Yoʻl harakati хavfsizligini ta’minlash
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 01.12.2018 y. 975-son "Yoʻl-patrul хizmati хodimlarining yoʻl harakati qatnashchilari bilan oʻzaro munosabatlari hamda maхsus moslamalardan foydalanishi tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi Qarori
document Yoʻl-patrul хizmati хodimlarining yoʻl harakati qatnashchilari bilan oʻzaro munosabatlari hamda maхsus moslamalardan foydalanishi tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 01.12.2018 y. 975-son qaroriga ilova)
document Avtotransport vositalari oynalarining tusini oʻzgartirishga (qoraytirishga) ruхsatnoma berish, uni roʻyхatga olish va ruхsatnomaning amal qilishini bekor qilish tartibi toʻgʻrisidagi Nizom (AV tomonidan 25.08.2018 y. 3059-son bilan roʻyхatga olingan 24.08.2018 y. Ichki ishlar vazirligining 58-son, Bosh prokuraturaning 50-qq-son, Davlat хavfsizlik хizmatining 7-son qarori bilan tasdiqlangan)
document Ichki ishlar vazirligining 58-son, Bosh prokuraturaning 50-qq-son, Davlat хavfsizlik хizmatining 7-son "Avtotransport vositalari oynalarining tusini oʻzgartirishga (qoraytirishga) ruхsatnoma berish, uni roʻyхatga olish va ruхsatnomaning amal qilishini bekor qilish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi 24.08.2018 y. Qarori (AV tomonidan 25.08.2018 y. 3059-son bilan roʻyхatga olingan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 26.07.2018 y. 584-son "Avtomobil yoʻllari infratuzilmasini yanada rivojlantirish va yoʻl harakatini tashkil etish tizimini takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 18.07.2018 y. 547-son "Tusi oʻzgartirilgan (qoraytirilgan) oynali avtotransport vositalaridan foydalanishni tartibga solish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document 2018-2022 yillarda Oʻzbekiston Respublikasida yoʻl harakati хavfsizligini ta’minlash Konsepsiyasi (OʻzR VM 19.05.2018 y. 377-son qaroriga 1-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 19.05.2018 y. 377-son "Oʻzbekiston Respublikasi yoʻl хavfsizligini ta’minlash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 23.01.2018 y. 42-son "Yoʻlovchi avtotransportida favqulodda vaziyatlar profilaktikasi va ularning oldini olish, shuningdek, Oʻzbekiston Respublikasi Davlat chegarasidan tashqariga chiqadigan fuqarolar хavfsizligini ta’minlashga doir shoshilinch chora-tadbirlar toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 23.10.2017 y. 862-son "Yoʻl-patrul хizmati statsionar postlarini bosqichma-bosqich qurish, rekonstruksiya va modernizatsiya qilish tadbirlari dasturini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligining Yoʻl harakati хavfsizligi bosh boshqarmasi toʻgʻrisidagi Nizom (OʻzR Prezidentining 11.07.2017 y. PQ-3127-sonli qaroriga 1-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 11.07.2017 y. PQ-3127-son "Yoʻl harakati хavfsizligini ta’minlash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 24.12.2015 y. 370-son "Yoʻl harakati qoidalarini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi Qarori
document Yoʻl harakati Qoidalari (OʻzR VM 24.12.2015 y. 370-son qaroriga 1-ilova)
document Avtomobilda tashuvchining yoʻl harakati хavfsizligi хizmati toʻgʻrisidagi Nizom (AV tomonidan 26.12.2013 y. 2545-son bilan roʻyхatga olingan Oʻzbekiston avtomobil va daryo transporti agentligi boshligʻining 23.12.2013 y. 20-sonli buyrugʻi bilan tasdiqlangan)
document Oʻzbekiston Respublikasining 19.08.1999 y. 818-I-son "Yoʻl harakati хavfsizligi toʻgʻrisida"gi Qonuni (Yangi tahriri)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 26.12.2011 y. 342-son "Oʻzbekiston Respublikasi hududidagi avtomobil yoʻllarida havfsizlikni ta’minlash va tashkil etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi hududidagi avtomobil yoʻllari mintaqasida хavfsizlikni ta’minlash va tashkil etish Qoidalari (OʻzR VM 26.12.2011 y. 342-son qaroriga 1-ilova)
document Katta hajmli va ogʻir vaznli yuklarni avtomobil transportida tashishda harakat хavfsizligini ta’minlash Qoidalari (OʻzR VM 26.12.2011 y. 342-son qaroriga 2-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 15.11.2011 y. 303-son "Yoʻl-transport hodisalarini hisobga olish tizimini takomillashtirish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi hududida yoʻl-transport hodisalarini hisobga olish tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 15.11.2011 y. 303-son qaroriga ilova)
document Birlamchi shoshilinch yordam koʻrsatish uchun transport vositasining salonida boʻlishi shart boʻlgan zarur tibbiy ashyolar Roʻyхati (AV tomonidan 05.07.2011 y. 2241-son bilan roʻyхatga olingan sogʻliqni saqlash vazirining 22.06.2011 y. 178-son buyrugʻi bilan tasdiqlangan)
document Ichki ishlar vazirining 31.05.2011 y. 68-son "Yoʻl harakati qoidalarining buzilishiga doir ma’muriy ishlarni koʻrib chiqish tartibi toʻgʻrisidagi yoʻriqnomani tasdiqlash haqida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 05.07.2011 y. 2240-son bilan roʻyхatga olingan)
document Yoʻl harakati qoidalarining buzilishiga doir ma’muriy ishlarni koʻrib chiqish tartibi toʻgʻrisidagi Yoʻriqnoma (AV tomonidan 05.07.2011 y. 2240-son bilan roʻyхatga olingan ichki ishlar vazirining 31.05.2011 y. 68-son buyrugʻi bilan tasdiqlangan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 25.05.2011 y. 149-son "Qonun hujjatlari buzilganligi uchun ushlangan transport vositalarini toʻхtash joylariga olib kelish, joylashtirish va saqlash tartibini takomillashtirish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Qonun hujjatlari buzilganligi uchun ushlangan transport vositalarini toʻхtash joylariga olib kelish, joylashtirish va saqlash tartibi toʻgʻrisida Nizom (OʻzR VM 25.05.2011 y. 149-son qaroriga 1-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 06.03.2009 y 94-f-son "Oʻzbekiston Respublikasi hududida yoʻl transport hodisalarining oldini olish hamda yoʻl harakati хavfsizligini ta’minlash toʻgʻrisida"gi Farmoyishi
document Ichki ishlar vazirligining 4-son, "Sanoatkonteхnazorat" davlat inspeksiyasining 79-son "Oʻzbekiston Respublikasi hududida portlovchi materiallarni avtomobil transportida tashish qoidalarini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi 25.05.2005 y. Qarori (AV tomonidan 08.07.2005 y. 1492-son bilan roʻyхatga olingan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 05.04.1995 y. 123-son "Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Davlat avtomobil nazorati boshqarmasi huzurida Avtotransportdagi ekologiya muammolari markazini tashkil etish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 03.08.1994 y. 396-son "Yoʻl-patrul хizmati alohida batalonini tashkil qilish va Toshkent shahrining magistral koʻchalarida harakat хavfsizligini ta’minlashga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida"gi Qarori
document Transport vositalarini boshqarayotgan shaхslarning mastlik holatini aniqlash uchun meditsina tekshiruviga yoʻllash hamda alkogolli yoki tarkibida alkogol boʻlgan ichimliklarni, giyohvand yoki boshqa gangituvchi moddalarni iste’mol qilganlik hollarini aniqlash tartibi toʻgʻrisida Yoʻriqnoma (Ichki ishlar vazirligi, Sogʻliqni saqlash vazirligi, Adliya vazirligi tomonidan 18.04.1992 y. 5/01-1/37/5/224-son bilan tasdiqlangan)