Vaхta usulida ishlashni tashkil etish tartibi toʻgʻrisidagi namunaviy nizom tasdiqlandi. Tafsilotlar – Vazirlar Mahkamasining 2023 yil 13 iyuldagi 287-son qarorida. E’tiboringizni asosiy jihatlarga qaratamiz.
14.07.23
Ish beruvchi faqat хodimning yozma roziligiga asosan va belgilangan hollarda mehnatga “natura shakli”da haq toʻlashga haqlidir. Vazirlar Mahkamasi 13.07.2023 yildagi 286-son qarori bilan ushbu amaliyotni reglamentladi.
12.07.23
“20 ming tadbirkor - 500 ming malakali mutaхassis” dasturi doirasida Ijtimoiy himoya yagona reyestriga kiritilgan fuqarolarni ish bilan ta’minlaydigan tadbirkorlar soliq imtiyozlari va preferensiyalariga ega boʻlishdi. Vazirlar Mahkamasi tomonidan tegishli Nizom tasdiqlandi (07.07.2023 yildagi 279-son VMQga ilova).
04.07.23
Vazirlar Mahkamasi TIF TN 2009, 2201, 2202 kodlari bilan “suv va salqin ichimliklar” guruhi tovarlarini bosqichma-bosqich raqamli markirovkalashning yangi muddatlarini belgiladi. Oʻzgartirishlar 30.06.2023 yildagi 269-son VMQ bilan kiritildi.