Amaldorlarning daromadlari va mol-mulkini majburiy deklaratsiyalash joriy etilishi bilan bir qatorda korrupsiyaga qarshi kurashish boʻyicha kompleks chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda
29.05.19
Soхta bankrotlik, bankrotlikni yashirganlik va qasddan bankrotlikka olib kelganlik uchun sanksiyalar oshirilmoqda. Tuzatishlar uch oy oʻtgach kuchga kiradi
Bu Prezidentning 27.05.2019 yildagi “Oʻzbekiston Respublikasida korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi Farmonida nazarda tutilgan
Vazirlar Mahkamasining 23.05.2019 yildagi «Islom taraqqiyot banki guruhi va Arab muvofiqlashtirish guruhi jamgʻarmalari bilan hamkorlikni yanada rivojlantirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi 428-son qarori e’lon qilindi
28.05.19
U Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi huzurida tashkil etiladi. Idoraning oʻzida va mintaqaviy hokimliklarda bir qator tarkibiy oʻzgarishlar roʻy berdi
Soliq toʻlovchilarga nol darajali stavkani qoʻllash natijasida hosil boʻlgan qoʻshilgan qiymat soligʻining ortiqcha summasini soliq toʻlovchining bankdagi hisobvaragʻiga qaytarish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritildi
27.05.19
Prezidentning 24.05.2019 yildagi qarori eksport faoliyatini davlat tomonidan moliyalashtirish va sugʻurta himoyasi boʻyicha butun kompleks chora-tadbirlarni oʻz ichiga oladi
Bank хizmatlari iste’molchilari huquqlarini buzganliklari uchun banklar, mikrokredit tashkilotlari va lombardlarga qoʻllanadigan sanksiyalar tasdiqlandi.
24.05.19
Prezidentning 2019 yil 23 maydagi “Qurilish materiallari sanoatini jadal rivojlantirishga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi qarori qabul qilindi