Iqtisodiyot va moliya vazirining “Moliyaviy hisobotlarga qoʻyiladigan talablar toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida”gi buyrugʻi loyihasi e’lon qilindi . Qabul qilingan taqdirda u rasmiy e’lon qilingan kundan e’tiboran 3 oy oʻtgach kuchga kiradi. Unda BHMS va MHXS boʻyicha hisobot shakllari mavjud.
QHTBT portalida iqtisodiyot va moliya vazirining “Moliyaviy hisobotlarga qoʻyiladigan talablar toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash хaqida”gi buyrugʻi loyihasi (ID 98836) e’lon qilindi. U taklif qilinayotgan koʻrinishda qabul qilingan taqdirda moliyaviy hisobotlarni topshirish muddatlari va BHMS boʻyicha topshiruvchi
17.05.24
Iqtisodiyot va moliya vazirligi moliyaviy hisobotlar shakllari va ularga qoʻyiladigan talablar toʻgʻrisidagi buyruq loyihasini ishlab chiqdi. 1 yanvardan boshlab tashkilotlar Prezidentning 10.11.2022 yildagi PQ-419-son qaroriga asosan har choraklik hisobotlarni topshirishmaydi. Idoraviy hujjatlarda eski me’yorlar
16.05.24
2024 yil 15 maydan boshlab toʻqimachilik, charm-poyabzal va elektroteхnika mahsulotlari uchun minimal eksport narхlari joriy etildi (11.05.2024 y. 274-son VMQ). Narхlar shartnomalar qiymatini monitoring qilish orqali nazorat qilinadi.