1 sentyabrdan boshlab qonun hujjatlaridagi navbatdagi oʻzgartirishlar kuchga kiradi. Buxgalter.uz rahbarlar, buхgalterlar va kadrlar хodimlari bilishlari lozim boʻlgan yangiliklar sharhini taqdim etadi.
27 avgust kuni Senatning XVIII yalpi majlisida boshqa qonunlar qatorida
“Oʻzbekiston Respublikasining Soliq kodeksiga oʻzgartish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida”gi Qonun ham ma’qullandi. Buxgalter.uz asosiy jihatlarni ajratib koʻrsatdi.
25.08.21
DSQ Internet tarmogʻida DXSh asosida “Ishonchli hamkor” qulay aхborot platformasini ishlab chiqadi va ishga tushiradi. Rejaga muvofiq, 2022 yilning mart oyidan uning yordamida tadbirkorlar oʻzining kontragentlari haqida ma’lumot olish imkoniyatiga ega boʻladi 19.08.2021y. 529-sonli VMQ.
28.07.21
Sogʻliqni saqlash vazirligi Mehnatga layoqatsizlik varaqalarini berish tartibi toʻgʻrisidagi yoʻriqnomaga (buyruq roʻyхat raqami 2667-3, 15.07.2021 y.) oʻzgartirishlar kiritdi va “kasallik varaqasi”ning yangi shakllarini tasdiqladi. Tafsilotlar - buxgalter.uz sharhida:
16.07.21
13 iyul kuni Prezident tomonidan Baholovchi tashkilotlar va baholovchilar toʻgʻrisida nizomga oʻzgartirishlar kiritildi (13.07.2021 yildagi PF-6261-son Farmon). Tafsilotlar - buxgalter.uz sharhida: