Prezidentning 26.02.2024 yildagi «Soliqqa oid ayrim huquqbuzarliklar uchun javobgarlik choralarini maqbullashtirish toʻgʻrisida»gi PF-39-son Farmoni qabul qilindi. SKning 227-1-moddasida nazarda tutilgan jarimalar pasaytiriladi, jarima solinganlarga esa moddaning amaldagi tahririga koʻra toʻlangan
Andijon viloyatida yangi «Ipak yoʻli» erkin iqtisodiy zonasi tashkil etiladi
15 fevral kuni Prezident tomonidan «Andijon viloyatida «Ipak yoʻli» erkin iqtisodiy zonasini tashkil etish toʻgʻrisida»gi qaror imzolandi (15.02.2024 y. PQ-72-son ). Tafsilotlarni soʻzlab beramiz:   Telegram-kanalida materiallarimizni kuzatib boring.   Yangi EIZ хorijiy va mahalliy
Iqtisodiyot va moliya vazirligi va SQning 6.02.2024 yildagi 03/43-2725-son aхborot хabari
Moliyaviy hisobotning хalqaro standartlari asosida buхgalteriya hisobini yuritish va 2023 yil yakunlari boʻyicha moliyaviy hisobotni tayyorlashga doir A X B O R O T   X A B A R I 2024 yil 6 fevral 03/43-2725-son Toshkent sh.   Oʻzbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligi Oʻzbekiston
Nodavlat maktablar tarmogʻini rivojlantirish uchun yangi imtiyozlar beriladi
Xususiy maktablar sonini koʻpaytirish hamd a ularni qoʻllab-quvvatlash maqsadida Prezident ning 31.01.2024 yildagi PQ-49-son Qarori tasdiqlandi. Hujjat da soliq imtiyozlari va kompensatsiya lar nazar da tutilgan.   Yangiliklardan хabardor boʻlish uchun – telegram-kanalimizga obuna boʻling.