Bu Prezidentning 2019 yil 30 dekabrdagi qarorida nazarda tutilgan.
Xoʻjalik yurituvchi sub’yektlarning
bank hisobvaraqlaridan pul mablagʻlarini hisobdan chiqarish tartibi toʻgʻrisidagi yoʻriqnomaga qoʻshimcha kiritildi (roʻyхat raqami 2342-10, 17.01.2020 y.).
20.01.20
Tegishli oʻzgartirishlar Vazirlar Mahkamasining 2020 yil 16 yanvardagi 30-son qarorida nazarda tutilgan.
15.01.20
2020 yil 7 yanvar kuni “Oʻzbekiston Respublikasining Soliq kodeksi qabul qilinishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga oʻzgartishlar va qoʻshimcha kiritish, shuningdek ayrim qonun hujjatlarini oʻz kuchini yoʻqotgan deb topish toʻgʻrisida”gi Qonun imzolandi (OʻRQ-601-son Qonun).
10.01.20
Tartib Davlat soliq qoʻmitasi tomonidan tasdiqlandi va 31.03.2020 yildan amal qilishni boshlaydi (roʻyхat raqami 3207, 30.12.2019 yil).
Prezident tomonidan «Davlat boji toʻgʻrisida»gi Qonun imzolandi.
Yuridik shaхslarni yirik soliq toʻlovchilar toifasiga kiritishning mezonlarini belgilash toʻgʻrisidagi nizomga (roʻyхat raqami 3172, 12.07.2019 y.) oʻzgartirishlar va qoʻshimchalar kiritish haqidagi qaror loyihasi Davlat soliq qoʻmitasi tomonidan ishlab chiqilib, muhokama uchun QHTBT portalida joylashtirilgan.
23.12.19
Prezidentning 10.04.2019 yildagi «2019-2021 yillarda respublikaning farmatsevtika tarmogʻini yanada jadal rivojlantirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi PF-5707-son Farmonida nazarda tutilgan imtiyozlar haqida soʻz bormoqda.
13.12.19
2020 yil uchun tasdiqlangan transport vositalari boʻyicha ayrim stavkalarni pasaytirishga qaror qilindi (9.12.2019 yildagi PQ-4545-son qarorning 6-ilovasiga qarang).