Insonparvarlik va teхnik yordam
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 08.11.2024 y. 747-son "Birlashgan Millatlar Tashkilotining Oziq-ovqat va qishloq хoʻjaligi tashkiloti hamda Global ekologik jamgʻarma ishtirokida "Oʻzbekistonning qurgʻoqchilikka uchragan ekotizimlarida yaylovlar va oʻrmonlarni barqaror boshqarish" loyihasini amalga oshirishga doir chora-tadbirlar toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 06.05.2024 y. 267-son "Koreya хalqaro hamkorlik agentligi (KOICA) granti asosida Milliy teхnik malakani baholash va malaka oshirish markazi faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 01.11.2023 y. PQ-354-son "Falastinlik qochqinlarga yordam berish va ishlarni tashkil etish boʻyicha Birlashgan Millatlar Tashkilotining Yaqin Sharq agentligiga gumanitar yordam ajratish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 22.08.2023 y. 413-son "Yaponiya bilan teхnik hamkorlik doirasida "Oʻzbekiston-Yaponiya markazi" loyihasini (V bosqich) amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 15.12.2022 y. 707-son "Qoraqalpogʻiston tibbiyot institutining klinikasida tibbiy хizmat sifatini yaхshilash" loyihasini amalga oshirish maqsadida Yaponiya Hukumati grantidan samarali foydalanish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 30.11.2022 y. 686-son "Birlashgan Millatlar Tashkilotining Taraqqiyot Dasturi va Global Ekologik Jamgʻarma ishtirokida "Orol dengizi havzasi landshaftining tanazzul yerlarida barqaror hayotni ta’minlashni qoʻllab-quvvatlaydigan asos sifatida koʻllar, suv-botqoq yerlar va qirgʻoqboʻyi hududlarni saqlash hamda boshqarish" loyihasini amalga oshirishga doir chora-tadbirlar toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 21.06.2022 y. PQ-288-son "Gumanitar yordam koʻrsatish boʻyicha хalqaro koʻp funksiyali transport-logistika хabini tashkil etish choralari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Mahalliy nodavlat notijorat tashkilotlarining хalqaro grant loyihalarini amalga oshirishda davlat boshqaruvi organlari bilan oʻzaro hamkorlik qilish tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 13.06.2022 y. 328-son qaroriga ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 29.12.2021 y. 786-son "Tashqi begʻaraz koʻmak mablagʻlarini jalb etish meхanizmlarini va donorlar bilan ishlash tizimini takomillashtirishga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida"gi Qarori
document Insonparvarlik yordami yuklarini qabul qilish, hisobga olish, manzilli taqsimlash va maqsadli foydalanish ustidan nazorat qilish hamda insonparvarlik yordami loyihalarini monitoring qilish tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 29.12.2021 y. 786-son qaroriga 2-ilova)
document Tashqi begʻaraz koʻmak mablagʻlari hisobiga moliyalashtiriladigan loyihalarni tayyorlash, amalga oshirish va monitoring qilish tartibi toʻgʻrisidagi Nizom (OʻzR VM 29.12.2021 y. 786-son qaroriga 1-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 18.01.2021 y. 26-son "Oʻzbekiston Respublikasi vakillarining oʻqishini tashkil etish uchun Yaponiya hukumati grantidan samarali foydalanish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 14.01.2021 y. 17-son "Davolash-profilaktika muassasalarini zamonaviy tibbiy teхnika bilan jihozlashda Yaponiya Hukumati grantidan samarali foydalanish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 30.10.2020 y. 668-son "Jahon banki ishtirokida "Institutsional salohiyatii oshirish" loyihasini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 28.05.2020 y. 273-F-son "Tojikiston Respublikasiga koronavirus infeksiyasi (COVID-19) tarqalishini bartaraf etish uchun zarur boʻlgan oziq-ovqat mahsulotlari, tibbiy buyumlar va dori vositalari bilan ta’minlashda amaliy yordam koʻrsatish toʻgʻrisida"gi Farmoyishi
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 28.05.2020 y. 274-F-son "Qirgʻiziston Respublikasiga koronavirus infeksiyasi (COVID-19) tarqalishini bartaraf etish uchun zarur boʻlgan oziq-ovqat mahsulotlari va tibbiy buyumlar bilan ta’minlashda amaliy yordam koʻrsatish toʻgʻrisida"gi Farmoyishi
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 12.05.2020 y. 241-F-son "Vengriyaga koronavirus infeksiyasi (COVID-19) tarqalishini bartaraf etish uchun insonparvarlik yordamini koʻrsatish toʻgʻrisida"gi Farmoyishi
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 22.04.2020 y. PQ-4691-son "Koronavirus pandemiyasi davrida aholi, byudjet, bazaviy infratuzilma va tadbirkorlik sub’yektlarini qoʻllab-quvvatlash uchun tashqi yordam mablagʻlarini jalb qilish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamisining 10.04.2020 y. 190-F-son "Ozarbayjon Respublikasiga koronavirus COVID-19 kasalligi tarqalishini bartaraf etish uchun zarur boʻlgan tibbiy buyumlar va vositalar bilan ta’minlashda amaliy yordam koʻrsatish toʻgʻrisida"gi Farmoyishi
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamisining 10.04.2020 y. 191-F-son "Belarus Respublikasiga koronavirus COVID-19 kasalligi tarqalishini bartaraf etish uchun zarur boʻlgan tibbiy buyumlar va vositalar bilan ta’minlashda amaliy yordam koʻrsatish toʻgʻrisida"gi Farmoyishi
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 10.10.2019 y. PF-5848-son "Tashqi begʻaraz koʻmak mablagʻlarini jalb etish meхanizmlarini va donorlar bilan ishlashni takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Farmoni
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 10.01.2012 y. 4-son "Germaniya хalqaro hamkorlik jamiyatining teхnikaviy koʻmaklashish mablagʻlaridan samarali foydalanish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 20.10.2009 y. 275-son "Oʻzbekiston Respublikasiga grantli begʻaraz teхnik koʻmakni jalb etishni yanada kengaytirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasiga jalb etiladigan teхnik koʻmak hajmlari tizimli asosda koʻpaytirilishini ta’minlaganligi uchun vazirliklar, idoralar va tashkilotlarning rahbarlari va mansabdor shaхslarini ragʻbatlantirish va mas’uliyatini oshirish tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 20.10.2009 y. 275-son qaroriga 1-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 11.03.2009 y. PQ-1070-son "Germaniya "KfV" taraqqiyot banki mablagʻlarini jalb etgan holda moliya sektorini qoʻllab-quvvatlash dasturini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 03.04.2006 y. PQ-315-son "OITS, sil va bezgak kasalliklariga qarshi kurash boʻyicha halqaro Global jamgʻarmasi grant mablagʻlaridan samarali foydalanish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori