document Oʻzbekiston Respublikasining 09.06.2025 y. OʻRQ-1067-son "Yangi tahrirdagi Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga sudlar faoliyatining hamda fuqarolar huquq va erkinliklarining kafolatlarini kuchaytirishga qaratilgan oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida"gi Qonuni (Qonunchilik palatasi tomonidan 21.01.2025 y. qabul qilingan, Senat tomonidan 17.03.2025 y. ma’qullangan)
document Oʻzbekiston Respublikasining 20.09.2024 y. OʻRQ-963-son "Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida"gi Qonuni (Qonunchilik palatasi tomonidan 11.06.2024 y. qabul qilingan, Cyenat tomonidan 28.08.2024 y. ma’qullangan)
document Oʻzbekiston Respublikasining 15.12.2022 y. OʻRQ-809-son "Xotin-qizlar va erkaklar uchun teng huquq hamda imkoniyatlar kafolatlari toʻgʻrisida"gi Oʻzbekiston Respublikasi Qonuniga qoʻshimcha va oʻzgartishlar kiritish haqida"gi Qonuni (Qonunchilik palatasi tomonidan 27.09.2022 y. qabul qilingan, Senat tomonidan 19.11.2022 y. ma’qullangan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 30.09.2019 y. PF-5840-son "Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining ayrim hujjatlariga qoʻshimcha va oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida"gi Farmoni
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 14.04.2019 y. 313-son "Oʻzbekiston Respublikasi Hukumatining ayrim qarorlariga oʻzgartishlar va qoʻshimcha kiritish, shuningdek ba’zilarini oʻz kuchini yoʻqotgan deb hisoblash toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 29.12.2018 y. 1061-son "Davlat organlarida, davlat muassasalarida va davlat ishtirokidagi tashkilotlarda jismoniy va yuridik shaхslarning murojaatlari bilan ishlash tartibi toʻgʻrisidagi namunaviy nizomga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 27.12.2018 y. 1056-son "Vazirlar Mahkamasining "Haj" va "Umra" tadbirlarini tashkil etish va oʻtkazishni yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" 2017 yil 7 iyundagi 364-son qaroriga oʻzgartirish kiritish haqida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasining 29.08.2017 y. OʻRQ-441-son "Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Inson huquqlari boʻyicha vakili (ombudsman) toʻgʻrisida"gi Oʻzbekiston Respublikasi Qonuniga oʻzgartish va qoʻshimchalar kiritish haqida"gi Qonuni (Qonunchilik palatasi tomonidan 18.08.2017 y. qabul qilingan, Senat tomonidan 24.08.2017 y. ma’qullangan)
document Oʻzbekiston Respublikasining 27.08.2004 y. 669-II-son "Oliy Majlisning Inson huquqlari boʻyicha vakili (ombudsman) toʻgʻrisida"gi Oʻzbekiston Respublikasining Qonuniga oʻzgartishlar va qoʻshimchalar kiritish haqida"gi Qonuni