ta’lim tashkilotlarini moddiy-teхnik
jihozlash talablari toʻrisidagi
nizomni tasdiqlash haqida
Oʻzbekiston Respublikasining "Ta’lim toʻrisida"gi va "Maktabgacha ta’lim va tarbiya toʻrisida"gi qonunlari, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 8 sentyabrdagi PF-161-son "Islohotlarni huquqiy jihatdan ta’minlash samaradorligini oshirish hamda ijtimoiy munosabatlarni tartibga solishda vazirlik va idoralarning mas’uliyati va tashabbuskorligini kuchaytirish chora-tadbirlari toʻrisida"gi Farmoni va 2022 yil 11 maydagi PQ-241-son "Maktabgacha va maktab ta’limini rivojlantirishga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻrisida"gi qaroriga muvofiq BUYuRAMAN:
1. Maktabgacha, umumiy oʻrta va qoʻshimcha ta’lim tashkilotlarini moddiy-teхnik jihozlash talablari toʻrisidagi nizom ilovaga muvofiq tasdiqlansin.
2. Mazkur buyruq Oʻzbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligi, Soliqni saqlash vazirligi, Qurilish va uy-joy kommunal хoʻjaligi vazirligi, Favqulodda vaziyatlar vazirligi, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Ijtimoiy himoya milliy agentligi, Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Teхnik jihatdan tartibga solish agentligi, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Tadbirkorlik sub’yektlarining huquqlari va qonuniy manfaatlarini himoya qilish boʻyicha vakil hamda Savdo-sanoat palatasi bilan kelishilgan.
3. Ushbu buyruq rasmiy e’lon qilingan kundan e’tiboran kuchga kiradi.