20.05.2019 yildagi «Yaylovlar toʻgʻrisida»gi OʻRQ–538-son Qonun e’lon qilindi
Ular Prezidentning 2019 yil 18 maydagi Farmoni bilan belgilangan
Vazirlar Mahkamasining 2019 yil 16 maydagi 410-son qarori bilan Import qilingan tovarlar harakatini monitoring qilish tartibi toʻgʻrisida nizom tasdiqlandi
20.05.19
Xususiy uy-joy mulkdorlari shirkatlari tomonidan jalb etiladigan bank kreditlari boʻyicha tumanlar (shaharlar) hokimliklari tomonidan kafolatlar berilishi va muddati oʻtkazib yuborilgan qarzdorlikni qoplash tartibi toʻgʻrisidagi nizom tasdiqlandi
Yagona interaktiv davlat хizmatlari portali ana shunday imkoniyatni taqdim etmoqda
Baliq ovlash хoʻjaliklariga tabiiy suv havzalari uchastkalarini ajratish, baliqni sanoat yoʻli bilan ovlash, baliq ovlash хoʻjaliklarining tabiiy suv havzalaridan foydalanganligi uchun ijara toʻlovini hisoblash va undirish tartibi toʻgʻrisida nizomga oʻzgartirishlar kiritildi
17.05.19
Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi huzuridagi Tarif va notarif tartibga solish kengashi toʻgʻrisidagi nizom tasdiqlandi
Prezidentning 14.05.2019 yildagi PF-5717-son Farmoni bilan Investitsiya dasturini shakllantirish va amalga oshirishning yangi tizimi joriy etiladi