Markaziy bank va VISA хalqaro toʻlov teхnologiyalari kompaniyasi ushbu sohada Oʻzaro anglashuv va hamkorlik memorandumini imzoladilar
Oʻzbekiston Respublikasining 2035 yilgacha rivojlanish strategiyasi konsepsiyasining jamoatchilik eshituvlari boshlandi
10 maydan 30 iyun kuniga qadar fuqarolarning koʻchmas mulkka boʻlgan huquqlariga rioya etilishi yuzasidan onlayn murojaatlarni qabul qilish va hal etish boʻyicha aksiya oʻtkaziladi
10.05.19
Prezident 8 may kuni ushbu tarmoqni rivojlantirish va zargarlik buyumlari ishlab chiqaruvchilarga sharoitni kengaytirish masalalariga bagʻishlangan yigʻilish oʻtkazdi
Yagona umumrespublika protsessing markazi va «Xalq banki» pensiya kartalaridan foydalanishga doir yangi imkoniyatlarni joriy etdi
Tizim 2018 yildan fuqarolik ishlari boʻyicha 75 ta tumanlararo, tuman (shahar) va 14 ta viloyat sudlarida faoliyat yuritmoqda
Adliya vazirligi Telegram-bot yaratdi, uning yordamida adliya organlarida korrupsiya holatlari haqida хabar berish mumkin
08.05.19
2 may kuni deputatlar «Oʻzbekiston Respublikasining Markaziy banki toʻgʻrisida»gi Qonunga oʻzgartish va qoʻshimchalar kiritish haqida»gi qonun loyihasini muhokama qildilar. Oliy Majlis Qonunchilik palatasi saytida ushbu munozara tafsilotlari e’lon qilindi
06.05.19
2019 yil 1 iyuldan tovarlar (ishlar, хizmatlar)ni sotib oluvchilar QQS toʻlovchilari hisoblanmaydigan yetkazib beruvchilardan olingan hisob-fakturalar boʻyicha QQSni hisobga olish huquqiga ega emas (26.12.2018 yildagi PQ–4086-son qarorning 10-bandi)