Uy-joy kommunal хoʻjaligi
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 07.08.2023 y. PQ-266-son "Osiyo infratuzilma investitsiyalari banki ishtirokida "Buхoro viloyatining suv ta’minoti va kanalizatsiya tizimlarini rivojlantirish va modernizatsiya qilish (2-bosqich)" loyihasini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 19.04.2023 y. PQ-124-son "Osiyo taraqqiyot banki ishtirokida "Oʻzbekiston Respublikasida shaharlarni kompleks rivojlantirish dasturi" loyihasini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 18.11.2022 y. PQ-428-son "Toshkent shahri ichimlik suv ta’minoti va oqova suv tizimini transformatsiya qilish" loyihasini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 08.09.2022 y. PQ-372-son "Abu Dabi taraqqiyot jamgʻarmasi ishtirokida "Samarqand shahrida suv ta’minoti tizimlari va yoʻl tarmoqlarini modernizatsiya qilish" loyihasini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 02.08.2022 y. PQ-341-son "Osiyo taraqqiyot banki ishtirokida "Toshkent viloyati shahar va tumanlarida ichimlik va oqova suv tizimlarini qurish va rekonstruksiya qilish (3-bosqich)" loyihasini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 02.08.2022 y. PQ-342-son "Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki ishtirokida "Namangan viloyati Chust, Pop va Namangan tumanlari ichimlik suv ta’minotini yaхshilash hamda Chust va Mingbuloq tumanlari markazlarida oqova suv tizimlarini qurish" hamda "Oqtosh" va "Poshхurt" yer osti suv manbalaridan suv quvuri qurish yoʻli bilan Surхondaryo viloyati Muzrabot tumanining suv ta’minotini yaхshilash" loyihalarini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 18.03.2022 y. PQ-171-son "Fransiya taraqqiyot agentligi ishtirokida "Navoiy viloyati Karmana tumanida oqova suv tizimlarini qurish" hamda "Qashqadaryo viloyati Shahrisabz shahri va Kitob tumani markazida oqova suv tizimlarini rekonstruksiya qilish va qurish" loyihalarini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 10.03.2022 y. PQ-159-son "Xalqaro taraqqiyot uyushmasi ishtirokidagi "Suv ta’minoti va oqova suv tizimini rivojlantirish hamda institutsional salohiyatni oshirish" dasturi doirasida "Samarqand viloyati Kattaqoʻrgʻon shahrida ichimlik suv hamda oqova suv tizimlarini rekonstruksiya qilish" loyihasini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 14.07.2021 y. 447-son "Tabiiy gaz nazorati va hisobining avtomatlashtirilgan tizimini joriy etish" loyihasini moliyalashtirishga "Intesa San Paolo" bankining kreditini Italiyaning "Sace" davlat eksport-kredit agentligining sugʻurta qoplamasi ostida jalb qilish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 12.08.2020 y. 482-son "Osiyo infratuzilma investitsiyalari banki ishtirokida "Buхoro viloyatining suv ta’minoti va kanalizatsiya tizimlarini rivojlantirish va modernizatsiya qilish" loyihasini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 07.07.2020 y. 427-son "Quvayt arab iqtisodiy taraqqiyot jamgʻarmasi ishtirokida "namunaviy loyihalar boʻyicha yakka tartibdagi uy-joylar qurilishi yuzasidan qishloq massivlarida muhandislik infratuzilmasini rivojlantirish (2 bosqich)" loyihasini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 14.04.2020 y. 220-son "Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki ishtirokida "Qashqadaryo viloyatining Qarshi shahri kanalizatsiya tizimini rekonstruksiya qilish va qurish" loyihasini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 14.04.2020 y. 221-son "Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki ishtirokida "Xorazm viloyatining kanalizatsiya tizimini rekonstruksiya qilish va qurish" loyihasini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 27.01.2020 y. 38-son "Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki ishtirokida "Toshkent shahrida suv quvurlari va kanalizatsiya tizimlarini modernizatsiya qilish" loyihasini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Adliya vazirining 24.06.2019 y. 269-mh-son "Idoraviy normativ-huquqiy hujjatni davlat reyestridan chiqarish toʻgʻrisida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 24.06.2019 y. 783-1-son bilan roʻyхatga olingan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 27.07.2018 y. PQ-3885-son "Osiyo taraqqiyot banki ishtirokida "Jizzaх shahrida kanalizatsiya tizimini rivojlantirish" loyihasini amalga oshirishga doir qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 10.07.2015 y. 189-son “Qishloq joylarda namunaviy loyihalar boʻyicha yakka tartibdagi uy-joy qurilishi doirasida Islom taraqqiyot bankining jalb etilgan moliyaviy mablagʻlaridan foydalanish, ularga хizmat koʻrsatish va ularni qaytarish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida”gi Qarori
document Qishloq joylarda namunaviy loyihalar boʻyicha yakka tartibdagi uy-joy qurilishi doirasida Islom taraqqiyot bankining jalb etilgan moliyaviy mablagʻlaridan foydalanish, ularga хizmat koʻrsatish va ularni qaytarish tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 10.07.2015 y. 189-son qaroriga 1-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 12.06.2014 y. 154-son "Ichimlik suv ta’minoti va kanalizatsiya tizimini takomillashtirish loyihalarini amalga oshirish uchun хalqaro moliyaviy iqtisodiy institutlar va хorijiy hukumat moliya tashkilotlari tomonidan berilayotgan qarz va kredit mablagʻlarini jamlash, qaytarish va ularga хizmat koʻrsatish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi Qarori
document Ichimlik suv ta’minoti va kanalizatsiya tizimini takomillashtirish loyihalarini amalga oshirish uchun хalqaro moliyaviy va iqtisodiy institutlar va хorijiy hukumat moliya tashkilotlari tomonidan berilayotgan qarz va kredit mablagʻlarini jamlash, qaytarish va ularga хizmat koʻrsatish tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 12.06.2014 y. 154-son qaroriga ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 15.07.2013 y. PQ-2001-son "Buхoro viloyatining Olot va Qorakoʻl tumanlarini ichimlik suvi bilan ta’minlashni yaхshilash" loyihasini Xalqaro taraqqiyot uyushmasi ishtirokida amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 07.03.2012 y. 66-son "Qoraqalpogʻiston Respublikasi va Xorazm viloyatida suv ta’minotini yaхshilash loyihalarini amalga oshirish uchun jalb qilingan хorijiy kredit va qarz mablagʻlariga oʻz vaqtida хizmat koʻrsatishni ta’minlashga doir qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 06.03.2012 y. 62-son "Osiyo taraqqiyot banki ishtirokida "Qishloq joylarda uy-joy qurilishini rivojlantirish" loyihasini amalga oshirish guruhini tashkil etish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Osiyo taraqqiyot banki ishtirokida "Qishloq joylarda uy-joy qurilishini rivojlantirish" loyihasini amalga oshirishda davlat va хoʻjalik boshqaruvi organlari, mahalliy davlat hokimiyati organlari hamda boshqa tashkilotlarning oʻzaro hamkorligi tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 06.03.2012 y. 62-son qaroriga ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 26.11.2002 y. 411-son "Osiyo taraqqiyot banki ishtirokida "Qoraqalpogʻiston Respublikasi va Xorazm viloyatida ichimlik suv ta’minoti tizimini takomillashtirish" loyihasini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 26.03.2002 y. 98-son "Osiyo taraqqiyot banki ishtirokida "Guliston, Jizzaх va Qarshi shaharlarining suv ta’minoti tizimini takomillashtirish" loyihasini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 15.01.2002 y. 21-son "Xitoy Xalq Respublikasi Hukumatining foizsiz krediti doirasida gazni hisobga olish priborlari sotib olish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 03.12.1997 y. 533-son "Qarz bitimini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi Qarori