Jamiyatimiz 2019 yil 1 yanvardan boshlab umumbelgilangan solik tizimiga oʻtdi. Ushbu soliq tizimiga oʻtishi munosabati bilan jamiyatimiz mol-mulk soligʻi toʻlashi kerak. Jamiyatimizning asosiy faoliyati kalava ip ishlab chiqarish.Ishlab chiqarilgan mahsulotning qariyb 70% qismi eksport boʻladi. Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 21.11.2007 yil PQ-733 sonli qarorining 3-bandiga asosan kalava ip mahsulotining 40% ortiq qismi eksport boʻlsa, mol-mulk soligʻidan ozod qilingan. Ushbu imtiyozning amal kilish muddati 21.12.2016 yildagi PQ-2687 sonli qarorga asosan 01 yanvar 2020 yilgacha uzaytirilgan edi. 2018 yilda ishlab chiqarilgan mahsulotning 70% qismi eksport kilindi. (2018 yilda korхonamiz YaST edi).
2019 yil 1 yanvardan boshlab bizning korхonamiz uchun mol-mulk soligʻi boʻyicha imtiyozning amal qilish muddati saqlanganmi?