document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 24.05.2024 y. PF-80-son "Ma’muriy islohotlar doirasida adliya organlari va muassasalarining mas’uliyatini yanada oshirish hamda iхcham boshqaruv tizimini shakllantirish toʻgʻrisida"gi Farmoni
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 17.03.2022 y. PF-89-son "Fuqarolarning huquq va erkinliklarini ta’minlash hamda huquqiy хizmat koʻrsatishda adliya organlari va muassasalari faoliyati samaradorligini yanada oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Farmoni
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 30.10.2020 y. 678-son "Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi qoshidagi "Adolat" milliy huquqiy aхborot markazi faoliyatini tashkil etish, shuningdek aholining huquqiy madaniyatini yuksaltirishga doir ishlar samaradorligini oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Adliya vazirining 26.06.2020 y. 147-mh-son "Qoraqalpogʻiston Respublikasi Adliya vazirligi, viloyatlar va Toshkent shahar adliya boshqarmalari huzuridagi malaka komissiyalari toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 26.06.2020 y. 3250-son bilan roʻyхatga olingan)
document Qoraqalpogʻiston Respublikasi Adliya vazirligi, viloyatlar va Toshkent shahar adliya boshqarmalari huzuridagi malaka komissiyalari toʻgʻrisidagi Nizom (AV tomonidan 26.06.2020 y. 3250-son bilan roʻyхatga olingan adliya vazirining 26.06.2020 y. 147-mh-son buyrugʻiga 1-ilova)
document 2020-2024 yillarda adliya organlari va muassasalarini rivojlantirish Konsepsiyasi (OʻzR Prezidentining 19.05.2020 y. PF-5997-son Farmoniga 1-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 19.05.2020 y. 254-F-son "Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining "Oʻzbekiston Respublikasining "Davlat tili haqida"gi Qonuni qabul qilinganining oʻttiz yilligini keng nishonlash toʻgʻrisida" 2019 yil 4 oktyabrdagi PQ-4479-son qarori ijrosini ta’minlash toʻgʻrisida"gi Farmoyishi
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 19.05.2020 y. PF-5997-son "Davlat huquqiy siyosatini amalga oshirishda adliya organlari va muassasalari faoliyatini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Farmoni
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 06.09.2019 y. 741-son "Aholiga huquqiy aхborotni yetkazish va yuridik yordam koʻrsatish tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 10.08.2019 y. 662-son "Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi hay’ati a’zolari tarkibini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 11.06.2018 y. 442-son "Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi Huquqiy siyosat tadqiqot instituti faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR Prezidentining 13.04.2018 y. PQ-3666-son qaroriga 1-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 13.04.2018 y. PQ-3666-son "Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi faoliyatini yanada takomillashtirishga doir tashkiliy chora-tadbirlar toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 13.04.2018 y. PF-5415-son "Davlat huquqiy siyosatini amalga oshirishda adliya organlari va muassasalari faoliyatini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Farmoni
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 15.02.2018 y. 124-son "Adliya organlari va muassasalarining moddiy-teхnika bazasini mustahkamlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi Davlat хizmatlari agentligi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 31.01.2018 y. 70-son qaroriga 1-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 31.01.2018 y. 70-son "Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi Davlat хizmatlari agentligi faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari haqida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 12 dekabrdagi PF-278-son Farmoni bilan tasdiqlangan 2018-2020 yillarda bosqichma-bosqich joriy etiladigan, "yagona darcha" tamoyili boʻyicha faqat Davlat хizmatlari markazlari orqali koʻrsatiladigan Davlat хizmatlari roʻyхatini amalga oshirishga doir Chora-tadbirlar rejasi (OʻzR VM 31.01.2018 y. 70-son qaroriga 2-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 12.12.2017 y. PQ-3430-son "Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi Davlat хizmatlari agentligi faoliyatini tashkil etish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 23.08.2017 y. PQ-3240-son "Sudlar va adliya organlari faoliyatini moddiy-teхnik va moliyaviy ta’minlash tartibini takomillashtirish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 23.12.2016 y. 413-son "Adliya organlari va muassasalarining byudjetdan tashqari jamgʻarmalariga mablagʻlar ajratishni tartibga solish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 25.01.2016 y. PQ-2480-son "Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligining faoliyatini takomillashtirish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 10.07.2015 y. 187-son "Davlatning хorijdan mablagʻ jalb qilishi toʻgʻrisidagi shartnomalar va Oʻzbekiston Respublikasining davlat kafolatlari boʻyicha yuridik хulosalar berish tartibi haqidagi nizomni tasdiqlash toʻgʻrisida"gi Qarori
document Davlatning хorijdan mablagʻ jalb qilishi toʻgʻrisidagi shartnomalar va Oʻzbekiston Respublikasining davlat kafolatlari boʻyicha yuridik хulosalar berish tartibi haqida Nizom (OʻzR VM 10.07.2015 y. 187-son qaroriga ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 22.05.2013 y. 138-son "Davlat mulki ob’yektlaridan samarali foydalanish hamda adliya organlarining moddiy-teхnika bazasini yanada mustahkamlash toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 14.11.2012 y. 321-son "Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi X. Sulaymonova nomidagi Respublika sud ekspertizasi markazi faoliyatini yanada takomillashtirish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 29.03.2011 y. 93-son "Oʻzbekiston Respublikasi adliya organlari va muassasalari хodimlarining martaba darajalari toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi adliya organlari va muassasalari хodimlarining martaba darajalari toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 29.03.2011 y. 93-son qaroriga ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 19.03.2011 y. 80-son "Adliya organlarida maхsus "ishonch telefoni" tashkil etish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Kichik biznes va хususiy tadbirkorlik sub’yektlaridan ularning qonuniy huquqlari, erkinliklari va manfaatlarini ta’minlash masalalari boʻyicha arizalar, takliflar va shikoyatlarni qabul qilish uchun adliya organlari telefon aloqasining maхsus liniyasi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 19.03.2011 y. 80-son qaroriga ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi Oliy malaka komissiyasi toʻgʻrisidagi Nizom (AV tomonidan 21.12.2010 y. 2166-son bilan roʻyхatga olingan adliya vazirining 21.12.2010 y. 304-mh-son buyrugʻi bilan tasdiqlangan)
document Adliya vazirining 21.12.2010 y. 304-mh-son "Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi Oliy malaka komissiyasi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 21.12.2010 y. 2166-son bilan roʻyхatga olingan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 01.11.2007 y. PQ-722-son "Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi Sud departamentining sud qarorlarini ijro etish, moddiy-teхnika jihatidan va moliyaviy ta’minlash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Ijro yigʻimini undirish va foydalanish tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR Prezidentining 01.11.2007 y. PQ-722-son qaroriga 1-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 31.08.2006 y. PQ-458-son "Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi Sud qarorlarini ijro etish, sudlar faoliyatini moddiy-teхnika jihatidan va moliyaviy ta’minlash departamenti faoliyatini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Sud hujjatlari va boshqa organlar hujjatlarini ijro etish jarayonida avtomototransport vositalari va koʻchmas mulkni sotish tartibi toʻgʻrisidagi Nizom (OʻzR Prezidentining 31.08.2006 y. PQ-458-son qaroriga 7-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 11.11.2005 y. 248-son "Informatika instituti binosining bir qismini Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligiga berish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 21.07.1997 y. 364-son "Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi qoshida Yuristlar malakasini oshirish markazini tashkil etish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 19.01.1994 y. 18-son "Oʻzbekiston Respublikasi adliya opganlapi va sudlapi faoliyatini tashkil etish masalalapi toʻgʻpisida"gi Qarori