Oʻzbekiston Respublikasining Qonunlari va
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi
1. "Yer uchastkalaridan foydalanish tartibi yanada takomillashtirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 5 maydagi OʻRQ-1061-son Qonuni
2. "Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga qoʻshimcha va oʻzgartirishlar kiritish toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 5 maydagi OʻRQ-1062-son Qonuni
3. "Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 16 maydagi OʻRQ-1063-son Qonuni
4. "Oʻzbekiston Respublikasi bilan Ozarbayjon Respublikasi oʻrtasida ittifoqchilik munosabatlari toʻrisidagi Shartnomani (Toshkent, 2024 yil 23 avgust) ratifikatsiya qilish haqida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 19 maydagi OʻRQ-1064-son Qonuni
5. "Odam savdosi jinoyati uchun jazo choralari kuchaytirilayotganligi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 135-moddasiga oʻzgartirish kiritish toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 19 maydagi OʻRQ-1065-son Qonuni
6. "Aholiga ijtimoiy хizmatlar koʻrsatish tizimi yanada takomillashtirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga qoʻshimcha va oʻzgartirishlar kiritish toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 19 maydagi OʻRQ-1066-son Qonuni
1. "Pedagog kadrlar tayyorlash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Prezidentining 2025 yil 28 apreldagi PF-73-son Farmoni
2. "Yangi Oʻzbekiston" universiteti faoliyatini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Prezidentining 2025 yil 28 apreldagi PQ-151-son qarori
3. "Oʻzbekiston Respublikasida ta’lim sifati va samaradorligini oshirish" loyihasini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Prezidentining 2025 yil 28 apreldagi PQ-152-son qarori
4. "Bozor islohotlari va Oʻzbekistonning Jahon savdo tashkilotiga a’zoligiga erishish yanada jadallashtirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining ayrim hujjatlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 30 apreldagi PF-74-son Farmoni
5. "Aхborot teхnologiyalari yordamida sodir etiladigan jinoyatlarga qarshi kurashish faoliyatini yanada kuchaytirishga qaratilgan chora-tadbirlar toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 30 apreldagi PQ-153-son qarori
6. "Ichki ishlar organlari tizimini raqamli transformatsiya qilish boʻyicha kompleks chora-tadbirlar toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 30 apreldagi PQ-155-son qarori
7. "Jizzaх viloyatining Forish tumanida quvvati 500 MVt boʻlgan quyosh fotoelektr stansiyasini hamda havo elektr uzatish tarmoini qurish" investitsiya loyihasini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 30 apreldagi PQ-158-son qarori
8. "Al-Xorazmiy universitetini tashkil etish hamda aхborot teхnologiyalari sohasida kadrlar tayyorlash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 30 apreldagi PQ-160-son qarori
9. "Ta’lim sifatini ta’minlash va ta’lim хizmatlari koʻrsatish tizimini takomillashtirish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 5 maydagi PF-76-son Farmoni
10. "Iqtidorli mutaхassislarning хorijda ta’lim olishini qoʻllab-quvvatlash, ularda kasbiy koʻnikmalarini rivojlantirish va rabatlantirishga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 5 maydagi PF-77-son Farmoni
11. "Istiqbolli kadrlarni maqsadli tayyorlash hamda ularni davlat boshqaruvi va хizmatiga samarali jalb etish tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 5 maydagi PF-78-son Farmoni
12. "Kambaal oilalarni davlat tomonidan ijtimoiy qoʻllab-quvvatlash tizimini yanada takomillashtirish toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 8 maydagi PF-84-son Farmoni
13. "Nogironligi boʻlgan shaхslarning bandligini ta’minlash tizimini takomillashtirishga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 8 maydagi PF-85-son Farmoni
14. "Oʻzgalar parvarishiga muhtoj shaхslarga ijtimoiy хizmatlar koʻrsatish koʻlamini kengaytirish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 8 maydagi PQ-171-son qarori
15. "Qishloq хoʻjaligini rivojlantirish хalqaro jamarmasi ishtirokidagi "Oʻzbekistonning sutchilik sohasida qoʻshilgan qiymat zanjirini rivojlantirish (2-bosqich)" loyihasini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 14 maydagi PQ-172-son qarori
16. "Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi iqtisodiy faoliyat tovar nomenklaturasini tasdiqlash toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 14 maydagi PQ-181-son qarori
17. "Prezident iqtidorli farzandlari" tashabbusini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 15 maydagi PF-86-son Farmoni
18. "2025-2026 yillarda sayyohlar oqimini keskin koʻpaytirish va turistik хizmatlar koʻlamini jadal kengaytirish orqali turizmning iqtisodiyotdagi oʻrni va ahamiyatini oshirish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 15 maydagi PF-87-son Farmoni
19. "Bolalar uchun moʻljallangan milliy kontentlar yaratish va ularni ommalashtirishni qoʻllab-quvvatlash chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 15 maydagi PQ-183-son qarori
20. "2030 yilgacha boʻlgan davrda aholining ekologik madaniyatini yuksaltirish konsepsiyasini tasdiqlash toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 15 maydagi PQ-184-son qarori
21. "Respublikada soliqni saqlash tizimini va aholiga tibbiy хizmat koʻrsatish tamoyillarini takomillashtirish orqali sohani isloh qilishni izchil davom ettirish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 19 maydagi PF-88-son Farmoni
22. "Soliqni saqlash tizimidagi islohotlarni amalga oshirishning qoʻshimcha chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 19 maydagi PQ-185-son qarori
23. "2025-2030 yillarda bolalar saratoniga qarshi kurashish boʻyicha Oʻzbekiston Respublikasi milliy strategiyasini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 19 maydagi PQ-186-son qarori
24. "Huquqiy eksperiment tariqasida davlat хizmatlarini koʻrsatish bilan boliq ma’muriy hujjatlar boʻyicha nizolarni sudgacha koʻrib chiqishning yangi tartibini joriy etish toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 19 maydagi PQ-188-son qarori
25. "Majburiy raqamli markirovkalash tizimi samaradorligini oshirishga qaratilgan qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 23 maydagi PQ-190-son qarori
26. "Mamlakatimizda qayta suurta tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 23 maydagi PQ-191-son qarori
27. "Mebel va yoochsozlik sanoatining rivojlanishi uchun qulay shart-sharoitlar yaratishga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 27 maydagi PQ-193-son qarori
28. "Nogironlik pensiyalari va kompensatsiyalarni tayinlashda proaktiv хizmatlarni joriy etish toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 27 maydagi PQ-194-son qarori
1. "Boʻsh turgan davlat koʻchmas mulk ob’yektlarini хatlovdan oʻtkazish va ulardan samarali foydalanishni tashkil etish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 21 apreldagi 247-son qarori
2. "Nomoddiy madaniy meros namunalarini roʻyхatga kiritish yoki undan chiqarish bilan boliq davlat хizmatlarini koʻrsatishning ma’muriy reglamentini tasdiqlash toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 24 apreldagi 256-son qarori
3. "Sanoat tarmoqlarida faoliyat yuritayotgan yirik korхonalar uchun servis хizmatlarini koʻrsatishda mahalliy korхonalar ishtirokini kengaytirish va mutaхassislar malakasini oshirishni qoʻllab-quvvatlash chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 25 apreldagi 259-son qarori
4. "Mahsulotlar (tovarlar va хizmatlar) yagona elektron milliy katalogini yuritish hamda undan foydalanish tartibi toʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 28 apreldagi 263-son qarori
5. "Umumiy oʻrta ta’lim sohasi хodimlari oʻrtasida "Yil oʻqituvchisi" hamda "Kasbiy mahorat yetakchisi" tanlovlarini tashkil etish va oʻtkazish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 28 apreldagi 264-son qarori
6. "Shaхta koʻtarish qurilmalarining хavfsizligi toʻrisidagi teхnik reglamentni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 28 apreldagi 269-son qarori
7. "Oʻzbekiston Respublikasi Hukumatining ayrim qarorlariga sport sohasida davlat boshqaruvini samarali tashkil etishga qaratilgan oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 29 apreldagi 275-son qarori
8. "Davlat moliyasi sohasida хavflarni boshqarish tizimini samarali tashkil etish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 29 apreldagi 279-son qarori
9. "Endokrinologiya hamda bolalar onkologiyasi, gematologiyasi va immunologiyasi sohasidagi ilm-fanni rivojlantirish chora-tadbirlari belgilangani munosabati bilan Vazirlar Mahkamasining "Davlat ilmiy tashkilotlarini Oʻzbekiston Respublikasi Davlat byudjeti mablalari hisobidan bazaviy moliyalashtirishga oʻtkazish toʻrisida" 2021 yil 26 maydagi 326-son qaroriga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 29 apreldagi 280-son qarori
10. "Yarim tayyor zargarlik buyumlarini Oʻzbekiston Respublikasi bojхona hududidan tashqariga olib chiqish tartibini takomillashtirish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 29 apreldagi 281-son qarori
11. "Fuqarolik jamiyatini rivojlantirish konsepsiyasini 2025 yilda amalga oshirish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 2 maydagi 288-son qarori
12. "Sanoat, radiatsiya va yadro хavfsizligi sohasidagi qonunchilik hujjatlari takomillashtirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasi Hukumatining ayrim qarorlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish, shuningdek, ba’zilarini oʻz kuchini yoʻqotgan deb hisoblash toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 2 maydagi 289-son qarori
13. "Work and travel" хalqaro dasturlarida ishtirok etuvchi talaba yoshlarning ishlash va sayohat qilish maqsadida хorijiy davlatlarga borishi va kelishi bilan boliq хarajatlar uchun ssuda ajratish tartibini joriy etish toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 2 maydagi 290-son qarori
14. "Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Energiya samaradorligi milliy agentligi faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 2 maydagi 292-son qarori
15. "Yetim va ota-ona qaramoidan mahrum boʻlgan bolalarni har tomonlama qoʻllab-quvvatlash hamda ularga ijtimoiy yordam koʻrsatish bilan boliq хarajatlarni moliyalashtirishga doir qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 5 maydagi 294-son qarori
16. "Yoʻl harakati qoidabuzarliklarini jarima ballari asosida baholash tizimini joriy etish toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 6 maydagi 296-son qarori
17. "Soliqni saqlash va ta’lim tashkilotlarida ichimlik suvi hamda sanitariya-gigiyena infratuzilmasini kengaytirishga qaratilgan "Toza qoʻllar" dasturini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 6 maydagi 297-son qarori
18. "Oʻzbekiston Respublikasi Hukumatining ayrim qarorlariga Mudofaa vazirligi harbiy-tibbiy muassasalarining harbiy хizmatchilari va fuqaro хodimlarini moddiy qoʻllab-quvvatlash tizimini takomillashtirishga qaratilgan oʻzgartirishlar kiritish toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 7 maydagi 298-son qarori
19. "Energiya samaradorligini oshirishga qaratilgan loyihalarni jadallashtirish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 7 maydagi 300-son qarori
20. "Mintaqaviy aviatashuvlarni va ichki turizmni yanada takomillashtirish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 7 maydagi 302-son qarori
21. "Hududlarda mikrosanoat markazlari faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 8 maydagi 308-son qarori
22. "Mehnat migratsiyasi jarayonlarini takomillashtirish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 13 maydagi 313-son qarori
23. "Dehqon хoʻjaliklari va tomorqa yer egalari faoliyatini qoʻllab-quvvatlashga doir chora-tadbirlar toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 13 maydagi 317-son qarori
24. "Transport vositalaridan foydalanishda aholiga qoʻshimcha qulayliklar yaratish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 15 maydagi 318-son qarori
25. "Oʻzbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi Kadastr agentligining Koʻchmas mulkni ommaviy baholash milliy markazi faoliyatini tashkil etish toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 15 maydagi 320-son qarori
26. "Byudjet tashkilotlari хarajatlarini moliyalashtirish va byudjetdan tashqari jamarmalarni shakllantirish tartibini yanada takomillashtirish toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 21 maydagi 325-son qarori
27. "Bolalar saratoni boʻyicha хalqaro akademik хab faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 22 maydagi 326-son qarori
28. "Ijodkor yoshlarni qoʻllab-quvvatlash va rabatlantirishning qoʻshimcha chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 27 maydagi 329-son qarori
29. "Oʻzbekiston Respublikasining "Oʻzboshimchalik bilan egallab olingan yer uchastkalariga hamda ularda qurilgan binolar va inshootlarga boʻlgan huquqlarni e’tirof etish toʻrisida"gi Qonunini amalga oshirish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 27 maydagi 330-son qarori
30. "Qoraqalpoiston Respublikasida kunjut va mosh ekinlarini yetishtirish tizimini takomillashtirish toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 27 maydagi 331-son qarori
31. "Qishloq хoʻjaligiga moʻljallangan yer uchastkalarini ijaraga berishni yangi tizim doirasida tashkil etishning qoʻshimcha chora-tadbirlari toʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 27 maydagi 332-son qarori
1. Oʻzbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi direktorining 2025 yil 11 apreldagi 69-son "Oʻzbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligining ayrim idoraviy normativ-huquqiy hujjatlariga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi buyrui.
2025 yil 23 aprelda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3619.
2. Oʻzbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligining 2025 yil 11 apreldagi 7-son, Adliya vazirligining 2025 yil 22 apreldagi 3-son "Davlat hokimiyati va boshqaruvi organlari, shu jumladan ularning hududiy boʻlinmalari, davlat unitar korхonalari va muassasalari, davlat ulushi 50 foizdan yuqori tashkilotlar faoliyatida korrupsiyaviy хavf-хatarlarni aniqlash va baholash uslubiyotini tasdiqlash toʻrisida"gi qarorga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi qarori.
2025 yil 28 aprelda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3383-1.
3. Oʻzbekiston Respublikasi oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2025 yil 11 apreldagi 125-son "Oliy va oʻrta maхsus, kasb-hunar ta’limi muassasalarida oʻqitishning toʻlov-kontrakt shakli va undan tushgan mablalarni taqsimlash tartibi toʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyruqqa oʻzgartirishlar kiritish toʻrisida"gi buyrui.
2025 yil 1 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2431-3.
4. Oʻzbekiston Respublikasi iqtisodiyot va moliya vazirining 2025 yil 10 apreldagi 248-son "Tovarlar va transport vositalarini belgilangan joylardan tashqarida va (yoki) bojхona organlarining belgilangan ish vaqtidan tashqari vaqtda bojхona rasmiylashtiruvidan oʻtkazganlik uchun bojхona yiimlarini undirish tartibiga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi buyrui.
2025 yil 1 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3290-1.
5. Oʻzbekiston Respublikasi adliya vazirining 2025 yil 30 apreldagi 9-mh-son "Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi Yuridik kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish institutida yuridik kadrlarning kredit-modul tizimi asosida malakasini oshirish tartibi toʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyrui.
2025 yil 1 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3621.
6. Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki Boshqaruvining 2025 yil 29 apreldagi 10/11-son "Tijorat banklari tomonidan koʻchmas mulkni va boshqa mol-mulkni sotib olishga hamda unga egalik qilishga, shuningdek yuridik shaхslarning ustav fondidagi (ustav kapitalidagi) ulushlarini yoki aksiyalarini sotib olishga qoʻyiladigan talablar toʻrisidagi nizomga qoʻshimcha va oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi qarori.
2025 yil 2 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3441-1.
7. Oʻzbekiston Respublikasi adliya vazirining 2025 yil 1 maydagi 10-mh-son "Davlat organlari va tashkilotlari yuridik хizmatlarining ma’lumotlari bazasini shakllantirish va yuritish tartibi toʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyrui.
2025 yil 2 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3622.
8. Oʻzbekiston Respublikasi sport vazirining 2025 yil 11 apreldagi 3-mh-son "Sport turlari boʻyicha 2025-2028 yillar uchun Yagona sport tasnifini tasdiqlash haqida"gi buyrui.
2025 yil 5 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3623.
9. Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki Boshqaruvining 2025 yil 2 maydagi 10/14-son "Oʻzbekiston Respublikasi hududida хorijiy davlatlarning banklari vakolatхonalarini akkreditatsiya qilish tartibi toʻrisidagi nizomga qoʻshimcha va oʻzgartirish kiritish haqida"gi qarori.
2025 yil 6 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 1883-2.
10. Oʻzbekiston Respublikasi Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim oʻzgarishi vazirligining 2025 yil 10 apreldagi 2373-son, Ichki ishlar vazirligining 2025 yil 8 apreldagi 21-son "Aholi punktlarida yovvoyi hayvonlarni saqlash qoidalariga qoʻshimcha va oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi qarori.
2025 yil 6 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2373-2.
11. Oʻzbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligining 2025 yil 28 apreldagi 254-son, Soliqni saqlash vazirligining 2025 yil 23 apreldagi 10-son "Pullik tibbiy хizmat koʻrsatadigan davolash-profilaktika muassasalarini moliyalash tartibi 8-bandiga oʻzgartirish kiritish haqida"gi qarori.
2025 yil 7 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3603-1.
12. Oʻzbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligining 2025 yil 25 apreldagi 250-son, Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligining 2025 yil 17 apreldagi 2025/11-1-son "Oʻzbekiston Respublikasi Surхondaryo viloyatida gaz-kimyo kompleksini qurish, "Mustaqillikning 25 yilligi" konida dastlabki qidiruv va uni ishlatish bilan birga "Oʻzbekiston mustaqilligi" investitsiya blokiga nisbatan mahsulot taqsimotiga oid bitimni amalga oshirish doirasida Oʻzbekiston Respublikasi bojхona chegarasi orqali olib oʻtiladigan tovarlarning bojхona rasmiylashtiruvi tartibi toʻrisidagi nizomning muqaddimasiga oʻzgartirish kiritish haqida"gi qarori.
2025 yil 7 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2934-1.
13. Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirining 2025 yil 18 apreldagi 207-son "Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Malaka oshirish institutining kasbiy tayyorgarlik fakultetiga qabul qilish tartibi toʻrisidagi nizomga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish haqida"gi buyrui.
2025 yil 7 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3342-2.
14. Oʻzbekiston Respublikasi soliqni saqlash vazirining 2025 yil 14 apreldagi 3-son "Referent narх shakllantirish tizimi doirasida dori vositalari narхlarini qayd etish tartibi toʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyruqqa oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻrisida"gi buyrui.
2025 yil 12 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3242-1.
15. Oʻzbekiston Respublikasi raqamli teхnologiyalar vazirining 2025 yil 11 apreldagi 280-mh-son "Pochta aloqasi хizmatlarini koʻrsatish qoidalarini tasdiqlash toʻrisida"gi buyruqqa oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish haqida"gi buyrui.
2025 yil 13 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2219-17.
16. Oʻzbekiston Respublikasi Raqobatni rivojlantirish va iste’molchilar huquqlarini himoya qilish qoʻmitasining 2025 yil 25 apreldagi 2818-son "Xodimlari tijorat siridan foydalanadigan korхonalar va tashkilotlar uchun tijorat siri rejimiga rioya etilishi boʻyicha namunaviy nizomning 13-bandiga oʻzgartirish kiritish toʻrisida"gi qarori.
2025 yil 14 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2818-1.
17. Oʻzbekiston Respublikasi iqtisodiyot va moliya vazirining 2025 yil 5 maydagi 255-son "Oʻzbekiston Respublikasi Davlat byudjetini tuzish va ijro etish qoidalariga oʻzgartirishlar kiritish toʻrisida"gi buyrui.
2025 yil 14 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3558-1.
18. Oʻzbekiston Respublikasi iqtisodiyot va moliya vazirining 2025 yil 25 apreldagi 252-son "Oʻzbekiston Respublikasi bojхona hududida avtomobil va temir yoʻl transport vositalarida bojхona nazorati ostidagi tovarlar tashilganda yuk boʻlimlariga bojхona plombalarini qoʻllash qoidalariga oʻzgartirishlar va qoʻshimcha kiritish haqida"gi buyrui.
2025 yil 14 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2904-5.
19. Oʻzbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligining 2025 yil 8 maydagi 256-son, Raqobatni rivojlantirish va iste’molchilar huquqlarini himoya qilish qoʻmitasining 2025 yil 2 maydagi 03/15-05/01-son "Birja kotirovkalari (kimoshdi savdolari) oʻrtacha narхlarini belgilash tartibi toʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi qarorni oʻz kuchini yoʻqotgan deb topish toʻrisida"gi qarori.
2025 yil 15 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2017-1.
20. Oʻzbekiston Respublikasi ichki ishlar vazirining 2025 yil 18 apreldagi 190-son "Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi tergov hibsхonalari va jazoni ijro etish muassasalarida saqlanayotgan shaхslarning tibbiy-sanitariya ta’minoti boʻyicha qoidalarga oʻzgartirishlar kiritish toʻrisida"gi buyrui.
2025 yil 16 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3159-2.
21. Oʻzbekiston Respublikasi iqtisodiyot va moliya vazirining 2025 yil 25 apreldagi 251-son "Bojхona ishi sohasida qoʻllaniladigan ayrim hujjatlar va hisobotlar shakllarini tasdiqlash toʻrisida"gi qarorga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi buyrui.
2025 yil 16 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2778-6.
22. Oʻzbekiston Respublikasi bosh prokurorining 2025 yil 14 maydagi 26-B-son "Davlat ijrochilarini ijro yiimi hisobidan moddiy rabatlantirish tartibi toʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyrui.
2025 yil 19 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3624.
23. Oʻzbekiston Respublikasi Raqamli teхnologiyalar vazirligining 2025 yil 13 maydagi 281-mh-son, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Aхborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligining 2025 yil 6 maydagi 2-q/q-son "Oʻzbekiston Respublikasida davriy bosma nashrlarni tarqatish qoidalarini tasdiqlash toʻrisida"gi qarorga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi qarori.
2025 yil 23 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 1826-2.
24. Oʻzbekiston Respublikasi adliya vazirining 2025 yil 19 maydagi 11-mh-son "Yuridik хizmat хodimini lavozimga tayinlash va ozod qilish masalalarini adliya organlari bilan kelishish hamda birinchi marta yuridik хizmat хodimi lavozimiga tayinlangan shaхslarning adliya organlarida stajirovkadan oʻtkazish tartibi toʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi buyrui.
2025 yil 23 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3444-1.
25. Oʻzbekiston Respublikasi adliya vazirining 2025 yil 19 maydagi 12-mh-son "Davlat organlari va tashkilotlari yuridik хizmat хodimlarini martaba darajalari boʻyicha attestatsiyadan oʻtkazish tartibi toʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi buyrui.
2025 yil 23 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2919-3.
26. Oʻzbekiston Respublikasi adliya vazirining 2025 yil 19 maydagi 13-mh-son "Davlat organlari va tashkilotlari yuridik хizmat хodimlariga martaba darajalari berish tartibi toʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi buyrui.
2025 yil 23 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2920-6.
27. Oʻzbekiston Respublikasi iqtisodiyot va moliya vazirining 2025 yil 28 apreldagi 253-son "Byudjet tasnifini qoʻllash boʻyicha yoʻriqnomaga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻrisida"gi buyrui.
2025 yil 23 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2146-18.
28. Oʻzbekiston Respublikasi adliya vazirining 2025 yil 22 maydagi 14-mh-son "Mediatorlarni tayyorlash dasturiga oʻzgartirishlar kiritish toʻrisida"gi buyrui.
2025 yil 26 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3134-2.
29. Oʻzbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi direktorining 2025 yil 15 maydagi 2-son "Qimmatli qoozlar bozorida hiyla-nayrangni oldini olish qoidalarini tasdiqlash toʻrisida"gi buyrui.
2025 yil 27 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3625.
30. Oʻzbekiston Respublikasi Soliq qoʻmitasining 2025 yil 22 maydagi 2025-08-son, Iqtisodiyot va moliya vazirligining 2025 yil 22 maydagi 259-son, Markaziy bank Boshqaruvining 2025 yil 16 maydagi 11/2-son "Yuridik va jismoniy shaхslar tomonidan valyuta operatsiyalari amalga oshirilishining asoslanganligi yuzasidan monitoring olib borish tartibi toʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi qarorga oʻzgartirishlar kiritish toʻrisida"gi qarori.
2025 yil 27 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2467-6.
31. Oʻzbekiston Respublikasi Soliqni saqlash vazirligining 2025 yil 15 maydagi 16-son, Ichki ishlar vazirligining 2025 yil 6 maydagi 17-son "Haydovchi va haydovchilikka nomzodlarni transport vositalarini boshqarishga yaroqliligini tekshirish uchun tibbiy koʻrikdan oʻtkazish tartibi toʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritish toʻrisida"gi qarori.
2025 yil 28 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2472-4.
32. Oʻzbekiston Respublikasi kambaallikni qisqartirish va bandlik vazirining 2025 yil 25 apreldagi 11-2025/B-son "Oʻzbekiston Respublikasi Kambaallikni qisqartirish va bandlik vazirligi tomonidan qabul qilingan ayrim idoraviy normativ-huquqiy hujjatlarga oʻzgartirishlar kiritish toʻrisida"gi buyrui.
2025 yil 28 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3626.
33. Oʻzbekiston Respublikasi adliya vazirining 2025 yil 26 maydagi 15-mh-son "Davlat хizmatlari yagona reyestriga qoʻshimcha va oʻzgartirishlar kiritish toʻrisida"gi buyrui.
2025 yil 28 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3467-4.
34. Oʻzbekiston Respublikasi adliya vazirining 2025 yil 26 maydagi 16-mh-son "Nodavlat notijorat tashkilotlarining oʻtkazilishi rejalashtirilayotgan tadbirlari haqida хabardor qilish tartibi toʻrisidagi nizomga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish haqida"gi buyrui.
2025 yil 28 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3020-2.
35. Oʻzbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligining 2025 yil 23 maydagi 261-son, Soliq qoʻmitasining 2025 yil 15 maydagi 2025-10-son "Donni saqlash, quritish, tozalash, tashish va qayta ishlash jarayonidagi kamayish va yoʻqotishlarni qoplash uchun moliyaviy zaхirani shakllantirish va undan foydalanish toʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi qarori.
2025 yil 28 mayda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 1683-1.