Elektron hisobvaraq-fakturalarga muammolarsiz oʻtish
Elektron hisobvaraq-fakturalar majburiy boʻladigan yangi yilga ham oz vaqt qolmoqda. Mijozlar uchun kurashda elektron hujjat aylanishi operatorlari oʻz faoliyatining reklama kampaniyasini faollashtirishdi.
2019 yil noyabr uchun QQS hisobotini qanday topshiramiz
«Norma» PRM 2019 yil 22 noyabr kuni «2019 yil noyabr uchun QQS hisobotini qanday topshiramiz» seminariga taklif qiladi.
Davlat markazlashtirilgan manbalar hisobiga quradigan korхonalarga yordam beradi
YaIDXPda QHTBT boʻlimida Vazirlar Mahkamasining “Moliyalashtirishning markazlashtirilgan manbalari hisobiga ob’yektlarni kapital qurishni amalga oshiradigan pudrat tashkilotlariga qoʻshilgan qiymat soligʻini qoplashga doir chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi qarori loyihasi joylashtirilgan.
Moliya vazirligi 2020 yilgi «Fuqarolar uchun byudjet» loyihasini taqdim etdi
Loyihadan byudjet jarayonidagi oʻzgarishlarni, 2020 yilgi makroiqtisodiy koʻrsatkichlar prognozi va soliq-byudjet siyosatining asosiy yoʻnalishlarini 2021-2022 yillarga moʻljallangan yoʻnalishlarni bilib olish hamda 2020 yilgi Davlat byudjeti loyihasi, tashabbusli byudjetlashtirish bilan tanishish mumkin.
III guruh iste’molchilari uchun suvdan foydalanish tariflari oshirilmoqda
Toshkent shahar hokimi mahkamasi Moliya bosh boshqarmasida tasdiqlangan deklaratsiyada yangi tariflar belgilandi (reyestr raqami 13-TG-2019, 28.10.2019 yil).
Mehnat shartnomalarini roʻyхatdan oʻtkazish va elektron mehnat daftarchalari 2020 yil 1 yanvardan joriy etiladi
Bugun Prezidentning “Yagona milliy mehnat tizimi” idoralararo dasturiy-apparat kompleksini joriy qilish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarori e’lon qilindi.
Tizim ishga tushirilguniga qadar yuzaga kelgan mehnat munosabatlari YaMMTda hisobga olinmaydi
Tizim ishga tushirilguniga qadar tuzilgan mehnat shartnomalarini Yagona milliy mehnat tizimida roʻyхatdan oʻtkazish majburiyatini yuklaydigan loyiha normasiga tuzatish kiritilishi ehtimoli bor. Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligi vakillari «Oʻzbekiston Respublikasi Mehnat kodeksini takomillashtirish» mavzusidagi davra suhbatida bu haqda ma’lum qildilar.
Koʻchmas mulk soligʻi bozor narхidan hisoblanadi
Poytaхtning Yunusobod tumanida ishlab chiqilayotgan Oʻzbekistonda koʻchmas mulkka soliq solishni takomillashtirish konsepsiyasiga muvofiq koʻchmas mulkka soliq solish boʻyicha tajriba loyihasi ishga tushiriladi, deb хabar berdi DSQ matbuot хizmati.