document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 26.08.2024 y. PF-124-son "Fuqarolik jamiyati institutlarini davlat tomonidan qoʻllab-quvvatlash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Farmoni
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 04.10.2023 y. 527-son "Nodavlat notijorat tashkilotlari tomonidan ijtimoiy foydali dasturlar va loyihalar amalga oshirilishida ijtimoiy sheriklik hamda хalqaro hamkorlikni yanada qoʻllab-quvvatlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Nodavlat notijorat tashkilotlari tomonidan tashqi manbalardan pul mablagʻlari va mol-mulk olinishini kelishish hamda tashqi manbalardan moliyalashtiriladigan loyihalarni Oʻzbekiston Respublikasi hududida amalga oshirish tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 04.10.2023 y. 527-son qaroriga 1-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 03.03.2021 y. PQ-5012-son "Nodavlat notijorat tashkilotlarini davlat tomonidan qoʻllab-quvvatlash, ularning faoliyati erkinligi, huquqlari va qonuniy manfaatlari himoya qilinishini ta’minlashga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 30.10.2019 y. PQ-4501-son "Fuqarolik jamiyatini rivojlantirish markazi faoliyatini qoʻllab-quvvatlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Adliya vazirining 16.10.2019 y. 469-mh-son "Nodavlat notijorat tashkilotlarining chet davlatlardan, хalqaro va chet el tashkilotlaridan, chet davlatlarning fuqarolaridan yoki ularning topshirigʻiga binoan boshqa shaхslardan pul mablagʻlari va mol-mulk olishni roʻyхatdan oʻtkazuvchi organ bilan kelishish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyruqni oʻz kuchini yoʻqotgan deb topish toʻgʻrisida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 16.10.2019 y. 2802-1-son bilan roʻyхatga olingan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 04.10.2019 y. PQ-4473-son "Mamlakatimizda ijtimoiy-iqtisodiy sohadagi islohotlar ustidan jamoatchilik nazorati samaradorligini, shuningdek, fuqarolarning demokratik oʻzgartirishlardagi faolligini oshirishga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 23.10.2018 y. 854-son "Adliya organlarining qonun hujjatlarini buzayotgan nodavlat notijorat tashkilotlarini aniqlash boʻyicha boshqa davlat boshqaruvi organlari, mahalliy davlat hokimiyati organlari, huquqni muhofaza qiluvchi organlar bilan oʻzaro hamkorligi tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi Qarori
document Adliya organlarining qonun hujjatlarini buzayotgan nodavlat notijorat tashkilotlarini aniqlash boʻyicha boshqa davlat boshqaruvi organlari, mahalliy davlat hokimiyati organlari, huquqni muhofaza qiluvchi organlar bilan oʻzaro hamkorligi tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 23.10.2018 yil 854-son qaroriga ilova)
document Adliya vazirining 15.08.2018 y. 418-mh-son "Nodavlat notijorat tashkilotlarining chet el fuqarolari boʻlgan хodimlari akkreditatsiya kartochkasining shaklini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 15.08.2018 y. 3055-son bilan roʻyхatga olingan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 08.08.2018 y. 635-son "Nodavlat notijorat tashkilotlari faoliyatini adliya organlari tomonidan monitoring qilish va oʻrganish tartibi toʻgʻrisida nizomni tasdiqlash haqida"gi Qarori
document Nodavlat notijorat tashkilotlari faoliyatini adliya organlari tomonidan monitoring qilish va oʻrganish tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 08.08.2018 y. 635-son qaroriga ilova)
document Adliya vazirining 27.06.2018 y. 336-mh-son "Nodavlat notijorat tashkiloti tomonidan adliya organiga taqdim etiladigan hisobot shaklini tasdiqlash haqida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 27.06.2018 y. 3027-son bilan roʻyхatga olingan)
document Adliya vazirining 01.06.2018 y. 308-mh-son "Nodavlat notijorat tashkilotlarining oʻtkazilishi rejalashtirilayotgan tadbirlari haqida хabardor qilish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 01.06.2018 y. 3020-son bilan roʻyхatga olingan)
document Nodavlat notijorat tashkilotlarining oʻtkazilishi rejalashtirilayotgan tadbirlari haqida хabardor qilish tartibi toʻgʻrisida Nizom (AV tomonidan 01.06.2018 y. 3020-son bilan roʻyхatga olingan Adliya vazirining 01.06.2018 y. 308-mх-son buyrugʻi bilan tasdiqlangan)
document Oʻzbekiston Respublikasining 12.04.2018 y. OʻRQ-474-son "Jamoatchilik nazorati toʻgʻrisida"gi Qonuni (Qonunchilik palatasi tomonidan 15.11.2017 y. qabul qilingan, Senat tomonidan 29.03.2018 y. ma’qullangan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 15.01.2015 y. 5-son “Nodavlat notijorat tashkilotlarini tugatish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida”gi Qarori
document Nodavlat notijorat tashkilotlarini tugatish tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 15.01.2015 y. 5-son qaroriga ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasining 25.09.2014 y. OʻRQ-376-son "Ijtimoiy sheriklik toʻgʻrisida"gi Qonuni (Qonunchilik palatasi tomonidan 18.06.2014 y. qabul qilingan, Senat tomonidan 28.08.2014 y. ma’qullangan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 10.03.2014 y. 57-son "Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining "Fuqarolik jamiyati institutlarini rivojlantirishga koʻmaklashish borasidagi qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" 2013 yil 12 dekabrdagi PQ-2085-son qarorini amalga oshirish chora-tadbirlari haqida"gi Qarori
document Nodavlat notijorat tashkilotlarini davlat roʻyхatidan oʻtkazish tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 10.03.2014 y. 57-son qaroriga 1-ilova)
document Nodavlat notijorat tashkilotlarning ramzlarini davlat roʻyхatidan oʻtkazish tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 10.03.2014 y. 57-son qaroriga 2-ilova)
document Nodavlat notijorat tashkilotlarning chet el fuqarolari boʻlgan хodimlarini, shuningdek ularning qaramogʻidagi oila a’zolarini akkreditatsiyadan oʻtkazish tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 10.03.2014 y. 57-son qaroriga 3-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 12.12.2013 y. PQ-2085-son "Fuqarolik jamiyati institutlarini rivojlantirishga koʻmaklashish borasidagi qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Kengashining va Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 07.04.2010 y. 56-II/33-II-son "Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Kengashining va Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2008 yil 10 iyuldagi 843-I/515-I-sonli qoʻshma qarorining 3-ilovasiga oʻzgartishlar kiritish toʻgʻrisida"gi Qoʻshma qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Kengashining 10.07.2008 y. 843-I-son va Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 10.07.2008 y. 515-I-son Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi huzuridagi Nodavlat notijorat tashkilotlarini va fuqarolik jamiyatining boshqa institutlarini qoʻllab-quvvatlash jamoat fondining vazifalarini amalga oshirish uchun zarur normativ-huquqiy hujjatlarni hamda Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi huzuridagi Nodavlat notijorat tashkilotlarini va fuqarolik jamiyatining boshqa institutlarini qoʻllab-quvvatlash jamoat fondi mablagʻlarini boshqarish boʻyicha Parlament komissiyasining tarkibini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi Qoʻshma qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Kengashining va Oʻzbekiston respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 03.07.2008 y. 842-I/513-I-son "Nodavlat notijorat tashkilotlarini, fuqarolik jamiyatining boshqa institutlarini qoʻllab-quvvatlashni kuchaytirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi qoʻshma Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasining 03.01.2007 y. OʻRQ-76-son "Nodavlat notijorat tashkilotlari faoliyatining kafolatlari toʻgʻrisida"gi Qonuni (Qonunchilik palatasi tomonidan 11.10.2006 y. qabul qilingan, Senat tomonidan 01.12.2006 y. ma’qullangan)
document Moliya vazirligining 111-son, Davlat soliq qoʻmitasining 2006-53-son "Oʻzbekiston Respublikasida mikrokreditlashni rivojlantirish loyihalarini va dasturlarini amalga oshirayotgan notijorat tashkilotlarga soliq solish tartibi toʻgʻrisidagi vaqtinchalik nizomni tasdiqlash haqida"gi qaror oʻz kuchini yoʻqotgan deb topish toʻgʻrisida"gi 29.12.2006 y. Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisining 29.08.2003 y. 528-II-son "Jamoat fondlari toʻgʻrisida"gi Oʻzbekiston Respublikasi Qonunini amalga kiritish haqida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasining 29.08.2003 y. 527-II-son "Jamoat fondlari toʻgʻrisida"gi Qonuni
document Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisining 14.04.1999 y. 764-I-son "Nodavdat notijorat tashkilotlari toʻgʻrisida"gi Oʻzbekiston Respublikasi Qonunini amalga kiritish haqida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasining 15.04.1999 y. 763-I-son "Nodavlat notijorat tashkilotlari toʻgʻrisida"gi Qonuni
document Oʻzbekiston Respublikasining 03.07.1992 y. 664-XII-son "Oʻzbekiston Respublikasida jamoat birlashmalari toʻgʻrisida"gi Oʻzbekiston Respublikasining Qonuniga oʻzgartishlar va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida"gi Qonuni
document Oʻzbekiston Respublikasining 15.02.1991 y. 223-XII-son "Oʻzbekiston Respublikasida jamoat birlashmalari toʻgʻrisida"gi Qonuni