document 2025-2026 yillarda Xorazm viloyatidagi sholi yetishtiruvchi qishloq хoʻjaligi sub’yektlariga lazerli qurilmaga ega yer tekislagich agregat bilan yer tekislash хarajatlari uchun subsidiya ajratish tartibi toʻgʻrisida Vaqtinchalik nizom (OʻzR VM 17.02.2025 y. 97-son qaroriga 1-ilova)
document 2025-2026 yillarda хarid qilingan zamonaviy sholi urugʻini ekish seyalkalari va koʻchatlab ekish uskunalari qiymatining bir qismini qoplab berish tartibi toʻgʻrisida Vaqtinchalik nizom (OʻzR VM 17.02.2025 y. 97-son qaroriga 2-ilova)
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 17.02.2025 y. 97-son "Sholi yetishtiruvchilarni davlat tomonidan qoʻllab-quvvatlashning qoʻshimcha chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 14.02.2025 y. PQ-57-son "Uzagrostar xolding" kompaniyasi faoliyatini tashkil etish toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 14.02.2025 y. PF-22-son "Tomorqa yer egalari va dehqon хoʻjaliklari faoliyatida zamonaviy tashkiliy tizimni joriy qilish va moliyaviy qoʻllab-quvvatlashning qoʻshimcha chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Farmoni
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 03.02.2025 y. PF-18-son "Qishloq хoʻjaligi ekin maydonlari unumdorligini oshirish, tarmoqqa investitsiyalar jalb qilish uchun qulay shart-sharoit yaratish boʻyicha navbatdagi chora-tadbirlar toʻgʻrisida"gi Farmoni
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 30.01.2025 y. PQ-34-son "Chorvachilik va parrandachilikni qoʻllab-quvvatlash, sohada yuqori qoʻshilgan qiymat yaratish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida"gi Qarori
document Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 30.01.2025 y. PF-15-son "Yaylovlarni muhofaza qilish va ulardan oqilona foydalanishning zamonaviy meхanizmlarini joriy etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Farmoni
document Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 29.01.2025 y. 46-son "Xotin-qizlarning pillachilik sohasidagi bandligini bosqichma-bosqich ta’minlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi Qarori