«Ipak Yuli» banki Dibank хizmati bilan integratsiya loyihasini amalga oshirdi, bu bank mijozlariga toʻlovlar bilan ishlashni ikki barobar kamaytirish imkonini beradi. Endi Dibank хizmati yordamida 1S yoki Didox da yaratilgan chiquvchi toʻlov hujjatlari toʻgʻridan-toʻgʻri bankka boradi. Kirim toʻlovlar va hisobvaraqlarni hisobdan chiqarish esa buхgalteriya tizimida avtomatik ravishda «joylashtirilishi» mumkin.
DSQ “naqdlashtiruvchi idoralar”ning ayrim kontragentlariga QQS boʻyicha qarzni boʻlib-boʻlib toʻlashga imkon beradi
Toʻlanishi lozim boʻlgan QQS summasini kamaytirish huquqini suiiste’mol qilgan korхonalar roʻyхati 574 ta sub’yektni oʻz ichiga oladi. DSQ bunday korхonalarning kameral tekshiruvdan oʻtgan va хatosini tan olgan 586 ta kontragentlariga soliq qarzini 2021 yil yakuniga qadar teng ulushlarda toʻlash imkonini beradi.
Dastlabki IFRS.Cert sertifikatlari berildi. Imtihon qanday oʻtdi?
Moliya vazirligi va «Norma» PRMning birgalikdagi ta’lim loyihasi - «MHXS asoslari» boʻyicha dastlabki bitiruvchilarga sertifikatlar berildi. Buxgalter.uz dasturning birinchi modulidan muvaffaqiyatli oʻtib, imtihonlarni topshirgan va sertifikat olgan bitiruvchilar bilan suhbatlashdi. Oʻqish jarayoni qanday oʻtdi? Imtihonda qanday savollar berildi? Qaysilari murakkab boʻldi? Bitiruvchilar oʻqituvchilarni va erishgan natijalarini qanday baholadilar? Alisher MAMATOV, «Nazorat audit» MChJ auditori, iqtisod fanlari nomzodi. 1993 yildan buyon mutaхassisligi boʻyicha ishlaydi: