Materiallarimizni telegram-kanalda kuzatib boring.
2024 yil 16 iyun kuni bayram kuni deb
Soliqlar murakkab va doimiy oʻzgarib turadigan ob’yekt hisoblanadi, ammo ular har qanday zamonaviy jamiyat hayotining muhim qismidir. Soliq toʻlovchi sifatida siz soliq qonunchiligini tushunish va soliq yukingizni kamaytiradigan tarzda unga rioya qilish huquqiga egasiz. Sizga bunda Ibrohim Ahmadхonovning
14.05.24
Soʻnggi kunlarda ijtimoiy tarmoqlarda va sohaga oid guruhlarda tadbirkorlarning ular onlayn-NKMning muayyan rusumiga oʻtishga majburlanayotganligi yuzasidan shikoyatlari kelib tusha boshladi. Soliq qoʻmitasi munosabat bildirdi: «tadbirkorlar Davlat reyestriga kiritilgan onlayn-NKM yoki virtual kassa modelini
Soliq qoʻmitasi 22.09.2021 yildagi 595-son VMQning regulyatorlik ta’sirini baholashdan oʻtkazadi. Har bir soliq toʻlovchi ushbu normativ-huquqiy hujjat bilan belgilanadigan tartibni takomillashtirish boʻyicha oʻz fikr-mulohazalari va takliflarini bildirish imkoniyatiga ega.