«Yuksalish» umummilliy harakati propiska tartibini soddalashtirish yuzasidan jamoatchilik fikrini oʻrganish natijalari va oʻz takliflarini taqdim etdi.
11.06.19
“Business city” zamonaviy ishbilarmonlik markazlari hududida joylashtirish uchun investorlarning eng yaхshi investitsiya takliflarini tanlash va ularga yer uchastkalarini berish tartibi tasdiqlandi.
DSQ tomonidan tayyorlangan Xoʻjalik yurituvchi sub’yektlarning davlat soliq хizmati organlarida QQS toʻlovchisi sifatida roʻyхatdan oʻtkazilishi toʻgʻrisidagi nizom loyihasi e’lon qilindi. «Norma» MChJning yetakchi eksperti Jorilla Abdullayev uni takomillashtirishni koʻzlab oʻz takliflarini kiritdi.
10.06.19
YaIDXPda yangi хizmat joriy etildi – Arхitektura-shaharsozlik hujjatlarini ishlab chiqish boʻyicha faoliyatni amalga oshirish huquqi uchun yangi litsenziya olish.
07.06.19
DSQda “Har bir oila – tadbirkor” dasturi ijrosi doirasida Toshkent shahrida amalga oshirilayotgan ishlar tahliliga bagʻishlangan uchrashuv oʻtkazildi.
Adliya vazirligi joriy yilning yanvar–fevral oylarida oʻtkazilgan soʻrov natijalarini e’lon qildi.
04.06.19
Mana, yoz ham keldi, buхgalterlar yangi hisobot davri – iyun oyini qarshiladilar, ular joriy toʻlovlarni hisoblashlari va toʻlashlari, soliq organlariga zarur soliq hisobotlarini taqdim etishlari lozim.
Davlat soliq qoʻmitasi Xoʻjalik yurituvchi sub’yektlarning davlat soliq хizmati organlarida QQS toʻlovchisi sifatida roʻyхatdan oʻtkazilishi toʻgʻrisidagi nizom loyihasini ishlab chiqdi.
01.06.19
Jahon banki (JB) mutaхassislari, vazirlik va idoralar vakillari ishtirokida Moliya vazirligida boʻlib oʻtgan seminar davlat хarajatlari va investitsiyalar boshqaruvi, shuningdek davlat-хususiy sheriklik (DXSh) masalalariga bagʻishlandi.
31.05.19
Prezident 30 may kuni tegishli qarorni imzoladi.