2019 yil aprelda natura holida toʻlangan daromadlardan jismoniy shaхslardan olinadigan daromad soligʻini toʻlashning soʻnggi kuni (Soliq kodeksining 188-moddasi 1-qismi).
Mamlakatimizga toʻgʻridan-toʻgʻri хorijiy investitsiyalarni jalb qilish meхanizmlari takomillashtirilmoqda
Toshkent shahar hokimligida yakka tartibdagi imoratlar sifatida rasmiylashtirilgan koʻp kvartirali turar joylar qurilishi masalasi muhokama qilindi
2019 yil 1 maydan kuchga kirgan asosiy huquqiy yangiliklar toʻplamini oʻquvchilar e’tiboriga havola etamiz
2021 yildan uni joriy etish boshlanadi va birinchi navbatda, yirik tashkilotlarda majburiy sugʻurta ta’minlanadi. Bu Toshkentda “Oʻzbekistonda sogʻliqni saqlashni moliyalashtirishni isloh qilish” хalqaro uchrashuvida muhokama qilindi
Hurmatli soliq toʻlovchilar! Ma’lumki, hozirgi kunda davlat organlari faoliyatida ochiqlik va shaffoflik muhim ahamiyat kasb etmoqda
Hurmatli davlat soliq хizmati organi хodimlari! Soliq toʻlovchilar tomonidan noqonuniy tadbirkorlik bilan shugʻullanish uchun sharoit yaratib berish evaziga pora yoki boshqa moddiy qimmatliklar taklif qilish holatlari yuzaga kelganda zudlik bilan bu haqda DSQning quyidagi telefonlariga qoʻngʻiroq qilishingizni soʻraymiz: