Oʻzbekiston Respublikasining 2035 yilgacha rivojlanish strategiyasi konsepsiyasining jamoatchilik eshituvlari boshlandi
Adliya vazirligi turar joy buzilishida fuqarolarning huquqlariga rioya etilishini nazorat qiladi
10 maydan 30 iyun kuniga qadar fuqarolarning koʻchmas mulkka boʻlgan huquqlariga rioya etilishi yuzasidan onlayn murojaatlarni qabul qilish va hal etish boʻyicha aksiya oʻtkaziladi
Yakka tartibdagi zargar-tadbirkorlarga koʻproq huquq beriladi
Prezident 8 may kuni ushbu tarmoqni rivojlantirish va zargarlik buyumlari ishlab chiqaruvchilarga sharoitni kengaytirish masalalariga bagʻishlangan yigʻilish oʻtkazdi
Pensiya kartasining qulay jihatlari
Yagona umumrespublika protsessing markazi va «Xalq banki» pensiya kartalaridan foydalanishga doir yangi imkoniyatlarni joriy etdi
Bir yil ichida «E-SUD» orqali 566 mingdan ortiq murojaat kelib tushdi
Tizim 2018 yildan fuqarolik ishlari boʻyicha 75 ta tumanlararo, tuman (shahar) va 14 ta viloyat sudlarida faoliyat yuritmoqda
Korrupsiyaga toʻqnash keldingizmi – хabar bering
Adliya vazirligi Telegram-bot yaratdi, uning yordamida adliya organlarida korrupsiya holatlari haqida хabar berish mumkin
Deputatlar tijorat banklarida MB vakilining boʻlishiga qarshi
2 may kuni deputatlar «Oʻzbekiston Respublikasining Markaziy banki toʻgʻrisida»gi Qonunga oʻzgartish va qoʻshimchalar kiritish haqida»gi qonun loyihasini muhokama qildilar. Oliy Majlis Qonunchilik palatasi saytida ushbu munozara tafsilotlari e’lon qilindi
Kontragentingiz QQS toʻlovchisi ekanligini qanday bilishingiz mumkin
2019 yil 1 iyuldan tovarlar (ishlar, хizmatlar)ni sotib oluvchilar QQS toʻlovchilari hisoblanmaydigan yetkazib beruvchilardan olingan hisob-fakturalar boʻyicha QQSni hisobga olish huquqiga ega emas (26.12.2018 yildagi PQ–4086-son qarorning 10-bandi)