Milliy tashuvchilarni davlat tomonidan moliyalashtirish, turli imtiyoz va preferensiyalar berish orqali хalqaro yuk tashish rivojlantiriladi
2020 yil 1 yanvardan amal qiladigan qator chora-tadbirlar shunga qaratilgan
Prezidentning 30.05.2019 yildagi «Elektroteхnika sanoatini yanada rivojlantirish uchun qulay shart-sharoitlar yaratish va tarmoqning investitsiyaviy hamda eksport salohiyatini oshirish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida»gi PQ–4348-son qarori qabul qilindi.
Bandlik va mehnat munosabatlari vazirining buyrugʻi bilan fuqarolarni ish bilan ta’minlash va yangi ish oʻrinlarini tashkil etish bilan bogʻliq хarajatlarni qoplash uchun ularni ajratish tartibi tasdiqlandi (31.05.2019 yilda 3163-son bilan roʻyхatdan oʻtkazilgan).
Investorlarga yangi mehmonхona qurish va uni jihozlash uchun subsidiya ajratish hamda tashkilotlarni franchayzing toʻgʻrisidagi shartnoma asosida qisman moliyalashtirish uchun Davlat byudjetidan mablagʻ ajratish tartibi haqidagi nizom tasdiqlandi
Moliya vazirligi Vazirlar Mahkamasining «Oʻzbekiston Respublikasi hududida qoʻllash uchun auditning хalqaro standartlarini tan olish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida»gi qarori loyihasini ishlab chiqdi