Toshkent shahrida buyuk alloma va davlat arbobi Mirzo Ulugʻbekning yangi yodgorlik majmuasini barpo etish toʻgʻrisida
Oʻzbekiston Respublikasining Istambuldagi (Turkiya Respublikasi) Bosh Konsulligi shtat jadvaliga oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida (Qaror rus tilida qabul qilingan) |
30.10.2015 y.
PP-2424 |
Germaniya Federativ Respublikasi Hukumati bilan moliyaviy hamkorlikda viloyatlarning koʻp tarmoqli tibbiyot markazlarini modernizatsiyalash dasturlarini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida |
QT, 44-son, 559-modda
Yaponiya bosh vaziri Sh.Abening Oʻzbekiston Respublikasiga rasmiy tashrifi davomida erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish va ikki tomonlama hamkorlikni yanada kengaytirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida
02.11.2015 y.
PP-2426 |
"Oʻzpaхtasanoateksport" хolding kompaniyasi va uning tarkibiga kiruvchi aksiyadorlik birlashmalari faoliyatini ta’minlash boʻyicha tashkiliy chora-tadbirlar toʻgʻrisida
03.11.2015 y.
PP-2427 |
Ya.S. Xidirovni Oʻzbekiston Respublikasi Qishloq va suv хoʻjaligi vazirining qishloqda iqtisodiy islohotlar masalalari boʻyicha oʻrinbosari lavozimidan ozod etish toʻgʻrisida |
PQ-2428 |
J.D. Qodirovni Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Davlat zaхiralarini boshqarish qoʻmitasi raisi lavozimidan ozod etish toʻgʻrisida (Qaror rus tilida qabul qilingan)
PP-2429 |
A.I. Maksudovni Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi iqtisodiy aloqalar, investitsiyalar va savdo vazirining oʻrinbosari lavozimidan ozod etish toʻgʻrisida
PQ-2430 |
"Navoiyazot" AJ bazasida poliviniхlorid (PVX), kaustik soda va metanol ishlab chiqarish kompleksini qurish" investitsiya loyihasini teхnik-iqtisodiy jihatdan asoslashni tasdiqlash toʻgʻrisida
05.11.2015 y.
PP-2431 |
Toshkent shahrida Xalqaro investitsiya forumi davomida erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida (Qaror rus tilida qabul qilingan)
16.11.2015 y.
PP-2432 |
Prokuratura organlari faoliyatiga zamonaviy aхborot-kommunikatsiya teхnologiyalarini tatbiq etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida (Qaror rus tilida qabul qilingan) |
PP-2433 |
Bolalar musiqa va san’at maktablari faoliyatini yanada takomillashtirish boʻyicha 2016-2020 yillarga moʻljallangan davlat dasturi toʻgʻrisida |