҳкамлаш йили”да амалга оширишга оид давлат дастури тўғрисида»ги Фармон имзоланди. Унда бухгалтер нималарни эътиборга олиши лозим? Buxgalter.uz эътиборга олиниши лозим бўлган қуйидаги 17 та ҳолатни ҳисоблаб чиқди: Тадбиркорлик субъектлари учун имтиёзлар муддати узайтирилди:
Танишинг – Buxgalter PROнинг илк мижозлари!
26.01.21
«Норма» компанияси янги Buxgalter PRO эксперт маълумотнома тизимини ишга туширганлиги ҳақида маълум қилди. Тизим бухгалтерларга энг долзарб ва кундалик меҳнат фаолиятида учрайдиган касбга доир саволларга жавоб топишда ёрдам беради. Ресурс ишга туширилган дастлабки соатданоқ унинг илк обуначилари дарак беришди. Кимлар бундай тезкор қарорни қабул қилдилар?
МБнинг асосий ставкаси ўзгармади, у қандай ҳисоб-китобларга таъсир кўрсатади?
25.01.21
Марказий банк Бошқаруви 21 январда асосий ставкани йиллик 14% даражасида ўзгаришсиз қолдириш тўғрисида қарор қабул қилди. Нима учун буни билиш муҳим?