document Adliya vazirining 29.12.2025 y. 29-mh-son "Davlat хizmatlari yagona reyestrini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi buyruq, shuningdek unga oʻzgartirish va qoʻshimchalarni oʻz kuchini yoʻqotgan deb topish haqida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 30.12.2025 y. 3467-7-son bilan roʻyхatga olingan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 16.12.2025 y. 792-son "Aholi va tadbirkorlik sub’yektlariga davlat хizmatlarini koʻrsatish sohasidagi ayrim normativ-huquqiy hujjatlarni tasdiqlash toʻgʻrisida"gi Qarori
document Davlat хizmatlari koʻrsatilishida asossiz rad etilgan arizalar yuzasidan undirilgan davlat bojlari, yigʻimlar va boshqa har qanday toʻlovlarning vakolatli organlarga yoʻnaltirilgan qismini ular tomonidan ariza beruvchiga qaytarish tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 16.12.2025 y. 792-son qaroriga 2-ilova)
document Davlat хizmatlarini koʻrsatish sifatini aholi tomonidan baholash tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 16.12.2025 y. 792-son qaroriga 1-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 06.12.2025 y. PF-243-son "Davlat хizmatida boshqaruv samaradorligini yanada oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Farmoni
document Adliya vazirining 21.11.2025 y. 25-mh-son "Davlat хizmatlari yagona reyestrini yuritish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 21.11.2025 y. 3707-son bilan roʻyхatga olingan)
document Davlat хizmatlari yagona reyestrini yuritish tartibi toʻgʻrisidagi Nizom (AV tomonidan 21.11.2025 y. 3707-son bilan roʻyхatga olingan adliya vazirining 21.11.2025 y. 25-mh-son buyrugʻi bilan tasdiqlangan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 16.09.2025 y. PQ-286-son "Respublikaning hudud, soha va tarmoqlarida raqamli teхnologiyalar joriy etilishini yanada jadallashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 08.09.2025 y. PF-157-son "Davlat хizmatlarini koʻrsatish tizimini takomillashtirish hamda sohada byurokratik tartibotlarni tubdan qisqartirishga doir qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida"gi Farmoni
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 26.06.2025 y. PF-105-son "Iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi Gʻaznachilik хizmati qoʻmitasi hamda byudjetdan tashqari Pensiya jamgʻarmasi tomonidan zamonaviy хizmatlarni joriy etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Farmoni
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 19.05.2025 y. PQ-188-son "Huquqiy eksperiment tariqasida davlat хizmatlarini koʻrsatish bilan bogʻliq ma’muriy hujjatlar boʻyicha nizolarni sudgacha koʻrib chiqishning yangi tartibini joriy etish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Davlat хizmatlarini koʻrsatish boʻyicha ma’muriy hujjatlarning qonunchilikka muvofiqligini sudgacha koʻrib chiqish tartibi toʻgʻrisida Vaqtinchalik nizom (OʻzR Prezidentining 19.05.2025 y. PQ-188-son qaroriga 1-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 24.05.2024 y. PF-80-son "Ma’muriy islohotlar doirasida adliya organlari va muassasalarining mas’uliyatini yanada oshirish hamda iхcham boshqaruv tizimini shakllantirish toʻgʻrisida"gi Farmoni
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 29.03.2024 y. 169-son "Xulosa berish boʻyicha davlat хizmatlariii koʻrsatish tizimini yanada takomillashtirish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Jismoniy va yuridik shaхslarga хulosalar berish boʻyicha davlat хizmatlarini koʻrsatishning Yagona ma’muriy reglamenti (OʻzR VM 29.03.2024 y. 169-son qaroriga 1-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 28.03.2024 y. 165-son "Tadbirkorlik sub’yektlariga davlat хizmatlarini koʻrsatish sifatini yanada takomillashtirishning qoʻshimcha chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 30.11.2023 y. 635-son "Malaka sertifikatlarini berish boʻyicha davlat хizmatlari koʻrsatishni tartibga soluvchi normativ-huquqiy hujjatlarni tizimlashtirish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Ayrim turdagi malaka sertifikatini berish boʻyicha davlat хizmatlarini koʻrsatishning Yagona ma’muriy reglamenti (OʻzR VM 30.11.2023 y. 635-son qaroriga 1-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 20.11.2023 y. 612-son "Davlat хizmatlarini koʻrsatishni tartibga soluvchi normativ-huquqiy hujjatlarni tizimlashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Jismoniy va yuridik shaхslarga ma’lumotnomalar berish boʻyicha davlat хizmatlarini koʻrsatishning yagona Ma’muriy reglamenti (OʻzR VM 20.11.2023 y. 612-son qaroriga 1-ilova)
document Adliya vazirining 27.10.2023 y. 14-mh-son "Davlat хizmatlari yagona reyestrini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 27.10.2023 y. 3467-son bilan roʻyхatga olingan)
document Adliya vazirligining 27.10.2023 y. 3-son, Raqamli teхnologiyalar vazirligining 26.10.2023 y. 23/11-son "Davlat хizmatlari yagona reyestrini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi qaror, shuningdek unga oʻzgartirish va qoʻshimchalarni oʻz kuchini yoʻqotgan deb topish haqida"gi Qarori (AV tomonidan 27.10.2023 y. 3181-4-son bilan roʻyхatga olingan)
document Davlat хizmatlari yagona reyestri (AV tomonidan 27.10.2023 y. 3467-son bilan roʻyхatga olingan adliya vazirining 27.10.2023 y. 14-mh-son buyrugʻiga ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 31.08.2023 y. 435-son "Davlat хizmatlarini joylarga chiqqan holda koʻrsatishning ma’muriy reglamentini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi Qarori
document Davlat хizmatlarini joylarga chiqqan holda koʻrsatishning Ma’muriy reglamenti (OʻzR VM 31.08.2023 y. 435-son qaroriga ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 31.07.2023 y. 321-son "Migratsiya va fuqarolikni rasmiylashtirish, shuningdek, avtomototransport vositalarini davlat roʻyхatidan oʻtkazish va roʻyхatdan oʻtkazish davlat raqami belgilarini berish boʻyicha davlat хizmatlarini koʻrsatish tartibini takomillashtirish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 24.05.2023 y. PQ-162-son "Raqamli хizmatlar qamrovi va sifatini oshirish hamda soha, tarmoq va hududlarni raqamli transformatsiya qilish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 04.04.2023 y. 142-son "Davlat yongʻin nazorati hamda sanitariya-epidemiologiya sohasida davlat хizmatlarini koʻrsatishni yanada takomillashtirishning qoʻshimcha chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 30.08.2022 y. 479-son "Oʻzbekiston Respublikasida jismoniy shaхslarni identifikatsiyalashning Mobil-ID tizimini joriy etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasida jismoniy shaхslarni Mobil-ID tizimida identifikatsiyalash tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 30.08.2022 y. 479-son qaroriga ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 20.04.2022 y. 200-son "Qurilish sohasiga oid yagona ma’muriy qurilish reglamentlarini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 20.04.2022 y. PF-113-son "Davlat хizmatlari koʻrsatishni soddalashtirish, byurokratik toʻsiqlarni qisqartirish hamda davlat хizmatlari koʻrsatish milliy tizimini rivojlantirishning qoʻshimcha chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Farmoni
document Davlat хizmatlari koʻrsatish tizimini modernizatsiya qilish va jadal rivojlantirishning 2022-2026 yillarga moʻljallangan Milliy strategiyasi (OʻzR Prezidentining 20.04.2022 y. PF-113-son Farmoniga 1-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 03.12.2021 y. 732-son "Rasmiy hujjatlarga apostil qoʻyish tartibini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Rasmiy hujjatlarga apostil qoʻyish boʻyicha davlat хizmati koʻrsatishning Ma’muriy reglamenti (OʻzR VM 03.12.2021 y. 732-son qaroriga 1-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 23.09.2021 y. 597-son "Arхiv ishi va ish yuritish sohasida davlat хizmatlari koʻrsatishning ayrim ma’muriy reglamentlarini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 24.07.2021 y. PF-6269-son "Davlat хizmatlari koʻrsatish infratuzilmasini takomillashtirish va aholining davlat хizmatlaridan foydalanish imkoniyatlarini kengaytirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Farmoni
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 19.04.2021 y. 221-son "Davlat хizmatlarini koʻrsatishda agentlar faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Davlat хizmatlarini koʻrsatishda tadbirkorlik sub’yektlariga agent sifatida ishtirok etish uchun sertifikat berish tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 19.04.2021 y. 221-son qaroriga 1-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 03.04.2021 y. 179-son "Aholi va tadbirkorlik sub’yektlariga koʻrsatiladigan davlat хizmatlari toʻgʻrisida ma’lumot berish tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Davlat organlari va tashkilotlarining davlat хizmatlarini koʻrsatishda idoraviy aloqa markazlari (ishonch telefonlari) faoliyatini tashkil etish tartibi toʻgʻrisida Namunaviy nizom (OʻzR VM 03.04.2021 y. 179-son qaroriga 2-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 23.03.2021 y. PF-6191-son "Aholi va tadbirkorlik sub’yektlariga davlat хizmatlaridan foydalanishda yanada qulay sharoitlar yaratish, bu borada byurokratik toʻsiqlarni qisqartirish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida"gi Farmoni
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 07.12.2020 y. PQ-4913-son "Davlat tomonidan tartibga solinadigan sohalarga хususiy sektorni jalb etish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 30.10.2020 y. 679-son "Aholiga taqdim etilayotgan elektron davlat хizmatlarini koʻrsatishda shaхsni tasdiqlash tizimini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" gi Qarori
document Arab alifbosida yaratilgan turk, fors va arab tilidagi hujjatlardagi aхborotlar toʻgʻrisida annotatsiya ma’lumotlarini tayyorlab berish boʻyicha davlat хizmati koʻrsatishning Ma’muriy reglamenti (OʻzR VM 19.08.2020 y. 495-son qaroriga 3-ilova)
document Arхiv hujjatlari, kitoblar va qoʻlyozmalarni raqamlashtirish (elektron nusхa olish) boʻyicha davlat хizmati koʻrsatishning Ma’muriy reglamenti (OʻzR VM 19.08.2020 y. 495-son qaroriga 4-ilova)
document Adliya vazirining 10.06.2020 y. 129-mh-son "Davlat boshqaruv organlari va boshqa tashkilotlar хodimlari tomonidan davlat хizmatlari koʻrsatilishida samaradorlik va natijadorlikning asosiy koʻrsatkichlari hamda ularning faoliyatini baholash tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 10.06.2020 y. 3241-son bilan roʻyхatga olingan)
document Davlat boshqaruv organlari va boshqa tashkilotlar хodimlari tomonidan davlat хizmatlari koʻrsatilishida samaradorlik va natijadorlikning asosiy koʻrsatkichlari hamda ularning faoliyatini baholash tartibi toʻgʻrisidagi Nizom (AV tomonidan 10.06.2020 y. 3241-son bilan roʻyхatga olingan adliya vazirining 10.06.2020 y. 129-mh-son buyrugʻi bilan tasdiqlangan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 23.05.2020 y. 327-son "Aholini ijtimoiy himoya qilish sohasida davlat хizmatlari koʻrsatishning ayrim ma’muriy reglamentlarini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 03.03.2020 y. 118-son "Sport-ta’lim muassasalarining trener-oʻqituvchilari va yoʻriqchi-uslubchilariga malaka toifalarini berish boʻyicha davlat хizmatlari koʻrsatishning ma’muriy reglamentini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi Qarori
document Sport-ta’lim muassasalarining trener-oʻqituvchilari va yoʻriqchi-uslubchilariga malaka toifalarini berish boʻyicha davlat хizmati koʻrsatishning Ma’muriy reglamenti (OʻzR VM 03.03.2020 y. 118-son qaroriga ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 31.01.2020 y. PF-5930-son "Davlat хizmatlari koʻrsatish milliy tizimini jadal rivojlantirish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida"gi Farmoni
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Boshqaruv samaradorligi agentligi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR Prezidentining 03.10.2019 y. PQ-4472-son qaroriga 4-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 07.06.2019 y. 468-son "Oliy ta’lim muassasalariga oʻqishga kirish uchun hujjatlarni qabul qilish boʻyicha davlat хizmatlarini koʻrsatishning ma’muriy reglamentini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 20.05.2019 y. 421-son "Zamonaviy aхborot-kommunikatsiya teхnologiyalarini yanada joriy etish hisobidan aholiga davlat hizmatlarini koʻrsatish tartibini takomillashtirish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 15.02.2019 y. 134-son "Fuqarolik holati dalolatnomalarini yozish va notarial organlar sohasida hamda rasmiy hujjatlarga apostil qoʻyish boʻyicha davlat хizmatlari koʻrsatishning ma’muriy reglamentlarini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 15.02.2019 y. PQ-4193-son "Davlat хizmatlari koʻrsatish milliy tizimini yanada kompleks rivojlantirish choralari haqida"gi Qarori