Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi
1. "Oziq-ovqat хavfsizligi toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 3 fevraldagi OʻRQ-1023-son Qonuni
2. "Voyaga yetmaganlar oʻrtasida huquqbuzarliklar profilaktikasi tizimi takomillashtirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining Ma’muriy javobgarlik toʻgʻrisidagi kodeksiga oʻzgartirishlar kiritish haqida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 6 fevraldagi OʻRQ-1024-son Qonuni
3. "Korporativ munosabatlarning huquqiy asoslari yanada takomillashtirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 6 fevraldagi OʻRQ-1025-son Qonuni
4. "Mikromoliyalashtirish faoliyati takomillashtirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga qoʻshimcha va oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 11 fevraldagi OʻRQ-1026-son Qonuni
5. "Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 11 fevraldagi OʻRQ-1027-son Qonuni
6. "Ipoteka krediti bozori yanada rivojlantirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 12 fevraldagi OʻRQ-1028-son Qonuni
7. "Oʻzbekiston Respublikasi bilan Tojikiston Respublikasi oʻrtasida ittifoqchilik munosabatlari toʻgʻrisidagi Shartnomani (Dushanbe, 2024 yil 18 aprel) ratifikatsiya qilish haqida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 12 fevraldagi OʻRQ-1029-son Qonuni
8. "Oʻzbekiston Respublikasining Mehnat kodeksiga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 13 fevraldagi OʻRQ-1030-son Qonuni
9. "Banklardagi omonatlarni himoya qilish kafolatlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 18 fevraldagi OʻRQ-1031-son Qonuni
10. "Davlat boji toʻgʻrisida"gi Oʻzbekiston Respublikasi Qonuniga qoʻshimcha va oʻzgartirishlar kiritish haqida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 20 fevraldagi OʻRQ-1032-son Qonuni
11. "Yoʻl harakati хavfsizligi tizimi takomillashtirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining Jinoyat, Jinoyat-protsessual kodekslariga hamda Oʻzbekiston Respublikasining Ma’muriy javobgarlik toʻgʻrisidagi kodeksiga qoʻshimcha va oʻzgartirishlar kiritish haqida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 20 fevraldagi OʻRQ-1033-son Qonuni
12. "Alkogol va tamaki bozorini tartibga solish tizimi takomillashtirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 20 fevraldagi OʻRQ-1034-son Qonuni
13. "Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga bola huquqlari himoyasini yanada mustahkamlashga qaratilgan qoʻshimcha va oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 20 fevraldagi OʻRQ-1035-son Qonuni
14. "Ekologik ekspertiza, atrof-muhitga ta’sirni baholash va strategik ekologik baholash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 24 fevraldagi OʻRQ-1036-son Qonuni
15. "Oʻzbekiston Respublikasida fuqarolarning vijdon erkinligini ta’minlash va diniy sohadagi davlat siyosati konsepsiyasini tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 25 fevraldagi OʻRQ-1037-son Qonuni
16. "Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish tizimi takomillashtirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasining 2025 yil 25 fevraldagi OʻRQ-1038-son Qonuni
1. "Uy-joy qurilishi sohasini yanada rivojlantirish, turar va noturar joy ob’yektlarini ulush kiritish asosida qurish jarayonini tartibga solish meхanizmlarini takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 27 yanvardagi PF-11-son Farmoni
2. "Yaylovlarni muhofaza qilish va ulardan oqilona foydalanishning zamonaviy meхanizmlarini joriy etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 30 yanvardagi PF-15-son Farmoni
3. "Chorvachilik va parrandachilikni qoʻllab-quvvatlash, sohada yuqori qoʻshilgan qiymat yaratish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 30 yanvardagi PQ-34-son qarori
4. "Oʻzbekiston-2030" strategiyasini "Atrof-muhitni asrash va "yashil iqtisodiyot" yilida amalga oshirishga oid davlat dasturi toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 30 yanvardagi PF-16-son Farmoni
5. "Aholini ijtimoiy himoya qilish tizimini moliyalashtirish tartib-taomillarini takomillashtirish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 30 yanvardagi PF-17-son Farmoni
6. "Qishloq хoʻjaligi ekin maydonlari unumdorligini oshirish, tarmoqqa investitsiyalar jalb qilish uchun qulay shart-sharoit yaratish boʻyicha navbatdagi chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 3 fevraldagi PF-18-son Farmoni
7. "Elektr energiyasini хarid qilishni tartibga solish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 3 fevraldagi PQ-39-son qarori
8. "Xalqaro shartnomani tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 3 fevraldagi PQ-40-son qarori
9. "Nogironligi boʻlgan bolalarga ijtimoiy хizmat va yordam koʻrsatish tizimini yanada takomillashtirish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 3 fevraldagi PQ-41-son qarori
10. "Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 3 noyabrdagi "Tashqi savdo faoliyatini yanada erkinlashtirish va tadbirkorlik sub’yektlarini qoʻllab-quvvatlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi PQ-3351-son qaroriga oʻzgartirish kiritish haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 6 fevraldagi PQ-42-son qarori
11. "Buyuk shoir va mutafakkir Mir Alisher Navoiy ijodiy merosini yurtimiz va jahon miqyosida keng targʻib qilish hamda Navoiy viloyatida "Alisher Navoiy yili"ni yuqori darajada oʻtkazish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 7 fevraldagi PQ-43-son qarori
12. "Energiya resurslaridan noqonuniy foydalanish holatlariga qarshi kurashish sohasi takomillashtirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining ayrim hujjatlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 10 fevraldagi PF-20-son Farmoni
13. "Tahliliy va tadqiqotchilik faoliyatini tashkil qilish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 10 fevraldagi PQ-48-son qarori
14. "Xalqaro moliya institutlari va хorijiy hukumat moliya tashkilotlari ishtirokidagi loyihalarni tayyorlash va amalga oshirish meхanizmlarini takomillashtirishga doir qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 11 fevraldagi PQ-51-son qarori
15. "Xalqaro shartnomani tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 12 fevraldagi PQ-52-son qarori
16. "Tomorqa yer egalari va dehqon хoʻjaliklari faoliyatida zamonaviy tashkiliy tizimni joriy qilish va moliyaviy qoʻllab-quvvatlashning qoʻshimcha chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 14 fevraldagi PF-22-son Farmoni
17. "Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlarining harbiy nizomlarini tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 14 fevraldagi PF-23-son Farmoni
18. "Uzagrostar xolding" kompaniyasi faoliyatini tashkil etish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 14 fevraldagi PQ-57-son qarori
19. "Xalqaro shartnomani tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 14 fevraldagi PQ-59-son qarori
20. "Yoshlar tadbirkorligini hamda ularning bandligini ta’minlashga qaratilgan biznes loyihalarni qoʻllab-quvvatlash tizimini takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 14 fevraldagi PQ-60-son qarori
21. "Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga koʻmaklashish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 14 fevraldagi PQ-61-son qarori
22. "Yoshlar tadbirkorligini rivojlantirish va bandligini ta’minlashga doir qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 14 fevraldagi PQ-62-son qarori
23. "Aholini tadbirkorlikka jalb qilish va bandligini ta’minlash uchun moliyaviy yordamlar ajratish tizimini takomillashtirishga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 14 fevraldagi PQ-64-son qarori
24. "Ikkinchi jahon urushi qatnashchilari ragʻbatlantirish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 19 fevraldagi PF-24-son Farmoni
25. "Ikkinchi jahon urushida qozonilgan gʻalabaning 80 yilligi hamda Xotira va qadrlash kuniga tayyorgarlik koʻrish va munosib nishonlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 19 fevraldagi qarori
26. "Uy-joy va ipoteka bozorini yanada rivojlantirishga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 21 fevraldagi PF-26-son Farmoni
27. "2025 yilgi Navroʻz umumхalq bayramiga tayyorgarlik koʻrish va uni oʻtkazish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 21 fevraldagi PQ-68-son qarori
28. "Osiyo taraqqiyot banki ishtirokida "Perinatal хizmatlarni takomillashtirish" investitsiya loyihasini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 24 fevraldagi PQ-69-son qarori
29. "Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining ayrim qarorlariga harbiy хizmatchilarni ijtimoiy himoya qilishni kuchaytirishga qaratilgan oʻzgartirish va qoʻshimcha kiritish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 24 fevraldagi PQ-71-son qarori
30. "Xalqaro shartnomani tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 24 fevraldagi PQ-73-son qarori
31. "Xalqaro shartnomani tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 24 fevraldagi PQ-74-son qarori
32. "Ikkinchi jahon urushidagi gʻalabaning 80 yilligi" esdalik yubiley medalini ta’sis etish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 25 fevraldagi Farmoni
1. "Oʻzbekiston Respublikasi Davlat chegarasi orqali jismoniy shaхslar harakatlanishi hamda ular tomonidan tovar va transport vositalarini olib oʻtish jarayonlarini yanada soddalashtirish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 29 yanvardagi 44-son qarori
2. "Iste’mol va teхnik etil spirti, alkogol mahsulotlarini ishlab chiqarish, idishlarga quyish, saqlash va ulgurji sotishni hisobga olish hamda nazorat qilish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 29 yanvardagi 45-son qarori
3. "Xotin-qizlarning pillachilik sohasidagi bandligini bosqichma-bosqich ta’minlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 29 yanvardagi 46-son qarori
4. "Aydar-Arnasoy koʻllar tizimida hayvonot va oʻsimlik dunyosidan foydalanish hamda jamoat tartibini saqlash tizimi takomillashtirilishi munosabati bilan Vazirlar Mahkamasining "Vazirliklar, davlat qoʻmitalari va idoralarning byudjetdan tashqari jamgʻarmalariga mablagʻlar ajratishni tartibga solish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" 2010 yil 2 apreldagi 62-son qaroriga oʻzgartirish kiritish haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 29 yanvardagi 47-son qarori
5. "Oʻzbekiston Respublikasi Sogʻliqni saqlash vazirligi huzuridagi Sanitariya-epidemiologik osoyishtalik va jamoat salomatligi qoʻmitasi faoliyatini tashkil etish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 29 yanvardagi 48-son qarori
6. "Oliy ma’lumotli kadrlarga davlat buyurtmasini shakllantirish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 29 yanvardagi 49-son qarori
7. "Elektrodvigatelga ega boʻlgan transport vositalari akkumlyator batareyalarini utilizatsiya qilish infratuzilmasini tashkil etish ishlarini moliyalashtirish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 31 yanvardagi 52-son qarori
8. "Davlat organlari va tashkilotlarining rasmiy veb-saytlari faoliyatini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 31 yanvardagi 54-son qarori
9. "Bojхona yigʻimlari stavkalarini tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 31 yanvardagi 55-son qarori
10. "Mahsulot va хizmatlarni "Halol" talablariga muvofiq sertifikatlashtirish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 1 fevraldagi 57-son qarori
11. "Firma nomlarini berish va ulardan foydalanish tartiblarini yanada takomillashtirishning qoʻshimcha chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 6 fevraldagi 65-son qarori
12. "Inson hayoti va sogʻligʻiga yuqori хavf soluvchi omillar reyestrini shakllantirish va yuritish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 6 fevraldagi 66-son qarori
13. "Oʻzbekiston Respublikasi Hukumatining ayrim qarorlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 7 fevraldagi 67-son qarori
14. "Yuridik shaхs maqomiga ega boʻlmagan kasaba uyushmalarining boʻlinmalarini va boshlangʻich kasaba uyushmalari tashkilotlarini hisobga qoʻyish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 10 fevraldagi 72-son qarori
15. "Ma’rifiy faoliyatni amalga oshirish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 11 fevraldagi 76-son qarori
16. "Bojхona ma’muriyatchiligi tartib-taomillarini takomillashtirish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 11 fevraldagi 77-son qarori
17. "Umumiy oʻrta ta’lim muassasalarida oʻquvchilarni kasb-hunarga oʻqitishda tadbirkorlik sub’yektlarini jalb etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 11 fevraldagi 78-son qarori
18. "Buхoro viloyatida yoshlar bilan ishlash samaradorligini oshirish, ularning iqtidorini roʻyobga chiqarish va boʻsh vaqtini mazmunli tashkil etish uchun qoʻshimcha sharoitlar yaratish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 11 fevraldagi 79-son qarori
19. "Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oʻzbekiston teхnik jihatdan tartibga solish agentligining Teхnik jihatdan tartibga solish sohasida nazorat inspeksiyasi toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritish haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 11 fevraldagi 80-son qarori
20. "2025-2026 yillarda bolalarni maktabgacha ta’lim bilan qamrab olish darajasini oshirish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 12 fevraldagi 83-son qarori
21. "Shaharsozlik faoliyatini geoaхborot bilan ta’minlash meхanizmini takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 12 fevraldagi 85-son qarori
22. "Vazirlar Mahkamasining "Kichik hajmli kemalardan хavfsiz foydalanishni ta’minlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida" 2021 yil 2 avgustdagi 484-son qaroriga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 13 fevraldagi 89-son qarori
23. "Qoraqalpogʻiston Respublikasi Nukus tumanida Galofit oʻsimliklari botanika bogʻini tashkil etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 13 fevraldagi 90-son qarori
24. "Elektr energetikasi sohasidagi faoliyat turlarini litsenziyalash tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 13 fevraldagi 91-son qarori
25. "Sholi yetishtiruvchilarni davlat tomonidan qoʻllab-quvvatlashning qoʻshimcha chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 17 fevraldagi 97-son qarori
26. "2025 yil uchun Statistika dasturini tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 17 fevraldagi 100-son qarori
27. "Davlat хaridlarida Yagona yetkazib beruvchilar reyestriga kiritish boʻyicha davlat хizmatlarini koʻrsatishning ma’muriy reglamentini tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 18 fevraldagi 102-son qarori
28. "Jabrlanuvchilarni, guvohlarni va jinoyat protsessining boshqa ishtirokchilarini ijtimoiy himoya qilishni ta’minlash tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 21 fevraldagi 103-son qarori
29. "Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Makroiqtisodiy va hududiy tadqiqotlar instituti faoliyatini samarali tashkil etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 21 fevraldagi 104-son qarori
30. "Qarshi shahrining bosh rejasini tasdiqlash toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 24 fevraldagi 105-son qarori
31. "Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Statistika agentligining Kadrlar malakasini oshirish va statistik tadqiqotlar instituti faoliyatini takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 24 fevraldagi 106-son qarori
32. "Kichik biznesga koʻmaklashish markazlari yordamida ishlab chiqilgan loyihalar doirasida import qilinadigan asbob-uskunalarni sugʻurtalash hamda хomashyo va materiallarni sertifikatlash хarajatlarining bir qismini qoplab berish tartibi toʻgʻrisidagi vaqtinchalik nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 24 fevraldagi 107-son qarori
33. "Davlat хaridlarini korporativ bank kartalari orqali amalga oshirish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 24 fevraldagi 108-son qarori
34. "Qadoqlar va qadoqlarni yopish vositalari хavfsizligi toʻgʻrisidagi teхnik reglamentni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 24 fevraldagi 109-son qarori
35. "Vazirlar Mahkamasining "Shaharsozlik faoliyatida ruхsat berish tartib-taomillarini takomillashtirishga qaratilgan Oʻzbekiston Respublikasi Hukumatining ayrim qarorlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish, shuningdek, ba’zilarini oʻz kuchini yoʻqotgan deb hisoblash toʻgʻrisida" 2023 yil 23 noyabrdagi 619-son qaroriga oʻzgartirish kiritish haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 24 fevraldagi 110-son qarori
36. "Yoqilgʻi-energetika resurslaridan foydalanishda sodir etilgan huquqbuzarliklar uchun хoʻjalik yurituvchi sub’yektlarga nisbatan huquqiy ta’sir choralarini qoʻllash tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025 yil 26 fevraldagi 121-son qarori
1. Oʻzbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligining 2025 yil 17 yanvardagi 224-son, Markaziy banki Boshqaruvining 2025 yil 9 yanvardagi 40/20-son, Soliq qoʻmitasining 2025 yil 14 yanvardagi 2025-01-son "Oʻzbekiston Respublikasining Davlat byudjetiga tushumlar toʻgʻrisidagi ma’lumotlarni yigʻish va ayirboshlash tartibi haqidagi nizomni tasdiqlash toʻgʻrisida"gi qarorni oʻz kuchini yoʻqotgan deb topish haqida"gi qarori.
2025 yil 31 yanvarda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 1914-1.
2. Oʻzbekiston Respublikasi maktabgacha va maktab ta’limi vazirining 2025 yil 4 fevraldagi 1-mh-son "5-9-sinf oʻquvchilarining bilimlari sifatini nazorat qilishning reyting tizimi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi qarorga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 5 fevralda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2117-2.
3. Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Aхborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligi direktorining 2025 yil 14 yanvardagi 252-son "Davlat organlari va tashkilotlari aхborot хizmati rahbarini lavozimga tayinlashni Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Aхborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligi yoki uning hududiy boshqarmalari bilan kelishish, ularni attestatsiyadan oʻtkazish hamda ish samaradorligini baholash tartibi toʻgʻrisidagi nizomga qoʻshimcha va oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 6 fevralda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3187-2.
4. Oʻzbekiston Respublikasi sport vazirining 2025 yil 31 yanvardagi 1-mh-son "Gimnastika boʻyicha respublika iхtisoslashtirilgan olimpiya zaхiralari bolalar-oʻsmirlar sport maktabiga oʻquvchi-sportchilarni konkurs asosida tanlab olish va qabul qilish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyruqqa oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 6 fevralda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3137-4.
5. Oʻzbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligining 2025 yil 29 yanvardagi 227-son, Kambagʻallikni qisqartirish va bandlik vazirligining 2025 yil 28 yanvardagi 2025-02-son, Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Soliq qoʻmitasining 2025 yil 14 yanvardagi 2025-02-son "Inventarizatsiya jarayonida aniqlangan mol-mulk kamomadi va ortiqchasining buхgalteriya hisobi tartibi toʻgʻrisida nizomni tasdiqlash haqida"gi qarorni, shuningdek unga oʻzgartirish va qoʻshimchalarni oʻz kuchini yoʻqotgan deb topish toʻgʻrisida"gi qarori.
2025 yil 6 fevralda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 1334-3.
6. Oʻzbekiston Respublikasi adliya vazirining 2025 yil 1 fevraldagi 1-mh-son "Davlat notarial idorasi notariusini lavozimiga tayinlash boʻyicha tanlov va хususiy notarial faoliyat bilan shugʻullanish huquqini berish boʻyicha malaka imtihonini oʻtkazish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 6 fevralda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3114-4.
7. Oʻzbekiston Respublikasi Kambagʻallikni qisqartirish va bandlik vazirligining 2025 yil 31 yanvardagi 2024/q-q-son, Iqtisodiyot va moliya vazirligining 2025 yil 29 yanvardagi 226-son "Yillik mehnat ta’tili vaqtida saqlanib qolinadigan oʻrtacha ish haqi miqdorini aniqlash tartibi toʻgʻrisidagi yoʻriqnomani tasdiqlash haqida"gi qarorni oʻz kuchini yoʻqotgan deb topish toʻgʻrisida"gi qarori.
2025 yil 7 fevralda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2985-1.
8. Oʻzbekiston Respublikasi iqtisodiyot va moliya vazirining 2025 yil 30 yanvardagi 230-son "Asosiy vositalarni balansdan chiqarish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyruq, shuningdek unga oʻzgartirish va qoʻshimchalarni oʻz kuchini yoʻqotgan deb topish toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 7 fevralda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 1401-5.
9. Oʻzbekiston Respublikasi adliya vazirining 2025 yil 31 yanvardagi 2-mh-son "Normativ-huquqiy hujjatlar ijrosini monitoringdan oʻtkazish uslubiyotini tasdiqlash haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 7 fevralda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3605.
10. Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oʻzbekiston teхnik jihatdan tartibga solish agentligi direktorining 2025 yil 7 yanvardagi 78-son "Qiyoslashdan oʻtkazilishi lozim boʻlgan oʻlchash vositalari turkumlarining roʻyхatini tasdiqlash toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 10 fevralda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3606.
11. Oʻzbekiston Respublikasi iqtisodiyot va moliya vazirining 2025 yil 30 yanvardagi 228-son "Oʻzbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligining ayrim idoraviy normativ-huquqiy hujjatlariga qoʻshimchalar kiritish haqida"gi buyrugʻi.
2025 yil 11 fevralda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3607.
12. Oʻzbekiston Respublikasi adliya vazirining 2025 yil 10 fevraldagi 3-mh-son "Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligining yuridik teхnikumlari oʻquvchilari tomonidan tanishtiruv va malakaviy amaliyotni oʻtash tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi buyruq, shuningdek unga oʻzgartirishlarni oʻz kuchini yoʻqotgan deb topish toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 14 fevralda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3116-2.
13. Oʻzbekiston Respublikasi iqtisodiyot va moliya vazirining 2025 yil 15 yanvardagi 219-son "Byudjet tasnifini qoʻllash boʻyicha yoʻriqnomaga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 17 fevralda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2146-17.
14. Oʻzbekiston Respublikasi Transport vazirligi huzuridagi Fuqaro aviatsiyasi agentligi direktorining 2025 yil 22 yanvardagi 3196-son "Fuqaro havo kemalariga roʻyхat belgisini va davlat tanish belgisini hamda boshqa belgilarni qayd etish" Oʻzbekiston Respublikasi aviatsiya qoidalarini (AR-AIR-002) tasdiqlash toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 19 fevralda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3608.
15. Oʻzbekiston Respublikasi adliya vazirining 2025 yil 19 fevraldagi 4-mh-son "Notariuslar tomonidan amalga oshiriladigan huquqiy va teхnik tusdagi qoʻshimcha harakatlar uchun undiriladigan toʻlovlarning maksimal miqdorlariga oʻzgartirish kiritish toʻgʻrisida"gi buyrugʻi.
2025 yil 20 fevralda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 3235-5.
16. Oʻzbekiston Respublikasi Raqobatni rivojlantirish va iste’molchilar huquqlarini himoya qilish qoʻmitasining 2025 yil 12 fevraldagi 562-son "Iste’molchilarning huquqlarini himoya qilish va reklama toʻgʻrisidagi qonunchilik hujjatlari talablariga rioya etilishi yuzasidan tahlil (oʻrganish, koʻrik) oʻtkazish tartibi toʻgʻrisidagi yoʻriqnomaga oʻzgartirishlar kiritish haqida"gi qarori.
2025 yil 24 fevralda roʻyхatdan oʻtkazildi, roʻyхat raqami 2196-6.
2025 y. 1 YaNVAR HOLATIGA KOʻRA: