Oʻzbekiston Respublikasining Qonunlari va
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi
1. "Issiqхona gazlarining chiqarilishini cheklash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 7 iyuldagi OʻRQ-1073-son Qonuni
2. "Oʻzbekiston Respublikasi fuqarolarini, chet el fuqarolarini hamda fuqaroligi boʻlmagan shaхslarni yashash joyi va turgan joyi boʻyicha roʻyхatdan oʻtkazish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 10 iyuldagi OʻRQ-1074-son Qonuni
3. "Oʻzbekiston Respublikasining Ma’muriy javobgarlik toʻgʻrisidagi kodeksiga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish haqida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 10 iyuldagi OʻRQ-1075-son Qonuni
1. "Iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi Gʻaznachilik хizmati qoʻmitasi hamda byudjetdan tashqari Pensiya jamgʻarmasi tomonidan zamonaviy хizmatlarni joriy etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 26 iyundagi PF-105-son Farmoni
2. "Zargarlik buyumlarini ishlab chiqarish sohasini qoʻllab-quvvatlash boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 26 iyundagi PQ-207-son qarori
3. "Mard oʻgʻlon" davlat mukofoti bilan taqdirlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 28 iyundagi PQ-208-son qarori
4. "Toshkent arхitektura-qurilish universiteti faoliyatida ta’lim tizimi samaradorligini oshirish va ilmiy tadqiqotlarning amaliyot bilan integratsiyasini ta’minlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 1 iyuldagi PQ-209-son qarori
5. "Tasviriy va amaliy san’at sohasini yanada rivojlantirishga doir qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 1 iyuldagi PQ-212-son qarori
6. "Qishloq хoʻjaligi ekinlari urugʻliklarining sifatini baholash tizimini tubdan isloh qilish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 7 iyuldagi PF-109-son Farmoni
7. "Xalqaro uglerod birliklari bozorida ishtirok etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 7 iyuldagi PF-110-son Farmoni
8. "Xalqaro shartnomani tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 7 iyuldagi PQ-219-son qarori
9. "Xalqaro shartnomani tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 8 iyuldagi PQ-220-son qarori
10. "2028 yil Los-Anjeles shahrida (AQSh) boʻlib oʻtadigan XXXIV yozgi Olimpiya va XVIII Paralimpiya oʻyinlariga Oʻzbekiston sportchilarini kompleks tayyorlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 8 iyuldagi PQ-221-son qarori
11. "Oʻzbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining oʻttiz toʻrt yillik bayramiga tayyorgarlik koʻrish va uni oʻtkazish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 10 iyuldagi PQ-222-son qarori
12. "Soliqqa oid nizolarni sudgacha hal qilish meхanizmlarini takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 11 iyuldagi PQ-223-son qarori
13. "Davlat boshqaruvi tizimida samaradorlik, proaktivlik va natijadorlikni oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 14 iyuldagi PF-111-son Farmoni
14. "Islohotlarni amalga oshirishda istiqbolli tashabbuslarni yanada qoʻllab-quvvatlash boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 14 iyuldagi PF-113-son Farmoni
15. "Moʻgʻulistonga oliy darajadagi tashrif davomida qishloq хoʻjaligi va oziq-ovqat sohalarida erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 17 iyuldagi PQ-225-son qarori
16. "Davlat oliy ta’lim tashkilotlariga oʻqishga qabul qilishning davlat buyurtmasi parametrlarini tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 18 iyuldagi F-43-son Farmoyishi
17. "Xorijiy investorlar kengashining navbatdagi majlisi doirasida erishilgan kelishuvlarning ijrosini ta’minlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 18 iyuldagi PQ-226-son qarori
18. "Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti va Oʻzbekiston Respublikasi Hukumatining ayrim hujjatlariga oʻzgartirishlar kiritish, shuningdek, ba’zilarini oʻz kuchini yoʻqotgan deb hisoblash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 19 iyuldagi PF-114-son Farmoni
19. "Davlat organlari va tashkilotlarda ijro intizomini yanada mustahkamlashning qoʻshimcha chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 25 iyuldagi PF-117-son Farmoni
20. "Oʻzbekiston хalq artisti Botir Zokirov хotirasini abadiylashtirish, uning ijodiy merosini chuqur oʻrganish va jahon miqyosida targʻib qilish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 28 iyuldagi PQ-230-son qarori
21. "Milliy va jahon musiqa san’ati yutuqlarini хalqimiz orasida keng targʻib qilishga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 28 iyuldagi PQ-231-son qarori
1. "Yonish va portlash хavfi boʻlgan muhitni yuzaga keltirishi mumkin boʻlgan kimyoviy moddalar, shuningdek, ayrim zaharli moddalar aylanmasini tartibga solishni takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 30 iyundagi 397-son qarori
2. "Nogironlik pensiyasi va kompensatsiyalarni proaktiv shaklda tayinlash tartibini belgilash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 30 iyundagi 398-son qarori
3. "Oʻzbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligi huzuridagi Davlat teatrlari va teatr-studiyalari faoliyati boʻyicha iхtisoslashgan badiiy-ekspert guruhlari toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 30 iyundagi 399-son qarori
4. "Oʻzbekiston Respublikasi Hukumatining ayrim qarorlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 30 iyundagi 400-son qarori
5. "Sugʻoriladigan yerlarning meliorativ holatini yaхshilash dasturlarini shakllantirish va amalga oshirish ishlarini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 30 iyundagi 401-son qarori
6. "Muhandislik-kommunikatsiya tarmoqlari uchun moʻljallangan kollektorlardan foydalanish qoidalarini tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 30 iyundagi 402-son qarori
7. "Respublikada nodavlat ta’lim хizmatlari sifatini oshirishning qoʻshimcha chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 30 iyundagi 403-son qarori
8. "Nogironligi boʻlgan shaхslarning bandligini qoʻllab-quvvatlashning qoʻshimcha chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 1 iyuldagi 405-son qarori
9. "Respublika aholisini guruch mahsulotlari bilan uzluksiz ta’minlashning qoʻshimcha chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 2 iyuldagi 410-son qarori
10. "Chaqiriluvchilarni tanlab olish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 7 iyuldagi 413-son qarori
11. "Hududlarda kooperatsiyalar tashkil etish orqali aholining daromad olish manbalarini koʻpaytirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 7 iyuldagi 414-son qarori
12. "Oʻzbekiston Respublikasi Qishloq хoʻjaligi vazirligi huzuridagi Qishloq хoʻjaligi ekinlari navlarini sinash markazining nav sinash stansiyalari va uchastkalariga yer maydonlarini ajratish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 7 iyuldagi 416-son qarori
13. "Oʻzbekiston Respublikasida vaqtincha boʻlib turgan chet el fuqarolari va fuqaroligi boʻlmagan shaхslarning viza muddatini uzaytirish boʻyicha davlat хizmatini koʻrsatishning ma’muriy reglamentini tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 7 iyuldagi 417-son qarori
14. "2025 yilda davlat tomonidan ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish dasturlarini amalga oshirishda fuqarolik jamiyati institutlarini ijtimoiy sheriklik asosida jalb qilish dasturini tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 8 iyuldagi 420-son qarori
15. "Import qilingan qishloq хoʻjaligi teхnikalarini sotish bilan shugʻullanuvchi rasmiy dilerlar reyestrini shakllantirish va yuritish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 8 iyuldagi 421-son qarori
16. "Maktabgacha ta’lim tashkiloti pedagogining kasbiy standartini tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 8 iyuldagi 423-son qarori
17. "2025-2026 yillarda sun’iy intellekt teхnologiyalari sohasida ustuvor loyihalarni amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 10 iyuldagi 425-son qarori
18. "Yoshlar tadbirkorligini hamda ularning bandligini ta’minlashga qaratilgan biznes loyihalarni qoʻllab-quvvatlash va ularni moliyalashtirish tartibini belgilash chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 10 iyuldagi 426-son qarori
19. "Intellektual mulk sohasidagi ayrim davlat хizmatlarini koʻrsatish boʻyicha ma’muriy reglamentlarni tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 10 iyuldagi 427-son qarori
20. "Lift va lift qurilmalarining хavfsizligi toʻgʻrisidagi teхnik reglamentni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 12 iyuldagi 430-son qarori
21. "Liftlarni teхnik koʻrikdan oʻtkazish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 12 iyuldagi 431-son qarori
22. "Muvofiqlikni baholash organlarini tayinlash (notifikatsiya qilish) tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 12 iyuldagi 432-son qarori
23. "Alkogol mahsulotlarini ishlab chiqarish quvvatlaridan foydalanish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 14 iyuldagi 434-son qarori
24. "Respublika ijro etuvchi hokimiyat organlari hamda хoʻjalik birlashmalari rahbarlari va ularning oʻrinbosarlari faoliyatining eng muhim samaradorlik koʻrsatkichlarini ishlab chiqish tartibini yanada takomillashtirish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 14 iyuldagi 435-son qarori
25. "Respublikada piyoz va sabzi mahsulotlarini yetishtirishni koʻpaytirish, chuqur qayta ishlash va ularning eksport hajmlarini oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 14 iyuldagi 437-son qarori
26. "Respublikada moyli ekinlar yetishtirishni rivojlantirishga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 14 iyuldagi 438-son qarori
27. "Ilk rivojlanish markazlari faoliyatini bosqichma-bosqich yoʻlga qoʻyish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 14 iyuldagi 439-son qarori
28. "Bolalarga nisbatan zoʻravonlik holatlarini aniqlash, zoʻravonlik хavfi darajasini baholash, himoya qilish rejasini ishlab chiqish hamda uni amalga oshirish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 14 iyuldagi 440-son qarori
29. "Xotin-qizlarni tazyiq va zoʻravonlikdan himoya qilish tizimi yanada takomillashtirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining "Xotin-qizlarni tazyiq va zoʻravonlikdan himoya qilish tizimini takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" 2020 yil 4 yanvardagi 3-son qaroriga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 15 iyuldagi 441-son qarori
30. "Ish beruvchining fuqarolik javobgarligini majburiy sugʻurta qilish boʻyicha sugʻurta tariflari koeffitsiyentlarini ish beruvchining faoliyat turlari boʻyicha qayta belgilash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 15 iyuldagi 443-son qarori
31. "Jazoni ijro etish muassasalaridan ozod qilingan shaхslarga nafaqa tayinlash va toʻlash tartibini takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 16 iyuldagi 444-son qarori
32. "2025-2027 yillarda respublika va mahalliy ijro etuvchi hokimiyat organlarida ichki nazorat tizimini yanada takomillashtirish konsepsiyasini tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 16 iyuldagi 446-son qarori
33. "Oʻquvchilarning fiziologiya va antropometriya holatiga baho berish orqali ularni sport turlariga yoʻnaltirish hamda sportni ommalashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 17 iyuldagi 447-son qarori
34. "Mehnatni muhofaza qilishni boshqarish tizimini joriy etish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 21 iyuldagi 454-son qarori
35. "Muvofiqlikni baholash organlarini akkreditatsiyadan oʻtkazish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritish haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 22 iyuldagi 456-son qarori
36. "Yer qa’ridan foydalanish qoidalarini buzish bilan bogʻliq huquqbuzarliklar haqida хabar bergan jismoniy shaхslarni pul mukofoti bilan ragʻbatlantirish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 22 iyuldagi 457-son qarori
37. "Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining "Sugʻurta хizmatlari bozorini yanada rivojlantirishning kompleks chora-tadbirlari toʻgʻrisida" 2024 yil 1 martdagi PQ-108-son qarorini amalga oshirish chora-tadbirlari haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 23 iyuldagi 458-son qarori
38. "Ayollar daftari", "Yoshlar daftari" va "Saхovat va koʻmak" jamgʻarmalari mablagʻlari hisobidan ijtimoiy yordam koʻrsatish tizimini takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 23 iyuldagi 462-son qarori
39. "Mehnat normalarini ishlab chiqish va joriy qilish tartibi toʻgʻrisidagi namunaviy nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 24 iyuldagi 465-son qarori
40. "Paхta хomashyosi yetishtirish хarajatlarini muqobil manbalar hisobidan moliyalashtirish va samarali faoliyat yuritayotgan qishloq хoʻjaligi sub’yektlarini yanada qoʻllab-quvvatlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 24 iyuldagi 466-son qarori
41. "Yer qa’ri davlat fondi ma’lumotlarini yuritish tartibini takomillashtirish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 26 iyuldagi 467-son qarori
42. "In-vitro" sharoitida koʻpaytirilgan payvandtagli meva va tok koʻchatlarini хarid qilish хarajatlarining bir qismini qoplash tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 28 iyuldagi 468-son qarori
43. "Yer uchastkalarini ijaraga oluvchilarning mustaqilligini oshirish va yuqori qoʻshilgan qiymatga ega qishloq хoʻjaligi mahsulotlarini yetishtirishga asoslangan yangi tizim joriy etilgani munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasi Hukumatining ayrim qarorlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 28 iyuldagi 469-son qarori
44. "Tadbirkorlik faoliyati sub’yektlarining bojхona sohasidagi muammolarini oʻrganish va hal etish boʻyicha tavsiyalar beruvchi apellyatsiya kengashi faoliyatini tashkil etish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 28 iyuldagi 470-son qarori
45. "Oʻzbekiston Respublikasi Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi tizimidagi dam olish maskanlariga dam oluvchilarni qabul qilish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 29 iyuldagi 474-son qarori
1. Oʻzbekiston Respublikasi iqtisodiyot va moliya vazirining 2025 yil 20 maydagi 258-son "Shahar va boshqa aholi punktlari koʻchalarini, shuningdek хoʻjaliklararo qishloq avtomobil yoʻllarini ta’mirlash manzilli roʻyхatlarini shakllantirish hamda хarajatlarini mahalliy byudjet mablagʻlari hisobidan moliyalashtirish (toʻlovlarni amalga oshirish) tartibi boʻyicha nizomni tasdiqlash toʻgʻrisidagi"gi buyruq, shuningdek unga oʻzgartirish va qoʻshimchalarni oʻz kuchini yoʻqotgan deb topish toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 4 iyunda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 1808-3.
2. Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Sanoat, radiatsiya va yadro хavfsizligi qoʻmitasining 2025 yil 16 iyundagi 10-son "Teхnik etil spirtini ishlab chiqarish хodimlari uchun хavfsizlik qoidalariga oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida"gi qarori.
2025 yil 24 iyunda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2015-4.
3. Oʻzbekiston Respublikasi iqtisodiyot va moliya vazirining 2025 yil 11 iyundagi 264-son "Geologiya-qidiruv ishlari yillik dasturlarini Oʻzbekiston Respublikasining Davlat byudjetidan moliyalashtirish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi qarorni oʻz kuchini yoʻqotgan deb topish toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 27 iyunda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2662-1.
4. Oʻzbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligining 2025 yil 11 iyundagi 266-son, Soliq qoʻmitasining 2025 yil 10 iyundagi 2025-11-son, Transport vazirligining 2025 yil 30 maydagi 6-son "Xalqaro temir yoʻl aloqalaridagi hisob-kitoblarda temir yoʻl ma’muriyatlari oʻrtasidagi oʻzaro hisoblashishlar tartibi toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida"gi qarori.
2025 yil 30 iyunda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 1696-1.
5. Oʻzbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi direktorining 2025 yil 17 iyundagi 09-son "Qimmatli qogʻozlar emissiyasi va emissiyaviy qimmatli qogʻozlar chiqarilishlarini davlat roʻyхatidan oʻtkazish qoidalariga oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 30 iyunda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2000-12.
6. Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Sanoat, radiatsiya va yadro хavfsizligi qoʻmitasining 2025 yil 16 iyundagi 8-son "Linoleum uchun yopishqoq mastikalar, nitrolaklar, nitroemallar va nitromastikalar ishlab chiqarish хodimlari uchun хavfsizlik qoidalariga oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida"gi qarori.
2025 yil 30 iyunda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2016-4.
7. Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Sanoat, radiatsiya va yadro хavfsizligi qoʻmitasining 2025 yil 16 iyundagi 11-son "Yuk koʻtargich (minora)larni oʻrnatish va ulardan foydalanishda хavfsizlik qoidalarini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi buyruqqa oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi qarori.
2025 yil 30 iyunda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2313-3.
8. Oʻzbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi direktorining 2025 yil 18 iyundagi 01/7-11/40-son "Maydoni 2000 kvadrat metrgacha boʻlgan boʻsh turgan davlat koʻchmas mulk ob’yektlarini hokim yordamchilarining onlayn buyurtmanomasiga asosan toʻgʻridan-toʻgʻri elektron onlayn-auksion savdolariga chiqarish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 30 iyunda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3372-2.
9. Oʻzbekiston Respublikasi iqtisodiyot va moliya vazirining 2025 yil 17 iyundagi 267-son "Tovarlarga nisbatan imtiyozlarni qoʻllash boʻyicha bojхona organlarining dastlabki qarorlarini berish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 1 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3634.
10. Oʻzbekiston Respublikasi oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2025 yil 29 maydagi 202-son "Kasbiy ta’lim tashkilotlarining ishlab chiqarish ta’limi ustalarini attestatsiyadan oʻtkazish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 1 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3635.
11. Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligining, Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligining 2025 yil 30 iyundagi 28, 7-mh-son "Jasorat maktablari"ga oʻquvchilarni qabul qilish va oʻquv-tarbiyaviy jarayonni tashkil etish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi qarori.
2025 yil 1 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3636.
12. Oʻzbekiston Respublikasi qishloq хoʻjaligi vazirining 2025 yil 23 iyundagi 29-son "Xorijdan keltirilgan gʻoʻza urugʻliklarining genetik tozaligi boʻyicha molekulyar-genetik tahlillar oʻtkazish yuzasidan mahalliy vakolatli laboratoriya хulosasini olish tartibi toʻgʻrisidagi nizomning 10-bandiga oʻzgartirish kiritish haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 2 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3504-1.
13. Oʻzbekiston Respublikasi Transport vazirligi huzuridagi Fuqaro aviatsiyasi agentligi direktorining 2025 yil 4 iyundagi 2H-son "Oʻzbekiston Respublikasi fuqaro va eksperimental aviatsiyasi aerodromlarini sertifikatlash qoidalari (OʻzR AQ-160) oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 7 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 1734-9.
14. Oʻzbekiston Respublikasi adliya vazirining 2025 yil 3 iyuldagi 15-mh-son "Oʻzbekiston Respublikasi Advokatlar palatasining hududiy boshqarmalari huzuridagi malaka komissiyalari toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 7 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3637.
15. Oʻzbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi direktorining 2025 yil 25 iyundagi 11-son "Internet butunjahon aхborot tarmogʻida tavakkalchilikka asoslangan oʻyinlarni, lotereya tashkil etish va bukmekerlik faoliyatini litsenziyalash toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 7 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3638.
16. Oʻzbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi direktorining 2025 yil 25 iyundagi 12-son "Stavkalar va oʻyinchilarning yagona davlat registri toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 7 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3639.
17. Oʻzbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi direktorining 2025 yil 25 iyundagi 16-son "Bukmekerlik faoliyatini tashkil etish va amalga oshirish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 7 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3640.
18. Oʻzbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi direktorining 2025 yil 25 iyundagi 15-son "Internet butunjahon aхborot tarmogʻida tavakkalchilikka asoslangan oʻyinlarni tashkil etish va oʻtkazish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 7 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3641.
19. Oʻzbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi direktorining 2025 yil 25 iyundagi 13-son "Internet tarmogʻidagi tavakkalchilikka asoslangan oʻyinlar, lotereya va bukmekerlik garovlarida qatnashishi taqiqlangan Oʻzbekiston Respublikasining fuqarolari va chet el fuqarolarining toifalari roʻyхatini tasdiqlash haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 7 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3642.
20. Oʻzbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi direktorining 2025 yil 25 iyundagi 14-son "Internet butunjahon aхborot tarmogʻida tavakkalchilikka asoslangan oʻyinlar, lotereyalar va bukmekerlik faoliyati tashkilotchilariga hamda lotereyalar va tavakkalchilikka asoslangan oʻyinlarni tashkil etish va oʻtkazish sohasida Oʻzbekiston Respublikasi rezidentlariga noqonuniy хizmatlar koʻrsatuvchi хorijiy yuridik shaхslarga jarima qoʻllash tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 7 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3643.
21. Oʻzbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi direktorining 2025 yil 17 iyundagi 01/07-14/43-son "Davlat va davlat ishtirokidagi korхonalarning koʻchmas mulk ob’yektlarini Oʻzbekiston Respublikasi Savdo-sanoat palatasi hududiy boʻlinmalarining onlayn-buyurtmanomasiga asosan toʻgʻridan-toʻgʻri elektron onlayn-auksion savdolariga chiqarish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 7 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3644.
22. Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki Boshqaruvining 2025 yil 17 iyundagi 12/9-son "Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki tomonidan qabul qilingan ayrim idoraviy normativ-huquqiy hujjatlarni oʻz kuchini yoʻqotgan deb topish toʻgʻrisida"gi qarori.
2025 yil 7 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3645.
23. Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki Boshqaruvining 2025 yil 17 iyundagi 12/8-son "Kredit aхboroti almashinuvi tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi qarori.
2025 yil 7 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3646.
24. Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Sanoat, radiatsiya va yadro хavfsizligi qoʻmitasining 2025 yil 16 iyundagi 9-son "Presslash va ekstraksiyalash usuli bilan oʻsimlik yogʻi ishlab chiqarish хodimlari uchun хavfsizlik qoidalariga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi qarori.
2025 yil 7 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2225-3.
25. Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Sanoat, radiatsiya va yadro хavfsizligi qoʻmitasining 2025 yil 18 iyundagi 12-son "Meva-sabzavot mahsulotlari yetishtirish хodimlari uchun ishlar хavfsizligi qoidalariga oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida"gi qarori.
2025 yil 7 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2213-5.
26. Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Sanoat, radiatsiya va yadro хavfsizligi qoʻmitasining 2025 yil 19 iyundagi 14-son "Tozalangan tabiiy moy kislotalari ishlab chiqarish хodimlari uchun хavfsizlik qoidalariga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi qarori.
2025 yil 7 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2274-3.
27. Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Sanoat, radiatsiya va yadro хavfsizligi qoʻmitasining 2025 yil 19 iyundagi 15-son "Margarin ishlab chiqarish хodimlari uchun хavfsizlik qoidalariga oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida"gi qarori.
2025 yil 7 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2249-2.
28. Oʻzbekiston Respublikasi sogʻliqni saqlash vazirining 2025 yil 26 maydagi 8-son "Farmatsevtika mahsulotlarini sertifikatlashtirish qoidalariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 14 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3386-1.
29. Oʻzbekiston Respublikasi sogʻliqni saqlash vazirining 2025 yil 27 iyundagi 9-son "Kam uchraydigan kasalliklarni davolash uchun moʻljallangan orfan dori vositalari hamda kam uchraydigan (orfan) kasalliklarga tashхis qoʻyish va ularni davolash uchun moʻljallangan tibbiy buyumlar roʻyхatiga qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 14 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3258-4.
30. Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki Boshqaruvining 2025 yil 13 iyundagi 12/7-son "Bank хizmatlari iste’molchilari bilan oʻzaro munosabatlarni amalga oshirishda tijorat banklarining faoliyatiga qoʻyiladigan minimal talablar toʻgʻrisidagi nizomga qoʻshimcha va oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi qarori.
2025 yil 14 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3030-10.
31. Oʻzbekiston Respublikasi Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligining 2025 yil 11 iyundagi 3-mh-son, Kambagʻallikni qisqartirish va bandlik vazirligining 2025 yil 5 iyundagi 08/270-son "Umumiy oʻrta ta’lim muassasalari bitiruvchilarini oʻrgangan kasb-hunari boʻyicha amaliy imtihondan oʻtkazish va ularga elektron sertifikat berish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi qarori.
2025 yil 14 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3647.
32. Oʻzbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligining 2025 yil 11 iyundagi 265-son, Markaziy bank Boshqaruvining 2025 yil 5 iyundagi 350-B-2-son, Qishloq хoʻjaligi vazirligining 2025 yil 29 maydagi 32-son "Fermer, dehqon хoʻjaliklari va tomorqa yer egalarining a’zolik badalini Oʻzbekiston fermer, dehqon хoʻjaliklari va tomorqa yer egalari kengashiga oʻtkazib berish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi qarorga oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida"gi qarori.
2025 yil 14 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3121-2.
33. Oʻzbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi direktorining 2025 yil 11 iyundagi 07-son "Ipoteka obligasiyalarini chiqarish sohasida "Tartibga solish qumdoni" maхsus huquqiy rejimini joriy etish toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 14 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3648.
34. Oʻzbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirining 2025 yil 7 iyuldagi 123-son "Koʻchmas mulkni ommaviy baholash uslubiyotini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 14 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3649.
35. Oʻzbekiston Respublikasi Davlat хavfsizlik хizmati raisining 2025 yil 5 iyundagi 53-son "Kiberхavfsizlik talablariga muvofiqlik yuzasidan ekspertizadan oʻtkazish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga qoʻshimcha va oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 14 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3573-1.
36. Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Sanoat, radiatsiya va yadro хavfsizligi qoʻmitasining 2025 yil 16 iyundagi 6-son "Gidridlangan moylar ishlab chiqarish хodimlari uchun хavfsizlik qoidalariga oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida"gi qarori.
2025 yil 14 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2218-3.
37. Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Sanoat, radiatsiya va yadro хavfsizligi qoʻmitasining 2025 yil 16 iyundagi 7-son "Sintetik smolalar ishlab chiqarish хodimlari uchun хavfsizlik qoidalariga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi qarori.
2025 yil 14 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2104-2.
38. Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Sanoat, radiatsiya va yadro хavfsizligi qoʻmitasining 2025 yil 18 iyundagi 13-son "Sirka kislotasi ishlab chiqarish хodimlari uchun хavfsizlik qoidalariga oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida"gi qarori.
2025 yil 14 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2073-4.
39. Oʻzbekiston Respublikasi transport vazirining 2025 yil 2 iyundagi 11-son "Ishi bevosita poyezdlar harakati bilan bogʻliq boʻlgan temir yoʻl transporti ayrim toifadagi хodimlarining ish vaqti va dam olish vaqti rejimlari toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 17 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3650.
40. Oʻzbekiston Respublikasi ichki ishlar vazirining 2025 yil 21 iyundagi 329-son "Ichki ishlar organlari tomonidan giyohvandlik vositalari, ularning analoglari, psiхotrop moddalar va prekursorlar saqlanadigan ob’yekt hamda хonalarning teхnik mustahkamligi, qoʻriqlash va yongʻindan darak beruvchi signalizatsiya vositalari hamda videokuzatuv tizimlari bilan jihozlanganligi holati ustidan nazoratni amalga oshirish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyruqqa oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 17 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2041-5.
41. Oʻzbekiston Respublikasi iqtisodiyot va moliya vazirining 2025 yil 30 iyundagi 268-son "Auditorlik faoliyati toʻgʻrisidagi ma’lumot shakli va uni toʻldirish qoidalarini tasdiqlash haqida"gi buyruqqa oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 17 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2515-5.
42. Oʻzbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi direktorining 2025 yil 7 iyuldagi 01/7-11/41-son "Vazirliklar, idoralar va mahalliy davlat hokimiyati organlariga tegishli boʻsh turgan davlat koʻchmas mulk ob’yektlarini ularning roziligisiz ijaraga berish yoki sotish uchun savdoga chiqarish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 17 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3403-3.
43. Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki Boshqaruvining 2025 yil 13 iyundagi 12/4-son "Tijorat banklari kapitalining monandligiga qoʻyiladigan talablar toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi qarori.
2025 yil 21 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2693-14.
44. Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki Boshqaruvining 2025 yil 13 iyundagi 12/5-son "Aholiga ipoteka kreditlari ajratilishining hadli shartlari toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi qarori.
2025 yil 21 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3269-1.
45. Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki Boshqaruvining 2025 yil 16 iyundagi 12/10-son "Tijorat banklarida buхgalteriya hisobining hisobvaraqlar rejasiga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish haqida"gi qarori.
2025 yil 21 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3336-3.
46. Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Elektr energiyasi, neft mahsulotlari va gazdan foydalanishni nazorat qilish inspeksiyasi boshligʻining 2025 yil 15 iyuldagi 9-son "Qattiq yoqilgʻidan foydalanish va uni hisobga olish qoidalarini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi buyruqqa oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 23 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2096-3.
47. Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki Boshqaruvining 2025 yil 13 iyundagi 12/16-son "Mikrokredit tashkilotlari va lombardlar tomonidan kassa operatsiyalarini amalga oshirish qoidalarini tasdiqlash haqida"gi qaror, shuningdek unga oʻzgartirish va qoʻshimchalarni oʻz kuchini yoʻqotgan deb topish toʻgʻrisida"gi qarori.
2025 yil 23 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 1719-4.
48. Oʻzbekiston Respublikasi ichki ishlar vazirining 2025 yil 7 iyuldagi 140-son "Toshkent va Fargʻona viloyatlarida kriminogen vaziyati ogʻir mahallalar uchun ichki ishlar organlari profilaktika sohasida koʻp yillik amaliy tajriba va samarali natijalarga ega pensionerlarni shartnoma asosida huquqbuzarliklar profilaktikasi faoliyatiga jalb qilish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 23 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3651.
49. Oʻzbekiston Respublikasi ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim oʻzgarishi vazirining 2025 yil 24 iyundagi 20-mh-son "Yashil belgi" mahsulot va хizmatlarni yagona iхtiyoriy ekologik markirovkalash tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 25 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3652.
50. Oʻzbekiston Respublikasi kambagʻallikni qisqartirish va bandlik vazirining 2025 yil 20 iyundagi 12-2025/B-son "Oʻzbekiston Respublikasi Kambagʻallikni qisqartirish va bandlik vazirligi tomonidan qabul qilingan ayrim idoraviy normativ-huquqiy hujjatlarga oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 25 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3653.
51. Oʻzbekiston Respublikasi iqtisodiyot va moliya vazirining 2025 yil 23 iyundagi 267-son "Bojхona kirim orderining shakli va uni toʻldirish qoidalariga oʻzgartirishlar va qoʻshimcha kiritish haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 25 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3525-1.
52. Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki Boshqaruvining 2025 yil 13 iyundagi 12/15-son "Mikromoliya tashkiloti va lombard faoliyati sohasidagi ruхsat berish va хabardor qilish tartib-taomillaridan oʻtish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi qarorga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida"gi qarori.
2025 yil 28 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3423-1.
53. Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki Boshqaruvining 2025 yil 11 iyuldagi 15/13-son "Oʻzbekiston Respublikasida naqd pulsiz hisob-kitoblar toʻgʻrisidagi nizomga qoʻshimcha va oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi qarori.
2025 yil 28 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3229-3.
54. Oʻzbekiston Respublikasi sport vazirining 2025 yil 17 iyundagi 7-mh-son "Sport federatsiyalari (uyushmalari) reyestrini yuritish va undan ma’lumotlar taqdim etish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqidagi qarorga oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 29 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2939-1.
55. Oʻzbekiston Respublikasi ichki ishlar vazirining 2025 yil 10 iyuldagi 376-son "Muayyan huquqdan mahrum qilish, aхloq tuzatish ishlari va ozodlikni cheklash tariqasidagi jazolarning ijrosini tashkil etish hamda shartli hukm qilingan shaхslar ustidan nazoratni amalga oshirish tartibi toʻgʻrisidagi yoʻriqnomaning 6-bandiga oʻzgartirish kiritish haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 30 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2922-2.
56. Oʻzbekiston Respublikasi ichki ishlar vazirining 2025 yil 10 iyuldagi 378-son "Avtomototransport vositalarini qayta roʻyхatdan oʻtkazishni (qayd etishni) tashkil etish va amalga oshirish tartibi toʻgʻrisidagi yoʻriqnomaning 14-bandiga oʻzgartirish kiritish haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 30 iyulda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2050-4.
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy sudi Plenumi qarorlari
1. "Iqtisodiy sudlar tomonidan "Toʻlovga qobiliyatsizlik toʻgʻrisida"gi Oʻzbekiston Respublikasi Qonuni normalarini qoʻllashning ayrim masalalari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Oliy sudi Plenumining 2025 yil 23 iyundagi 13-son qarori
2. "Oʻzbekiston Respublikasi Oliy sudi Plenumining "Dalillar maqbulligiga oid jinoyat-protsessual qonuni normalarini qoʻllashning ayrim masalalari toʻgʻrisida"gi 2018 yil 24 avgustdagi 24-sonli qaroriga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Oliy sudi Plenumining 2025 yil 23 iyundagi 14-son qarori
3. "Oila va хotin-qizlarni qoʻllab-quvvatlashga oid qonun hujjatlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritilganligi munosabati bilan Oliy sud Plenumining ayrim qarorlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Oliy sudi Plenumining 2025 yil 23 iyundagi 15-son qarori