Bank faoliyatini nazorat qilish
document Banklar va nobank kredit tashkilotlariga nisbatan choralar va sanksiyalar qoʻllash tartibi toʻgʻrisidagi Nizom (AV tomonidan 23.01.2024 y. 3492-son bilan roʻyхatga olingan Markaziy bank Boshqaruvining 22.11.2023 y. 36/9-son qarori bilan tasdiqlangan)
document Markaziy bank Boshqaruvining 22.11.2023 y. 36/9-son "Banklar va nobank kredit tashkilotlariga nisbatan choralar va sanksiyalar qoʻllash tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi Qarori (AV tomonidan 23.01.2024 y. 3492-son bilan roʻyхatga olingan)
document Xususiylashtirilgan korхonalarga koʻmaklashish va raqobatni rivojlantirish davlat qoʻmitasining 01/16-1-10/29-son, Markaziy bank Boshqaruvining 319-V-3-son, Iqtisodiyot vazirligining 22-son "Tanlov savdolarida sotilgan iqtisodiy nochor korхonalar boʻyicha tijorat banklari tomonidan investitsiya majburiyatlarini bajarilishi yuzasidan monitoring yuritish tartibi toʻgʻrisida nizomni tasdiqlash haqida"gi qaror, shuningdek unga oʻzgartirish va qoʻshimchalarni oʻz kuchini yoʻqotgan deb topish toʻgʻrisida"gi 22.06.2018 y. Qarori (AV tomonidan 11.07.2018 y. 2181-3-son bilan roʻyхatga olingan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki tomonidan banklarda inspeksiya (tekshirish) oʻtkazish tartibi toʻgʻrisida Nizom (AV tomonidan 14.04.2011 y. 2217-son bilan roʻyхatga olingan Markaziy bank Boshqaruvining 12.03.2011 y. 8/1-son qarori bilan tasdiqlangan)
document Markaziy bank Boshqaruvining 12.03.2011 y. 8/1-son "Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki tomonidan banklarda inspeksiya (tekshirish) oʻtkazish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi Qarori (AV tomonidan 14.04.2011 y. 2217-son bilan roʻyхatga olingan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 06.07.2000 y. 258-son "Bank tizimi faoliyati asosiy koʻrsatkichlari ustidan monitoring oʻrnatish toʻgʻrisida"gi Qarori