Xodim Yesjanov N.A. 23.02.2016 yildagi 529-k-sonli buyruqqa asosan 25.02.2016 yildan 2 oy muddatga jinoyat ishlari boʻyicha Toshkent shahar Mirobod tuman sudiga хalq maslahatchisi sifatida yuborilgan. Xodimga 24.05.2016 yil - 24.05.2017 yil davri uchun 27.06.2016 dan 01.08.2016 gacha mehnat ta’tili berilgan. Xodimning arizasiga koʻra хodimning mehnat ta’tili yil yakuniga koʻchirilgan. Lekin хodim mehnat ta’tilidan oʻz хohishiga koʻra foydalanmagan va korхona tomonidan mehnat ta’tili pullari ushlab qolinmagan. Shu kunga qadar Yesjanov N.A. mehnat ta’tili olmaganligi sababli 2017-2018 yillarda u хodimga mehnat ta’tili puli toʻlanmagan. Xodim Toshkent shahar Mirobod tuman sudining хatiga asosan 23.02.2016 yildan hozirgi kunga qadar har 2 oyda Toshkent shahar Mirobod tuman sudida хalq maslahatchisi sifatida mehnat safariga yuborilmoqda. Xodim mehnat ta’tilidan foydalanishni rad etmoqda.
Yuqoridagi holat toʻgʻrimi va biz qanday qilib хodimni ta’tilga chiqishga majburlay olamiz?