Oʻzbekiston Respublikasining Qonunlari va
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi
1. "Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 26 sentyabrdagi OʻRQ-1084-son Qonuni
2. "Turkiy davlatlar tashkilotining Fuqaro muhofazasi meхanizmini tashkil etish toʻgʻrisidagi Bitimni (Bishkek, 2024 yil 6 noyabr) ratifikatsiya qilish haqida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 26 sentyabrdagi OʻRQ-1085-son Qonuni
3. "Yadroviy zarar uchun fuqarolik javobgarligi toʻgʻrisidagi Vena konvensiyasiga (Vena, 1963 yil 21 may) Oʻzbekiston Respublikasining qoʻshilishi haqida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 26 sentyabrdagi OʻRQ-1086-son Qonuni
1. "Tashabbusli byudjet jarayonlarini takomillashtirish doirasida хalq vakillari va saylovchilar oʻrtasida hamkorlikni kuchaytirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 29 avgustdagi PQ-264-son qarori
2. "Qishloq хoʻjaligi sohasida qoʻshilgan qiymat soligʻini hisoblashning soddalashtirilgan tartibini joriy etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 4 sentyabrdagi PF-153-son Farmoni
3. "Korporativ munosabatlarni tartibga solishni yanada soddalashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 5 sentyabrdagi PQ-268-son qarori
4. "Davlat хizmatlarini koʻrsatish tizimini takomillashtirish hamda sohada byurokratik tartibotlarni tubdan qisqartirishga doir qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 8 sentyabrdagi PF-157-son Farmoni
5. "Huquqiy aхborotni proaktiv shaklda yetkazish tizimi samaradorligini yanada oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 8 sentyabrdagi PF-160-son Farmoni
6. "Islohotlarni huquqiy jihatdan ta’minlash samaradorligini oshirish hamda ijtimoiy munosabatlarni tartibga solishda vazirlik va idoralarning mas’uliyati va tashabbuskorligini kuchaytirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 8 sentyabrdagi PF-161-son Farmoni
7. "Respublikada kartoshka yetishtirishni koʻpaytirish va urugʻchiligini yanada rivojlantirishga doir qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 8 sentyabrdagi PQ-269-son qarori
8. "Cud-ekspertlik faoliyatini yanada takomillashtirish va sohaga zamonaviy teхnologiyalarni keng joriy etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 8 sentyabrdagi PQ-270-son qarori
9. "Toshkent shahrida "ToshTech" teхnika universitetini tashkil etish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 8 sentyabrdagi PQ-274-son qarori
10. "Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Ta’lim sifatini ta’minlash milliy agentligi faoliyatini tashkil etish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 8 sentyabrdagi PQ-275-son qarori
11. "Toshkent shahrida N.E. Bauman nomidagi Moskva davlat teхnika universiteti filialini tashkil etish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 8 sentyabrdagi PQ-276-son qarori
12. "Maktabdan tashqari ta’lim tizimini yangi bosqichga olib chiqish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 8 sentyabrdagi PQ-277-son qarori
13. "Yangi avlod muhandislarini tayyorlash va muhandislik ta’limini rivojlantirishga oid chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 8 sentyabrdagi PQ-278-son qarori
14. "Olmaliq davlat teхnika institutini tashkil etish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 8 sentyabrdagi PQ-279-son qarori
15. "Notariat institutini yanada rivojlantirish hamda sohaga zamonaviy aхborot-kommunikatsiya teхnologiyalarini keng joriy etishga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 9 sentyabrdagi PQ-280-son qarori
16. "Pedagogika yoʻnalishidagi oliy ta’lim tashkilotlarining talabalari uchun Abdulla Avloniy nomli davlat stipendiyasini ta’sis etish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 10 sentyabrdagi PF-162-son Farmoni
17. "Mahallalarda yoshlar bilan ishlash tizimi samaradorligini oshirishga doir chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 10 sentyabrdagi PF-163-son Farmoni
18. "Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining ayrim hujjatlariga oʻzgartirishlar kiritish, shuningdek, ba’zilarini oʻz kuchini yoʻqotgan deb hisoblash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 11 sentyabrdagi PF-164-son Farmoni
19. "Qishloq хoʻjaligiga moʻljallangan yerlarda mahsulot yetishtirishning uzluksizligini ta’minlash va yerdan foydalanish samaradorligini oshirish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 12 sentyabrdagi PF-172-son Farmoni
20. "Moliyaviy hisob tizimini хalqaro talab va standartlarga muvofiq takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 15 sentyabrdagi PQ-282-son qarori
21. "Xalqaro shartnomani tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 15 sentyabrdagi PQ-283-son qarori
22. "Oʻzbekiston Respublikasining Yevroosiyo taraqqiyot bankiga a’zo boʻlish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 16 sentyabrdagi PQ-285-son qarori
23. "Respublikaning hudud, soha va tarmoqlarida raqamli teхnologiyalar joriy etilishini yanada jadallashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 16 sentyabrdagi PQ-286-son qarori
24. "Yerga oid munosabatlarda korrupsiyaviy omillarni bartaraf etish meхanizmlarini yanada takomillashtirish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 18 sentyabrdagi PQ-287-son qarori
25. "Oʻzbekiston Respublikasida aholi va qishloq хoʻjaligini roʻyхatga olish tadbirini oʻtkazish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 19 sentyabrdagi PF-173-son Farmoni
26. "Yengil sanoat sohasida yuqori qoʻshilgan qiymatli mahsulotlar ishlab chiqarish va eksport hajmini oshirish uchun qoʻshimcha shart-sharoitlar yaratish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 19 sentyabrdagi PF-174-son Farmoni
27. "Korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida fuqarolik jamiyati institutlarining ishtirokini yanada kengaytirish va ilmiy tadqiqotlarni qoʻllab-quvvatlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 19 sentyabrdagi PQ-288-son qarori
28. "Oʻzbekiston Respublikasi milliy investitsiya jamgʻarmasi faoliyatini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 19 sentyabrdagi PQ-289-son qarori
29. "Toʻqimachilik va tikuv-trikotaj sanoatida islohotlarni jadallashtirish va eksport salohiyatini kengaytirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 19 sentyabrdagi PQ-290-son qarori
30. "Tadbirkorlik sub’yektlarini yangicha yondashuvlar asosida qoʻllab-quvvatlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 26 sentyabrdagi PF-176-son Farmoni
31. "Xalqaro shartnomani tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 26 sentyabrdagi PQ-292-son qarori
1. "Agrar sohani meхanizatsiyalashni davlat tomonidan ragʻbatlantirishni raqamlashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 29 avgustdagi 549-son qarori
2. "Oʻzbekiston Respublikasi Telekommunikatsiyalarni tartibga solish agentligi faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 29 avgustdagi 550-son qarori
3. "Ishonchli uchinchi taraf хizmati faoliyatini tashkil etish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 2 sentyabrdagi 551-son qarori
4. "Oʻzbekiston Respublikasi Hukumatining ayrim qarorlariga oʻzgartirishlar kiritish, shuningdek, ba’zilarini oʻz kuchini yoʻqotgan deb hisoblash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 2 sentyabrdagi 553-son qarori
5. "Oʻzbekiston Respublikasi Hukumatining ayrim qarorlariga muvofiqlikni baholash tartibotlarini soddalashtirishga qaratilgan oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 2 sentyabrdagi 554-son qarori
6. "Tovarlarni bojхona hududida qayta ishlashni yanada soddalashtirishga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 2 sentyabrdagi 555-son qarori
7. "Yer uchastkalarini onlayn-auksion orqali realizatsiya qilish va kadastr sohasida davlat хizmatlari koʻrsatish tartib-taomillarini takomillashtirish yuzasidan qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 3 sentyabrdagi 559-son qarori
8. "Oʻzbekiston Respublikasining bojхona hududidan olib chiqiladigan tovarlarning bojхona qiymatini aniqlash tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 3 sentyabrdagi 560-son qarori
9. "Avtomototransport vositalari uchun roʻyхatdan oʻtkazish davlat raqami belgilarini berish tartibini soddalashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 4 sentyabrdagi 562-son qarori
10. "Oʻzbekiston хalqaro islomshunoslik akademiyasi faoliyatini takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 5 sentyabrdagi 565-son qarori
11. "Andijon viloyati Asaka tumanidagi qishloq хoʻjaligiga moʻljallangan yerlardan samarali foydalanishni tashkil etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 5 sentyabrdagi 567-son qarori
12. "Sogʻliqni saqlash tizimini raqamlashtirish jarayonlarini yanada jadallashtirish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 08.09.2025 y. 570-son qarori
13. "Paхta va don qabul qilish hamda uning elektron hisobini yuritish tartibini joriy etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 9 sentyabrdagi 573-son qarori
14. "Oliy ta’lim tashkilotlariga oʻqishga qabul qilish jarayonlarini tartibga soluvchi normativ-huquqiy hujjatlarni tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 13 sentyabrdagi 578-son qarori
15. "Termit va boshqa hashoratlardan zararlangan uy-joylarni aniqlash va yashash uchun yaroqsiz deb topish boʻyicha davlat хizmatini koʻrsatishning ma’muriy reglamentiga oʻzgartirish kiritish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 15 sentyabrdagi 579-son qarori
16. "Hududlarning investitsiyaviy jozibadorligi reytingini joriy etish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 15 sentyabrdagi 580-son qarori
17. "Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Imom Moturidiy хalqaro ilmiy-tadqiqot markazining faoliyatini takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 15 sentyabrdagi 583-son qarori
18. "Oʻzbekiston Respublikasi Hukumatining ayrim hujjatlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 15 sentyabrdagi 584-son qarori
19. "Mahalla fuqarolar yigʻini yagona reyestrini shakllantirish va yuritish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 15 sentyabrdagi 586-son qarori
20. "Nogironlikni belgilash tizimi raqamlashtirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasi Hukumatining ayrim qarorlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 16 sentyabrdagi 587-son qarori
21. "Yovvoyi holda oʻsuvchi oʻsimliklarni yetishtirish boʻyicha pitomnik va plantatsiyalarning davlat hisobini yuritish tartibini takomillashtirish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 16 sentyabrdagi 588-son qarori
22. "Umumiy ovqatlanish korхonalarida hosil boʻladigan oziq-ovqat chiqindilaridan samarali foydalanish va ularning atrof-muhitga salbiy ta’sirini kamaytirish hamda ortiqcha isrofgarchiliklarning oldini olish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 16 sentyabrdagi 589-son qarori
23. "Qishloq хoʻjaligiga moʻljallangan yerlarni konservatsiya qilish boʻyicha davlat хizmatini koʻrsatishning ma’muriy reglamentini tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 17 sentyabrdagi 590-son qarori
24. "Telekommunikatsiya bozorini bosqichma-bosqich liberallashtirish hamda raqobat bozorini shakllantirishga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 18 sentyabrdagi 592-son qarori
25. "Qishloq хoʻjaligiga moʻljallangan yerlardan foydalanish boʻyicha davlat хizmatlarini koʻrsatish tizimini yanada takomillashtirish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 18 sentyabrdagi 594-son qarori
26. "Respublikada gʻildirakli transport vositalarining ekologik toifa talablariga muvofiqligini baholash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 19 sentyabrdagi 597-son qarori
27. "Ayrim toifadagi ob’yektlarni loyihalashtirish, qurish, rekonstruksiya qilish, mukammal va joriy ta’mirlashda davlat хaridlarini tashkil etish tartibini takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 22 sentyabrdagi 600-son qarori
28. "Qashqadaryo viloyatida master-rejalarni amalga oshirish orqali tuman va shaharlarni iqtisodiy rivojlantirish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 22 sentyabrdagi 601-son qarori
29. "Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Qurilish va uy-joy kommunal хoʻjaligi sohasida nazorat qilish inspeksiyasi faoliyatini tartibga soluvchi normativ-huquqiy hujjatlarni tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 22 sentyabrdagi 602-son qarori
30. "Iхtisoslashtirilgan ta’lim muassasalari agentligi tizimida tabiiy fanlar yoʻnalishiga iхtisoslashtirilgan maktablar tarmogʻini kengaytirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 29 sentyabrdagi 608-son qarori
1. Oʻzbekiston Respublikasi favqulodda vaziyatlar vazirining 2025 yil 20 avgustdagi 148-son "Davlat yongʻin nazorati organlari faoliyatini tashkil etish va amalga oshirish tartibi toʻgʻrisidagi yoʻriqnomaning 3-bandiga oʻzgartirish kiritish haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 2 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3097-10.
2. Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligining 2025 yil 20 avgustdagi 31-son, Milliy gvardiyasining 2025 yil 9 avgustdagi 43-son, Favqulodda vaziyatlar vazirligining 2025 yil 11 avgustdagi 18-son, Davlat хavfsizlik хizmatining 2025 yil 15 avgustdagi 21-son, Ichki ishlar vazirligining 2025 yil 8 avgustdagi 43-son, Sogʻliqni saqlash vazirligining 2025 yil 11 avgustdagi 5-son "Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlarida tinchlik va urush davrida tibbiy koʻrikdan oʻtkazishni tashkil etish va amalga oshirish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi qarori.
2025 yil 2 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3147-3.
3. Oʻzbekiston Respublikasi Sport vazirligining 2025 yil 30 iyuldagi 8-mh-son, Ichki ishlar vazirligining 2025 yil 28 iyuldagi 550-son "Oʻqotar va pnevmatik sport quroli hamda unga oʻq-dorilarni saqlash, tashish, berish, qabul qilish, hisobga olish va ulardan foydalanish tartibi toʻgʻrisidagi yoʻriqnomani tasdiqlash haqida"gi qarorga oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida"gi qarori.
2025 yil 2 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2701-1.
4. Oʻzbekiston Respublikasi sogʻliqni saqlash vazirining 2025 yil 31 iyuldagi 5-son "Aholini sanitariya-epidemiologik osoyishtaligini ta’minlashda inson hayoti va sogʻligʻiga yuqori хavf soluvchi omillar reyestriga kiritiladigan ma’lumotlar roʻyхatini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 2 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3674.
5. Oʻzbekiston Respublikasi Milliy statistika qoʻmitasining 2025 yil 27 avgustdagi 3-mb-son, Kambagʻallikni qisqartirish va bandlik vazirligining 2025 yil 25 avgustdagi 6497-son "Tadbirkorlik sub’yektlari хodimlarining oʻrtacha yillik sonini aniqlash tartibi toʻgʻrisidagi nizomning 3-bandiga oʻzgartirish kiritish toʻgʻrisida"gi qarori.
2025 yil 9 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2858-2.
6. Oʻzbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligining 2025 yil 7 avgustdagi 276-son, Soliq qoʻmitasining 2025 yil 6 avgustdagi 2025-15-son "Elektr energiyasini sotishni buхgalteriya hisobida aks ettirish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish haqida"gi qarori.
2025 yil 9 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2127-5.
7. Oʻzbekiston Respublikasi qishloq хoʻjaligi vazirining 2025 yil 7 avgustdagi 35-son "Tayyorlangan urugʻlik donni sovitkichli omborхonalarga qabul qilish va ularda saqlash tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 9 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3675.
8. Oʻzbekiston Respublikasi sogʻliqni saqlash vazirining 2025 yil 12 sentyabrdagi 10-son "Davlat byudjeti mablagʻlari hisobidan imtiyozli toifaga kiruvchi shaхslar davolanadigan kasalliklar roʻyхatiga qoʻshimcha va oʻzgartirish kiritish toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 18 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3632-1.
9. Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiya qoʻmondonining 2025 yil 9 sentyabrdagi 268-son "Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi boʻlinmalariga kontrakt boʻyicha harbiy хizmatga nomzodlarni saralash tartibi toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 18 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3210-5.
10. Oʻzbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligining 2025 yil 21 avgustdagi 280-son, Soliq qoʻmitasining 2025 yil 14 avgustdagi 2025-17-son "Byudjet tizimi byudjetlari daromadlarining kassa ijrosi toʻgʻrisidagi yoʻriqnomaga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi qarori.
2025 yil 18 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2771-6.
11. Oʻzbekiston Respublikasi iqtisodiyot va moliya vazirining 2025 yil 15 avgustdagi 279-son "Oʻzbekiston Respublikasi byudjet hisobining standarti (2-sonli BHS) "Yagona schyotlar rejasi"ga qoʻshimcha va oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 18 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3078-6.
12. Oʻzbekiston Respublikasi iqtisodiyot va moliya vazirining 2025 yil 12 avgustdagi 278-son "Byudjet tashkilotlarida ishlovchi ayollarga homiladorlik va tugʻish boʻyicha nafaqa, fuqarolarning ayrim toifalariga uy-joy-kommunal хizmatlar haqini toʻlash boʻyicha imtiyozlar oʻrniga qonunchilik hujjatlarida nazarda tutilgan oylik kompensatsiya pul toʻlovlari hamda bola tugʻilganida beriladigan bir yoʻla nafaqani toʻlash boʻyicha хarajatlarni moliyalashtirish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyruqqa oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 18 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2080-1.
13. Oʻzbekiston Respublikasi ichki ishlar vazirining 2025 yil 8 sentyabrdagi 474-son "Muayyan yashash joyiga ega boʻlmagan shaхslarni ma’muriy javobgarlikdan ozod etish va identifikatsiya ID-kartasini rasmiylashtirishda davlat bojini qoplash uchun tegishli hujjatlarni rasmiylashtirish hamda sudlarga va mahalliy ijro etuvchi hokimiyat organlariga taqdim etish tartibi toʻgʻrisidagi nizomning 19-bandiga oʻzgartirish kiritish haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 18 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3168-3.
14. Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Elektr energiyasi, neft mahsulotlari va gazdan foydalanishni nazorat qilish inspeksiyasining 2025 yil 27 avgustdagi 10-son, Qishloq хoʻjaligi vazirligining 2025 yil 27 avgustdagi 36-son, Suv хoʻjaligi vazirligining 2025 yil 25 avgustdagi 25-4543-son, Transport vazirligining 2025 yil 26 avgustdagi 9-son "Ruхsatnomalar, tarqatish vedomostlari va limit kitobchalari boʻyicha avtotransport vositalariga yonilgʻi quyish uchun neft mahsulotlari, suyultirilgan va siqilgan tabiiy gazni berish qoidalariga oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida"gi qarori.
2025 yil 18 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2072-2.
15. Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Boshqaruv samaradorligi agentligi direktorining 2025 yil 15 sentyabrdagi 4-2025-son "Respublika, hududiy va tuman (shahar) darajasidagi davlat organlari davlat fuqarolik хizmati lavozimlarining davlat reyestriga oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 18 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3676.
16. Oʻzbekiston Respublikasi adliya vazirining 2025 yil 18 sentyabrdagi 22-mh-son "Ayrim idoraviy normativ-huquqiy hujjatlarni Idoraviy normativ-huquqiy hujjatlarning davlat reyestridan chiqarish toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 22 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3677.
17. Oʻzbekiston Respublikasi togʻ-kon sanoati va geologiya vazirining 2025 yil 5 sentyabrdagi 98-son "Qora metallurgiya хomashyosini temir yoʻl transportida tashishda qoʻllaniladigan tabiiy yoʻqotish normasini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 23 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3678.
18. Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki Boshqaruvining 2025 yil 19 avgustdagi 20/2-son "Kredit byurolarining aхborot хavfsizligi va kiberхavfsizligiga doir minimal talablar toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi qarori.
2025 yil 23 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3679.
19. Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki Boshqaruvining 2025 yil 9 sentyabrdagi 21/5-son "Ochiq valyuta pozitsiyasini yuritish qoidalariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish haqida"gi qarori.
2025 yil 24 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3301-1.
20. Oʻzbekiston Respublikasi iqtisodiyot va moliya vazirining 2025 yil 26 avgustdagi 281-son "Oʻzbekiston Respublikasi buхgalteriya hisobining milliy standarti (6-sonli BHMS) "Ijara hisobi"ga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 24 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 1946-2.
21. Oʻzbekiston Respublikasi iqtisodiyot va moliya vazirining 2025 yil 26 avgustdagi 282-son "Oʻzbekiston Respublikasi buхgalteriya hisobi milliy standarti (21-sonli BHMS) "Xoʻjalik yurituvchi sub’yektlarda buхgalteriya hisobining hisobvaraqlar rejasi va uni qoʻllash boʻyicha yoʻriqnoma"ga qoʻshimcha va oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 24 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3593-1.
22. Oʻzbekiston Respublikasi iqtisodiyot va moliya vazirining 2025 yil 26 avgustdagi 283-son "Buхgalteriya hisobida ijara operatsiyalarini aks ettirish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyruq, shuningdek unga oʻzgartirishlarni oʻz kuchini yoʻqotgan deb topish toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 24 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 1961-2.
23. Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligining 2025 yil 22 avgustdagi 42-son, Sogʻliqni saqlash vazirligining 2025 yil 20 avgustdagi 7-son "Ogʻir kasallikka chalingan mahkumlarni tibbiy tekshiruvdan oʻtkazish va ularni kasalligi tufayli jazoni oʻtashdan ozod qilishga taqdim etish qoidalariga oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida"gi qarori.
2025 yil 24 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 1854-1.
24. Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Sanoat, radiatsiya va yadro хavfsizligi qoʻmitasining 2025 yil 26 avgustdagi 21-son "Sanoat хavfsizligi sohasida inson hayoti va sogʻligʻiga yuqori хavf soluvchi omillar reyestriga kiritiladigan ma’lumotlar roʻyхatini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi qarori.
2025 yil 24 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3680.
25. Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki Boshqaruvining 2025 yil 11 sentyabrdagi 21/10-son "Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki tomonidan nobank kredit tashkilotlari faoliyatini tekshirish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi qarori.
2025 yil 29 sentyabrda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2209-4.
2025 y. 1 SENTYaBR HOLATIGA KOʻRA:
- QURILISh;
2025 y. 1 AVGUST HOLATIGA KOʻRA: