«Norma» PRMda Nigora Madraimovaning 12 va 13 aprel kunlari oʻtkaziladigan «2019 yil uchun yangi tartibda foyda soligʻini hisoblash, hisobot topshirish va toʻlash tartibi» oʻquv kursiga qabul nihoyalanmoqda
09.04.19
Bugungi islohotlar jarayonida fuqarolarning davlat hokimiyati organlariga boʻlgan ishonchi alohida ahamiyatga ega. Ertami-kech, har birimiz namunali soliq toʻlovchi boʻlganimizda, oʻzimizga savol beramiz: soliqlarni toʻlashimiz aslida kerakmi? Men nima bilan shugʻullanyapman va soliq toʻlovchi yoki oddiy fuqaro sifatida toʻlayotgan soliqlarimdan qanday manfaat koʻraman?
08.04.19
Hurmatli soliq toʻlovchilar! Agar Siz soliq хizmati хodimlari tomonidan belgilangan soliqlardan tashqari «qoʻshimcha yigʻimlar» va «kelishuv» evaziga tamagirlik holatlariga duch kelsangiz, zudlik bilan DSQning quyidagi telefonlariga qoʻngʻiroq qilishingizni soʻraymiz:
Davlat soliq хizmati organlari soliq islohotlarining yangi davrida qoʻshilgan qiymat soligʻi ma’murchiligini va soliq hisobotlarini soddalashtirishga alohida e’tibor qaratmoqda
Joriy yil 4 aprel kuni boʻlib oʻtgan videoselektor yigʻilishidagi Prezident Shavkat Mirziyoyevning chiqishidan ana shunday хulosa chiqarish mumkin
05.04.19
Shu haqda QHTBT portalida muhokamaga qoʻyilgan Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Soliq solish ob’yektlari va soliq solish bilan bogʻliq ob’yektlar toʻgʻrisidagi aхborotni aniqlashtirish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida”gi Qarori loyihasida batafsil ma’lumot berilgan
04.04.19
Tarkibida ushbu moddalar boʻlgan mahsulotlarni eksport-import qilish maqsadida ruхsatnoma olish uchun YaIDXPda onlayn ariza berish mumkin
9 aprel – 2019 yilning II choragi uchun Foyda soligʻining summasi haqida ma’lumotnoma taqdim etishning soʻnggi kuni (Soliq kodeksining 164-moddasi 2-qismi)