СК-2025: ЯТТлар учун ЖШДС қатъий белгиланган ставкалари индексация қилинди
24.12.2024 йилдаги ЎРҚ-1014-сон Қонун қатъий ставкадаги ЖШДСни индексация қилди ва уларни муайян оралиқда белгилади. Янги киритилган ўзгаришлар мантиғини buxgalter.uz илтимосига кўра Иқтисодиёт ва молия вазирлиги Солиқ ва божхона сиёсати бошқармаси бошлиғи Умид ҲАМРОЕВ тушунтириб берди:
2025 йилда акциз солиғида нималар ўзгаради
2025 йилда акциз солиғи бўйича ўзгаришлар ҳақида buxgalter.uz илтимосига кўра Иқтисодиёт ва молия вазирлиги мутахассислари маълумот беришди:
2025 йилда фойда солиғини ҳисоблашда нима ўзгаряпти
24.12.2024 й.даги ЎРҚ-1014-сон Қонун Солиқ кодексига қайта тикланадиган энергия манбалари қурилмаларида ишлаб чиқариладиган электр энергиясини сотишдан олинадиган фойда солиғи бўйича ноль фоиз миқдоридаги ставкани белгилайдиган, экспорт бўйича ноль ставкани бекор қиладиган, хусусий мактаблар қурилишида тезлаштирилган амортизацияни қўллаш имконини берадиган ва бошқа нормаларни киритди. Ўзгаришлар ҳақида Иқтисодиёт ва молия вазирлиги Солиқ ва божхона сиёсати бошқармаси бошлиғи Умид ҲАМРОЕВ buxgalter.uz га маълумот берди:
2025 йилда айланмадан олинадиган солиқда нима ўзгаряпти
2025 йилда айланмадан олинадиган солиқ бўйича ўзгаришлар ҳақида Иқтисодиёт ва молия вазирлиги мутахассислари buxgalter.uz илтимосига кўра маълумот бердилар:
СК-2025: IT-парк резидентлари учун имтиёзлар узайтирилди
24.12.2024 йилдаги ЎРҚ-1014-сон Қонун IT-парк резидентлари учун солиқ имтиёзларини узайтирди. Батафсил – бизнинг шарҳимизда:
2025 йилда мол-мулк солиғида нималар ўзгармоқда
2025 йилда юридик ва жисмоний шахсларнинг мол-мулкига солинадиган солиқ бўйича ўзгаришлар ҳақида buxgalter.uz илтимосига кўра Иқтисодиёт ва молия вазирлиги Солиқ ва божхона сиёсати бошқармаси бошлиғи Умид ХАМРОЕВ тушунтириш берди:
СК-2025: хусусий боғчалар ва мактаблар учун имтиёзлар узайтирилди
24.12.2024 йилдаги ЎРҚ-1014-сон қонунга асосан нодавлат мактабгача ва умумий ўрта таълим ташкилотларига солиқ имтиёзлари яна 5 йилга узайтирилди. Ўзгартишлар ҳақида buxgalter.uz илтимосига кўра Иқтисодиёт ва молия вазирлиги Солиқ ва божхона сиёсати бошқармаси бошлиғи Умид ХАМРОЕВ сўзлаб берди: