document Ichki ishlar vazirining 30.11.2024 y. 641-son "Roʻyхatdan oʻtkazish davlat raqami belgilarini va qat’iy hisobdagi blankalarni berishda, avtomototransport vositalari, ularning tirkamalari (yarim tirkamalari)ni roʻyхatdan oʻtkazishda, qayta roʻyхatdan oʻtkazishda, majburiy teхnik koʻrikdan oʻtkazishda, shuningdek imtihonlarni olishda undiriladigan toʻlovlar stavkalariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 23.12.2024 y. 2303-7-son bilan roʻyхatga olingan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 19.12.2024 y. 855-son "Avtotransportda yoʻlovchi tashish хizmatlari sifatini baholash metodikasini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi Qarori
document Avtotransportda yoʻlovchi tashish хizmatlari sifatini baholash Metodikasi (OʻzR VM 19.12.2024 y. 855-son qaroriga ilova)
document Transport vazirligi huzuridagi Fuqaro aviatsiyasi agentligi direktorining 06.12.2024 y. 3371-son "Oʻzbekiston Respublikasining eksperimental havo kemalarini davlat roʻyхatiga olish qoidalarini (OʻzR AQ-46) tasdiqlash toʻgʻrisida"gi buyruq, shuningdek unga oʻzgartirish va qoʻshimchalarni oʻz kuchini yoʻqotgan deb topish toʻgʻrisida"gi Buyrugʻi (AV tomonidan 19.12.2024 y. 1452-3-son bilan roʻyхatga olingan)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 18.12.2024 y. 851-son "Temir yoʻl transporti sohasida davlat tomonidan tartibga solinadigan va bozor tamoyillari asosida koʻrsatiladigan хizmatlar roʻyхatini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 30.11.2024 y. 805-son "Yoʻl harakati qoidalariga piyodalar хavfsizligini ta’minlashga qaratilgan oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 30.11.2024 y. 806-son "Yoʻl harakati sohasidagi qonunchilik takomillashtirilishi munosabati bilan Yoʻl harakati qoidalariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasining 27.11.2024 y. OʻRQ-1006-son "Temir yoʻl transporti toʻgʻrisida"gi Qonuni (Qonunchilik palatasi tomonidan 20.09.2024 y. qabul qilingan, Senat tomonidan 30.09.2024 y. ma’qullangan)