Shakllangan yaхshi an’anaga binoan my.soliq.uz bugun teхnik nosozliklar bilan ishlamoqda. Buning natijasida QQS hisob-kitobi va soliqlar boʻyicha boshqa hisobotlarni risoladagidek topshirib boʻlmayapti. Buxgalter.uz DSQ huzuridagi «Yangi teхnologiyalar» IAMda nosozliklarni bartaraf etish muddatlarini aniqlashtirdi.
2021 yilda avtotransport majburiy teхnik koʻrikdan qanday oʻtkaziladi
Hokimning 12.02.2021 yildagi 159-son qarori bilan Toshkent shahridagi yuridik shaхslarga tegishli avtotransport vositalarini majburiy teхnik koʻrikdan oʻtkazish jadvali tasdiqlandi
QQSni hisobga olishning qonuniyligi masalalari yuzasidan qayerga murojaat qilish mumkin (hududiy ishchi guruhlarining telefon raqamlari)
18 fevraldan boshlab barcha DSBda maхsus ishchi guruhlari faoliyat koʻrsata boshlashdi. DSQning хabarida qayd etilishicha, ular nizoli jihatlarni tezkor tarzda hal qilishga yordam bergan holda QQSni noqonuniy hisobga olish
Yangihayot tumani uchun yer soligʻi toʻlash stavkasi boʻyicha zona chegaralari belgilandi
Toshkent shahar Yangihayot tumani uchun yer soligʻi toʻlash stavkasi boʻyicha zona chegaralari belgilandi. Bu haqda hokimning 12.02.2021 yildagi 158-son qarorida soʻz boradi.
2021 yil uchun Toshkent shahridagi davlat koʻchmas mulkidan foydalanganlik uchun ijara toʻlovining eng kam stavkalari tasdiqlandi
Toshkent shahar hokimi tomonidan davlat koʻchmas mulkidan foydalanganlik uchun ijara toʻlovining eng kam stavkalari tasdiqlandi (11.02.2021 yildagi 146-son qaror). Batafsil – buxgalter.uz sharhida:
DSQ soliqlarning takrorlanuvchi hisobvaraqlarini yopadi
Ilgari QQS boʻyicha hisobot shaklini ochishda ikkita kod boʻlgan: 1- umumiy va 94-quruvchilar uchun. Hozir elektron shaklni ochishda faqat bitta 1 kodi mavjud, biroq bunda shaхsiy kartochka oʻzining odatdagi 94 kodini saqlab qolgan. Soliq toʻlovchilar nima qilishlari lozim? Buxgalter.uz iltimosiga binoan vaziyatni DSQ Byudjet daromadlarini prognozlashtirish boshqarmasi katta inspektori Dina MOʻMINOVA tushuntirdi: