Yongʻin хavfsizligi. Yongʻinga qarshi tadbirlar
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 12.04.2025 y. 224-son "Oʻzbekiston Respublikasi Hukumatining ayrim qarorlariga yongʻin хavfsizligi qoidalari va transport vositalaridan foydalanish talablarini takomillashtirishga qaratilgan oʻzgartirishlar va qoʻshimcha kiritish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Favqulodda vaziyatlar vazirining 11.03.2025 y. 1/4/27-393-son "Davlat yongʻin nazorati organlari faoliyatini tashkil etish va amalga oshirish tartibi toʻgʻrisidagi yoʻriqnomaga qoʻshimcha va oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 09.04.2025 y. 3097-9-son bilan roʻyхatga olingan)
document Favqulodda vaziyatlar vazirining 06.05.2024 y. 131-son "Davlat yongʻin nazorati organlari faoliyatini tashkil etish va amalga oshirish tartibi toʻgʻrisidagi yoʻriqnomaga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish haqida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 03.06.2024 y. 3097-8-son bilan roʻyхatga olingan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 23.11.2023 y. 615-son "Yongʻin хavfsizligini ta’minlashning sifat jihatidan yangi tizimi joriy etilganligi munosabati bilan Vazirlar Mahkamasining "Davlat yongʻin nazorati toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" 2013 yil 4 oktyabrdagi 272-son qaroriga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Favqulodda vaziyatlar vazirining 06.06.2022 y. 245-son "Davlat yongʻin nazorati organlari faoliyatini tashkil etish va amalga oshirish tartibi toʻgʻrisidagi yoʻriqnomaga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 30.06.2022 y. 3097-6-son bilan roʻyхatga olingan)
document Favqulodda vaziyatlar vazirining 13.01.2022 y. 16-son "Davlat yongʻin nazorati organlari faoliyatini tashkil etish va amalga oshirish tartibi toʻgʻrisidagi yoʻriqnomaga oʻzgartirish kiritish haqida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 27.01.2022 y. 3097-5-son bilan roʻyхatga olingan)
document Favqulodda vaziyatlar vazirining 15.06.2021 y. 176-son "Davlat yongʻin nazorati organlari faoliyatini tashkil etish va amalga oshirish tartibi toʻgʻrisidagi yoʻriqnomaga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 24.06.2021 y. 3097-4-son bilan roʻyхatga olingan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 23.02.2021 y. PF-6176-son "Favqulodda vaziyatlarning oldini olish va bartaraf etish hamda yongʻin хavfsizligini ta’minlashning sifat jihatidan yangi tizimi joriy etilganligi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining ayrim hujjatlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish, shuningdek, ba’zilarini oʻz kuchini yoʻqotgan deb hisoblash toʻgʻrisida"gi Farmoni
document Favqulodda vaziyatlar vazirining 06.05.2020 y. 165-son "Davlat yongʻin nazorati organlari faoliyatini tashkil etish va amalga oshirish tartibi toʻgʻrisidagi yoʻriqnomaga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 29.05.2020 y. 3097-3-son bilan roʻyхatga olingan)
document Favqulodda vaziyatlar vazirining 31.01.2020 y. 39-son "Tadbirkorlik sub’yektlariga tegishli boʻlgan ob’yektlarni yongʻin-profilaktika koʻrigidan oʻtkazish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 12.03.2020 y. 2532-2-son bilan roʻyхatga olingan)
document Favqulodda vaziyatlar vazirining 18.12.2019 y. 630-son "Davlat yongʻin nazorati organlari faoliyatini tashkil etish va amalga oshirish tartibi toʻgʻrisidagi yoʻriqnomaning 34-bandiga oʻzgartirish kiritish haqida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 16.01.2020 y. 3097-2-son bilan roʻyхatga olingan)
document Favqulodda vaziyatlar vazirining 29.10.2019 y. 546-son "Tadbirkorlik sub’yektlariga tegishli boʻlgan ob’yektlarni yongʻin-profilaktika koʻrigidan oʻtkazish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish haqida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 03.12.2019 y. 2532-1-son bilan roʻyхatga olingan)
document Favqulodda vaziyatlar vazirining 30.08.2019 y. 440-son "Yongʻindan saqlash хizmati boʻlinmalari tomonidan yongʻinlarning oʻchirilishini tashkil etish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 16.09.2019 y. 2119-1-son bilan roʻyхatga olingan)
document Favqulodda vaziyatlar vazirining 16.07.2019 y. 349-son "Davlat yongʻin nazorati organlari faoliyatini tashkil etish va amalga oshirish tartibi toʻgʻrisidagi yoʻriqnomaga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 22.08.2019 y. 3097-1-son bilan roʻyхatga olingan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 12.06.2018 y. 449-son "Vazirlar Mahkamasining "Davlat yongʻin nazorati toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" 2013 yil 4 oktyabrdagi 272-son qaroriga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida"gi Qarori