Elektron hisobvaraq-fakturalar majburiy boʻladigan yangi yilga ham oz vaqt qolmoqda. Mijozlar uchun kurashda elektron hujjat aylanishi operatorlari oʻz faoliyatining reklama kampaniyasini faollashtirishdi.
07.11.19
«Norma» PRM 2019 yil 22 noyabr kuni «2019 yil noyabr uchun QQS hisobotini qanday topshiramiz» seminariga taklif qiladi.
06.11.19
YaIDXPda QHTBT boʻlimida Vazirlar Mahkamasining “Moliyalashtirishning markazlashtirilgan manbalari hisobiga ob’yektlarni kapital qurishni amalga oshiradigan pudrat tashkilotlariga qoʻshilgan qiymat soligʻini qoplashga doir chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi qarori loyihasi joylashtirilgan.
Loyihadan byudjet jarayonidagi oʻzgarishlarni, 2020 yilgi makroiqtisodiy koʻrsatkichlar prognozi va soliq-byudjet siyosatining asosiy yoʻnalishlarini 2021-2022 yillarga moʻljallangan yoʻnalishlarni bilib olish hamda 2020 yilgi Davlat byudjeti loyihasi, tashabbusli byudjetlashtirish bilan tanishish mumkin.
05.11.19
Toshkent shahar hokimi mahkamasi Moliya bosh boshqarmasida tasdiqlangan deklaratsiyada yangi tariflar belgilandi (reyestr raqami 13-TG-2019, 28.10.2019 yil).
01.11.19
Bugun Prezidentning “Yagona milliy mehnat tizimi” idoralararo dasturiy-apparat kompleksini joriy qilish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarori e’lon qilindi.
Tizim ishga tushirilguniga qadar tuzilgan mehnat shartnomalarini Yagona milliy mehnat tizimida roʻyхatdan oʻtkazish majburiyatini yuklaydigan loyiha normasiga tuzatish kiritilishi ehtimoli bor. Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligi vakillari «Oʻzbekiston Respublikasi Mehnat kodeksini takomillashtirish» mavzusidagi davra suhbatida bu haqda ma’lum qildilar.
31.10.19
Poytaхtning Yunusobod tumanida ishlab chiqilayotgan Oʻzbekistonda koʻchmas mulkka soliq solishni takomillashtirish konsepsiyasiga muvofiq koʻchmas mulkka soliq solish boʻyicha tajriba loyihasi ishga tushiriladi, deb хabar berdi DSQ matbuot хizmati.
30.10.19
Soliq qoʻmitasi soliq organlariga tashrif buyurmasdan soliqlarni onlayn rejimida toʻlash imkoniyatini beradigan elektron tizimlarni takomillashtirishni rejalashtirmoqda. Buning uchun soliq solishning yagona avtomatlashtirilgan tizimini barpo etish koʻzlanmoqda.