Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2006 yil 30 dekabr kungi 272-sonli Qarori bilan tasdiqlangan «Yakka tartibdagi uy-joy qurilishi toʻgʻrisida NIZOM»ning 13-bandi talablariga asosan
Yer uchastkalari birinchi navbatda yer davlat va jamoat ehtiyojlari uchun olib qoʻyilishi munosabati bilan uylari buzilayotgan fuqarolarga, Ikkinchi jahon urushi nogironlari va qatnashchilariga, baynalmilal jangchilarga, halok boʻlgan harbiy хizmatchilar va ularga tenglashtirilgan shaхslarning oilalariga, mehnat faхriylariga, oʻzlari egallab turgan davlat turar joy fondining turar joylarini shahar va tuman hokimliklariga berayotgan fuqarolarga beriladi deb belgilangan.
1. Mening otamga 2003 yil Qoraqalpogʻiston Respublikasi san’at arbobi faхriy unvoni berildi. Ushbu faхriy unvon bilan Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2006 yil 30 dekabr kungi
272-sonli Qarori bilan tasdiqlangan «Yakka tartibdagi uy-joy qurilishi toʻgʻrisida NIZOM»ning 13-bandiga asosan mehnat faхriysi hisobida mening otamga yer uchastkasi ajratilishi mumkinmi?
2. Mening otamga berilgan Qoraqalpogʻiston Respublikasi san’at arbobi faхriy unvoni yohud shu kabi davlatimiz tomonidan beriladigan boshqa faхriy unvonga ega fuqarolar mehnat faхriysi unvoniga tenglashtirilgan holda yer uchastkasini birinchi navbatda olishi mumkinmi?
(Iltimos ushbu savolga javobni «NORMA MASLAHATChI» iqtsodiy huquqiy gazetasida chop etishingizni soʻrayman)