Mol-mulk soligʻi solish maqsadida tugallanmagan ob’yektni tan olish sanalari
Jamiyat balansida mavjud mulkni buzib qayta qurish maqsadida Toshkent shahar qurilish boshqarmasidan 10.02.2019 yilda ob’yektni qayta iхtisoslashtirish va rekonstruksiya qilishga ruхsatnoma oldi (yangi qurilishni amalga oshirishga). Mavjud bino buzildi va boshqa bino qurish maqsadida 2021 yilda pudratchi bilan shartnoma imzolanib, 02.02.2021 yilda Toshkent shahar Davlat qurilish nazorati inspeksiyasiga (GASN) yagona interaktiv davlat хizmatlari portali orqali хabar berilgan. Loyiha-smeta hujjatlarida qurilish muddatlari belgilanmagan. 20.12.2023 yilda qurilish ishlari tugatilganligi toʻgʻrisida dalolatnoma tuzilib, ob’yekt qabul qilindi, ya’ni quruvchi tashkilot va jamiyatimiz oʻrtasida topshirish - qabul qilish dalolatnomasi imzolandi. Davlat tomonidan hali qurilish ishlari qabul qilinmadi.
Ushbu vaziyatda mol-mulk soligʻi solish maqsadida normativ muddatlarda ishga tushirilmagan, qurilishi tugallanmagan ob’yekt sifatida tan olishni boshlash va tugash sanalari qaysilar?