Naqd pulsiz hisob-kitoblar
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 10.12.2025 y. PF-246-son "Naqdsiz hisob-kitoblarni ommalashtirish va yashirin iqtisodiyot ulushini qisqartirishga qaratilgan qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida"gi Farmoni
document Markaziy bank Boshqaruvining 25.04.2023 y. 10/7-son "Benefitsiari byudjet va korporativ buyurtmachilar boʻlgan toʻlovlarni amalga oshirishda toʻlanadigan vositachilik haqi (yigʻimlar)ning chegaraviy miqdorini belgilash haqida"gi Qarori (AV tomonidan olingan 25.04.2023 y. 3429-son bilan roʻyхatga olingan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 09.03.2023 y. PQ-88-son "Aholi tomonidan toʻlovlarni amalga oshirishda qoʻshimcha qulayliklar yaratish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasida naqd pulsiz hisob-kitoblar toʻgʻrisidagi Nizom (AV tomonidan 13.04.2020 y. 3229-son bilan roʻyхatga olingan Markaziy bank Boshqaruvining 15.02.2020 y. 3/12-son qarori bilan tasdiqlangan)
document Markaziy bank Boshqaruvining 15.02.2020 y. 3/11-son "Oʻzbekiston Respublikasida naqd pulsiz hisob-kitoblar toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi qaror, shuningdek unga oʻzgartirish va qoʻshimchalarni oʻz kuchini yoʻqotgan deb topish toʻgʻrisida"gi Qarori (AV tomonidan 13.04.2020 y. 2465-8-son bilan roʻyхatga olingan)
document Markaziy bank Boshqaruvining 15.02.2020 y. 3/12-son "Oʻzbekiston Respublikasida naqd pulsiz hisob-kitoblar toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi Qarori (AV tomonidan 13.04.2020 y. 3229-son bilan roʻyхatga olingan)
document Oʻzbekiston Respublikasining 01.11.2019 y. OʻRQ-578-son "Toʻlovlar va toʻlov tizimlari toʻgʻrisida"gi Qonuni (Qonunchilik palatasi tomonidan 19.09.2019 y. qabul qilingan, Senat tomonidan 11.10.2019 y. ma’qullangan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 02.02.2017 y. PQ-2751-son "Respublikada bank plastik kartochkalari asosida naqd pulsiz hisob-kitob tizimini yanada rivojlantirish uchun qulay shart-sharoitlar yaratish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Markaziy bank Boshqaruvining 03.05.2008 y. 11/1-son "Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy bankining ayrim me’yoriy hujjatlarini oʻz kuchini yoʻqotgan deb topish toʻgʻrisida"gi Qarori (AV tomonidan 16.05.2008 y. 1810-son bilan roʻyхatga olingan)