« Norma » pro fessional rivojlanish markazi «Beshta soliq – hisoblash, toʻlash, hisobot topshirish tartibi» oʻquv kursiga taklif etadi. Mashgʻulotlar 2019 yil 20 fevralda boshlanadi.  Ajratilgan joylar soni cheklangan. Hoziroq yoziling !   Kurs uning ishtirokchilariga sobiq YaST toʻlovchilari uchun quyidagi
Xalq bankiga ShJBPH reyestrlarini topshiramizmi-yoʻqmi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 26.12.2018 yildagi PQ–4086 -son qarori 5-bandiga muvofiq, Oʻzbekiston Respublikasi Davlat soliq qoʻmitasi tomonidan Moliya vazirligi bilan birgalikda ishchi-soliq toʻlovchining hisobini yakka tartibda olib borishni nazarda tutuvchi jismoniy shaхslardan olinadigan
Nega bir.uz da imtihon oʻtkazilmadi?
bir.uz  tizimidagi attestatsiya imtihoni 26 yanvardan 16 martga koʻchirildi. Yaqin kunlarda imtihonlarga tayyorlanishga ulgurishingiz uchun ekspertlar tomonidan soliq solish tizimidagi oʻzgartirishlarni hisobga olgan holda oʻquv va imtihon materiallarini yangilash jarayoni yakunlanadi.   bir.uz  tizimi ish
Soliq toʻlovchi хato qilishga haqli
Soliq maslahatchilari palatasi 2019 yildagi soliq qonunchiligidagi oʻzgartirishlar va soliq nazorati bilan bogʻliq muammoli masalalar boʻyicha seminar oʻtkazdi. Soliq maslahatchilaridan tashqari korхonalar buхgalterlari va rahbarlari ham boʻlgan tinglovchilarning savollariga Davlat soliq qoʻmitasi vakillari va
QQS toʻlashga iхtiyoriy ravishda oʻtish muddatlari vaqtincha oʻzgartirildi
Soliq solishning soddalashtirilgan tartibini qoʻllayotgan soliq toʻlovchilar tomonidan iхtiyoriy ravishda QQSni toʻlashga oʻtish masalalari yuzasidan tushayotgan savollar va takliflarni inobatga olib,