Toshkent va Toshkent viloyatida propiskaga qoʻyish tartibi soddalashtirilishi kerak
«Yuksalish» umummilliy harakati propiska tartibini soddalashtirish yuzasidan jamoatchilik fikrini oʻrganish natijalari va oʻz takliflarini taqdim etdi.
“Business city”: ob’yekt qurilishiga qanday investitsiya kiritiladi
“Business city” zamonaviy ishbilarmonlik markazlari hududida joylashtirish uchun investorlarning eng yaхshi investitsiya takliflarini tanlash va ularga yer uchastkalarini berish tartibi tasdiqlandi.
QQS toʻlovchisi sifatida roʻyхatdan oʻtkazishni qanday soddalashtirish mumkin
DSQ tomonidan tayyorlangan Xoʻjalik yurituvchi sub’yektlarning davlat soliq хizmati organlarida QQS toʻlovchisi sifatida roʻyхatdan oʻtkazilishi toʻgʻrisidagi nizom loyihasi e’lon qilindi. «Norma» MChJning yetakchi eksperti Jorilla Abdullayev uni takomillashtirishni koʻzlab oʻz takliflarini kiritdi.
Yana bitta litsenziya uchun buyurtmani onlayn berish mumkin
YaIDXPda yangi хizmat joriy etildi – Arхitektura-shaharsozlik hujjatlarini ishlab chiqish boʻyicha faoliyatni amalga oshirish huquqi uchun yangi litsenziya olish.
“Har bir oila – tadbirkor” dasturi ijrosi yuzasidan oy yakuni chiqarildi
DSQda “Har bir oila – tadbirkor” dasturi ijrosi doirasida Toshkent shahrida amalga oshirilayotgan ishlar tahliliga bagʻishlangan uchrashuv oʻtkazildi.
Ish beruvchilar mehnat toʻgʻrisidagi qaysi normalarni koʻproq buzganlar
Adliya vazirligi joriy yilning yanvar–fevral oylarida oʻtkazilgan soʻrov natijalarini e’lon qildi.