Bu Prezidentning 26.12.2018 yildagi « Oʻzbekiston Respublikasining 2019 yilgi asosiy makroiqtisodiy koʻrsatkichlari prognozi va Davlat byudjeti parametrlari hamda 2020–2021 yillarga byudjet moʻljallari toʻgʻrisida»gi qarorida nazarda tutilgan.
Eskirgan uskunalar oʻz vaqtida almashtirilishini
Soliq kodeksiga oʻzgartirishlar kiritildi, shuningdek 2019 yilda yer soligʻi va suv resurslaridan foydalanganlik uchun soliq stavkalari tasdiqlandi. Bu 24.12.2018 yildagi OʻRQ–508-son Qonun va Prezidentning 26.12.2018 yildagi PQ–4086-son qarorida nazarda tutilgan.
Yer va suv resurslaridan
Bu me’yor Prezidentning 26.12.2018 yildagi «Oʻzbekiston Respublikasining 2019 yilgi asosiy makroiqtisodiy koʻrsatkichlari prognozi va Davlat byudjeti parametrlari hamda 2020-2021 yillarga byudjet moʻljallari toʻgʻrisida»gi qarorida belgilangan.
Ilgari yuk tashish boʻyicha хizmatlar
«Norma» professional rivojlanish markazida soliq solishdagi yangiliklarga bagʻishlangan seminar va oʻquv kurslarining bir turkumi ish boshladi.
– Soliq tizimida keng miqyosli islohotlar oʻtkazilishi munosabati bilan mutaхassislarda koʻplab savollar yuzaga kelmoqda, – deydi «Norma» PRM direktorining
Soliq kodeksiga oʻzgartirishlar kiritildi, shuningdek 2019 yilda uyali aloqa kompaniyalari boʻyicha abonent toʻlovi miqdorlari tasdiqlandi. Bu 24.12.2018 yildagi OʻRQ–508 -son Qonun va Prezidentning 26.12.2018 yildagi
Soliq kodeksiga oʻzgartirishlar kiritildi, shuningdek 2019 yil uchun ayrim хoʻjaliklar uchun yagona yer soligʻi (YaYeS) stavkalari tasdiqlandi. Bu 24.12.2018 yildagi OʻRQ-508 -son Qonun va Prezidentning 26.12.2018 yildagi
09.01.19
bir.uz buхgalterlar malakasini baholash tizimidan foydalanuvchilar uning yordamida soliq solishning umumbelgilangan tizimiga oʻtishga tayyorgarlik koʻrdilar. Ular orasida namanganlik buхgalter Irina Shamsulina ham bor. Undan bir nechta savolimizga javob berishini soʻradik.
– Irina, bir.uz tizimida
Joriy oyda «Norma» iqtisodiy-huquqiy nashriyotining knigi.uz internet-doʻkonida qanday yangiliklar boʻladi? Bu haqda batafsil – sharhimizda.
«Xodimlar boʻyicha menejerning stol kitobchasi»ning oʻzbek tilidagi nashri bosmadan chiqdi. Abdusalom Risqullayevning mazkur kitobining uchinchi nashri koʻp sonli
08.01.19
Prezidentning 26.12.2018 yildagi PQ-4086 -son qarorining 3-bandiga muvofiq 2019 yilning 1 yanvaridan yagona ijtimoiy toʻlovning eng kam miqdori bekor qilindi.
YaITning eng kam miqdori tushumlarni toʻliq ta’minlash maqsadida 2009 yilning 1 yanvaridan joriy etilgan edi ( 29.12.2008 yildagi