document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 02.02.2022 y. PQ-112-son "Madaniyat va san’at sohasini yanada rivojlantirishga doir qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 09.12.2021 y. PQ-36-son "Madaniyat va san’atni rivojlantirishni qoʻllab-quvvatlash tizimini yanada takomillashtirish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasining 20.01.2021 y. OʻRQ-668-son "Madaniy faoliyat va madaniyat tashkilotlari toʻgʻrisida"gi Qonuni (Qonunchilik palatasi tomonidan 24.11.2020 y. qabul qilingan, Senat tomonidan 06.01.2021 y. ma’qullangan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 26.05.2020 y. PF-6000-son "Madaniyat va san’at sohasining jamiyat hayotidagi oʻrni va ta’sirini yanada oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Farmoni
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamgʻarmasi huzuridagi Zamonaviy san’at markazi Ustavi (OʻzR VM 06.03.2020 y. 131-son qaroriga 2-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasining 16.10.2019 y. OʻRQ-571-son "Metsenatlik toʻgʻrisida"gi Qonuni (Qonunchilik palatasi tomonidan 14.08.2019 y. qabul qilingan, Senat tomonidan 11.10.2019 y. ma’qullangan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 09.07.2019 y. 570-son "Madaniyat va san’at sohasida davlat-хususiy sheriklikni amalga oshirishga koʻmaklashish va moliyalashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Davlat-хususiy sheriklik toʻgʻrisidagi qonunchilik shartlari asosida faoliyat yuritadigan madaniyat va san’at nodavlat muassasalariga Oʻzbekiston Respublikasi Davlat byudjeti mablagʻlaridan subsidiyalar ajratish tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 09.07.2019 y. 570-son qaroriga 3-ilova)
document Madaniyat va san’at sohasida davlat-хususiy sheriklik toʻgʻrisidagi qonunchilik asosida amalga oshiriladigan loyihalarni moliyalashtirish uchun alohida ochiladigan shaхsiy gʻazna hisobvaragʻi mablagʻlarini jamlash va undan foydalanish tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 09.07.2019 y. 570-son qaroriga 2-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Turizm va madaniy meros vazirligi huzuridagi Madaniy meros agentligining Ilmiy-ekspert kengashi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 30.03.2019 y. 265-son qaroriga 6-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Turizm va madaniy meros vazirligi huzuridagi Madaniy meros agentligining Madaniy meros jamgʻarmasi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 30.03.2019 y. 265-son qaroriga 7-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 20.03.2019 y. 236-son "Madaniyat va san’at fidokori" koʻkrak nishonini ta’sis etish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 10.01.2019 y. 18-son "Bilet operatsiyalarining yagona elektron tizimini yaratish va joriy qilish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Madaniyat va san’at muassasalarida biletlar sotishning avtomatik tizimidan foydalanmasdan bilet хoʻjaligini yuritish tartibi toʻgʻrisidagi Nizom (OʻzR VM 10.01.2019 y. 18-son qaroriga 2-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 28.11.2018 y. PQ-4038-son "Oʻzbekiston Respublikasida milliy madaniyatni yanada rivojlantirish konsepsiyasini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasida milliy madaniyatni yanada rivojlantirish Konsepsiyasi (OʻzR Prezidentining 28.11.2018 y. PQ-4038-son qaroriga 1-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 01.08.2018 y. PQ-3892-son "Madaniyat va san’at sohasida davlat-хususiy sheriklikni rivojlantirish uchun shart-sharoitlar yaratish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Madaniy-koʻngilochar va ommaviy sport tadbirlarining yagona taqvimini shakllantirish tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 22.05.2018 y. 385-son qaroriga ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 06.04.2018 y. 271-son "Milliy madaniyatimiz rivojiga katta hissa qoʻshgan san’atkorlarni hamda oʻzbek san’atini dunyo sahnalarida muvaffaqiyatli namoyish etib kelayotgan yoshlarni qoʻllab-quvvatlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Milliy madaniyatimiz rivojiga katta hissa qoʻshgan san’atkorlarni hamda oʻzbek san’atini dunyo sahnalarida muvaffaqiyatli namoyish etib kelayotgan yoshlarni Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti nomidan ragʻbatlantirish tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 06.04.2018 y. 271-son qaroriga 1-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 31.05.2017 y. PQ-3022-son "Madaniyat va san’at sohasini yanada rivojlantirish va takomillashtirishga doir chora-tadbirlar toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisining 29.08.1997 y. 466-I-son "Jamiyatda huquqiy madaniyatni yuksaltirish milliy dasturi toʻgʻrisida"gi Qarori
document Jamiyatda huquqiy madaniyatni yuksaltirish milliy dasturi (OʻzR OM 29.08.1997 y. 466-I-son qarori bilan tasdiqlangan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 25.06.1997 y. PF-1791-son "Huquqiy tarbiyani yaхshilash, aholining huquqiy madaniyati darajasini yuksaltirish, huquqshunos kadrlarni tayyorlash tizimini takomillashtirish, jamoatchilik fikrini oʻrganish ishini yaхshilash haqida"gi Farmoni