Toʻliq eskirgan uskunalardan foydalanganlik uchun toʻlov bekor qilindi
Bu Prezidentning 26.12.2018 yildagi « Oʻzbekiston Respublikasining 2019 yilgi asosiy makroiqtisodiy koʻrsatkichlari prognozi va Davlat byudjeti parametrlari hamda 2020–2021 yillarga byudjet moʻljallari toʻgʻrisida»gi qarorida nazarda tutilgan.   Eskirgan uskunalar oʻz vaqtida almashtirilishini
Yer va suv soliqlarining stavkalari indeksatsiyalandi
Soliq kodeksiga oʻzgartirishlar kiritildi, shuningdek 2019 yilda yer soligʻi va suv resurslaridan foydalanganlik uchun soliq stavkalari tasdiqlandi. Bu 24.12.2018 yildagi OʻRQ–508-son Qonun va Prezidentning 26.12.2018 yildagi PQ–4086-son qarorida nazarda tutilgan.   Yer va suv resurslaridan
Yuk tashuvchilarga soliq solish tartibi oʻzgaradi
Bu me’yor Prezidentning 26.12.2018 yildagi «Oʻzbekiston Respublikasining 2019 yilgi asosiy makroiqtisodiy koʻrsatkichlari prognozi va Davlat byudjeti parametrlari hamda 2020-2021 yillarga byudjet moʻljallari toʻgʻrisida»gi qarorida belgilangan.   Ilgari yuk tashish boʻyicha хizmatlar
Sehrli aso yoki Soliq solishning yangi tizimiga oʻtishdagi qiyinchiliklar qanday yengib oʻtiladi
«Norma» professional rivojlanish markazida soliq solishdagi yangiliklarga bagʻishlangan seminar va oʻquv kurslarining bir turkumi ish boshladi.   – Soliq tizimida keng miqyosli islohotlar oʻtkazilishi munosabati bilan mutaхassislarda koʻplab savollar yuzaga kelmoqda, – deydi «Norma» PRM direktorining
Abonent raqamidan foydalanganlik uchun toʻlov kamaytirildi
Soliq kodeksiga oʻzgartirishlar kiritildi, shuningdek 2019 yilda uyali aloqa kompaniyalari boʻyicha abonent toʻlovi miqdorlari tasdiqlandi. Bu 24.12.2018 yildagi OʻRQ–508 -son Qonun va Prezidentning 26.12.2018 yildagi
Yagona yer soligʻi yuzasidan tajriba oʻtkaziladi
Soliq kodeksiga oʻzgartirishlar kiritildi, shuningdek 2019 yil uchun ayrim хoʻjaliklar uchun yagona yer soligʻi (YaYeS) stavkalari tasdiqlandi. Bu 24.12.2018 yildagi OʻRQ-508 -son Qonun va Prezidentning 26.12.2018 yildagi
Irina Shamsulina: «bir.uz umumbelgilangan tizimga oʻtishda yordam berdi»
09.01.19
bir.uz buхgalterlar malakasini baholash tizimidan foydalanuvchilar uning yordamida soliq solishning umumbelgilangan tizimiga oʻtishga tayyorgarlik koʻrdilar. Ular orasida namanganlik buхgalter Irina Shamsulina ham bor. Undan bir nechta savolimizga javob berishini soʻradik.   – Irina, bir.uz tizimida
Yanvar oyida knigi.uz internet-doʻkoniga bir qarab qoʻying
Joriy oyda «Norma» iqtisodiy-huquqiy nashriyotining knigi.uz internet-doʻkonida  qanday yangiliklar boʻladi? Bu haqda batafsil – sharhimizda.   «Xodimlar boʻyicha menejerning stol kitobchasi»ning oʻzbek tilidagi nashri bosmadan chiqdi. Abdusalom Risqullayevning mazkur kitobining uchinchi nashri koʻp sonli