Ma’muriy ishlari boʻyicha
document Oʻzbekiston Respublikasi Oliy sudi Plenumining 29.04.2025 y. 9-son "Ma’muriy sudlar tomonidan qonuniy kuchga kirgan sud hujjatlarini yangi ochilgan holatlar boʻyicha qayta koʻrishni tartibga soluvchi qonun hujjatlarini qoʻllash toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Oliy sudi Plenumining 25.06.2024 y. 19-son "Sudlar tomonidan ma’muriy huquqbuzarlik toʻgʻrisidagi ishlarni taftish tartibida koʻrib chiqishning ayrim masalalari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Oliy sudi Plenumining 25.06.2024 y. 22-son "Sudlar tomonidan ma’muriy ishlarni taftish tartibida koʻrishning ayrim masalalari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Oliy sudi Plenumining 25.03.2024 y. 11-son "Sudlar tomonidan ma’muriy ishlarni apellyatsiya, kassatsiya tartibida koʻrishning ayrim masalalari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Oliy sudi Plenumining 25.03.2024 y. 8-son "Ma’muriy huquqbuzarlik toʻgʻrisidagi ishlarni apellyatsiya, kassatsiya tartibida koʻrib chiqishning ayrim masalalari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Oliy sudi Plenumining 24.12.2019 y. 24-son "Ma’muriy organlar va ular mansabdor shaхslarining qarorlari, harakatlari (harakatsizligi) ustidan shikoyat qilish toʻgʻrisidagi ishlarni koʻrib chiqish boʻyicha sud amaliyoti haqida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Oliy sudi Plenumining 25.10.2019 y. 20-son "Ma’muriy ishlar boʻyicha sud хarajatlarini undirish amaliyoti toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Oliy sudi Plenumining 30.11.2018 y. 35-son "Sudlar tomonidan ma’muriy huquqbuzarlik toʻgʻrisidagi ishlarni koʻrishni tartibga soluvchi qonunlarni qoʻllashning ayrim masalalari toʻgʻrisida"gi qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Oliy sudi Plenumining 19.05.2018 y. 15-son "Ma’muriy ishlarni koʻrishda birinchi instansiya sudi tomonidan protsessual qonun normalarini qoʻllashning ayrim masalalari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Oliy sudi Plenumining 11.12.2013 y. 20-son "Tadbirkorlik faoliyati bilan bogʻliq ishlar boʻyicha sud amaliyotining ayrim masalalari toʻgʻrisida"gi qarori